къпане с орехова шума!

  • 15 131
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Laura

Каква е връзката между рахита и йода??????


Взе ми думите от устата!

Това са бабини-диветини. Аз си мия косата с отвара от орехова шума чат-пат за да става червеникава, но бебето си да къпя с такова чудо - никога и от какъв зор!

# 16
  • Мнения: 2 258
Току що в едно от бебешките списания прочетох точно такъв въпрос към специалист.Отговорът е ,че не е вредно и може да се къпе детето с орехова шума няколко пъти в седмицата.. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 6 315
Цитат на: SAYONARA
Отговорът е ,че не е вредно и може да се къпе детето с орехова шума няколко пъти в седмицата.. Rolling Eyes


Хубаво де, но аз не виждам полза..... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 844
Ей, мами, не знам какво имате против маста. Аз каката преди 5 г. съм я мазала с мас, когато усетих че се разболява, маста загрява и много добре подхранва кожата. През другото време си я мажех с Джонсън-олио, който сега много оплюват, та аз купих такова олио и сега от страх заради хорските приказки, че алергизрирал, мисля да се мажотя аз с него. Сори, че разводних темата, ама нямам мнение по въпросната орехова шума. Не съм ползвала такова нещо!Не мисля обаче, че може да навреди!

# 19
  • Мнения: 46 518
Цитат на: рони
И аз съм дете на майка си. Изумена съм, че е искала да ме  метне на алергичното действие на маста. А и дечицата на мои близки мами, кляфкани с безсолна бяла мас засега си виреят без алергии и обриви, и незмам си още какво.


Детската лекарка в болницата каза, че е с 20 години стаж и едва сега майките са спрели да мажат с мас. Лекарите повтарят едно и също от много години - без резултат Imp  Имам една книга от 1984 г. "Отглеждане и възпитание на малкото дете". Стара е, но още тогава са наблюдавани случаи на непоносимост. Пише - Зехтин, стерилизиран на водна баня. Тогава не е имало 15 вида марки детска козметика, но пак маста е отречена, защото причинява обриви, независимо, че е от домашното прасенце, приготвена вкъщи и без сол.

# 20
  • Мнения: 3 200
Цитат на: fanta
дава йод и е против рахит!


Нали даваме вигантол-и, чудеса, само орехова шума ми остава

# 21
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Цитат на: Laura
Цитат на: fanta
дава йод и е против рахит!


Каква е връзката между рахита и йода??????


ne sum kazala 4e ima vruzka

# 22
  • Мнения: 2 258
Утре ще прочета какво е обяснението по въпроса и ще пиша....

# 23
  • Мнения: 3 663
Аз знам, че ореховата шума има подобно на смрадликата действие - успокояващо кожата
но как точно става къпането и кога се прави идея си нямам


и малко офф - за маста - не се мажат бебетата с мас, понеже прасетата като се ваксинират или им се дават антибиотици - всичките вредни вещества от тях се отделят чрез мастните жлези директно в маста - и като се намаже бебето с нея (всички знаем колко добре кръвоснабдена е кожата на бебетата) - всичко отива директно в организма. А едно време не ни е ставало нищо от маста просто защото прасетата са били повечето домашни и нито са се ваксинирали толкоз щателно нито пък са пили често антибиотици
 това е

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: рони
Мен са ме къпали с въпросната орехова шума. И мас са ме мазали. Нищо не ми е станало. Фанта, питай хората, които са ти дали съвета. Но преди това до ореховите листове да го докара пролетта.

Сега остана да кажеш, че са те солили и да направиш кратка пропаганда в полза на осоляването на децата, за да не им мирише потта и краката... Shocked

Това с ореховата шума е просто безмислено...дори да не вреди!
Има си ежедневни разходки, има вигантол, изобщо - точно къпане с орехови отвари - айде няма нужда!

# 25
  • Мнения: 3 663
Цитат на: boo
Това с ореховата шума е просто безмислено...

Абе не е баш така.. то си е като вид билка...в смисъл за кожни неща знам, че наистина е полезна
това е все едно да кажеш, че смрадликата е безполезна....
иначе за рахита специално и аз мисля, че няма нужда при положение, че има вигантол, слънце и прочие неща, които и ти си казала...

# 26
  • Мнения: 3 376
Отварата от орехови листа е вид билкова отвара! Така че тя има действие точно както смрадликата, лайката или ментата. И ми е страшно смешно да чета мнения от рода на "няма смисъл орехова шума, по-добре смрадлика" - ако едното според вас няма действие, значи и другото няма. А между другото, интересно защо всички претендирате, че се грижите децата ви да бъдат кърмени, вместо изкуствено хранени, и да получават природосъобразни храни, обаче предпочитате срещу рахит да им давате лекарства, а не нещо наистина взето от природата - ореховите листа? Сигурно ако някоя фирма пусне бебешко олио с орехови листа или шампоан със същото ще го считате за чудесно средство за грижа за бебето, но се гнусите от хората, които директно варят орехови листа и изполиват бебетата си след баня.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Значи по темата с ореховата шума се правят бани всеки ден по 20 мин. с предварително попарена и прецедена отвара от шумата.
Аз съм правила всеки божи ден в продължение на 6 месеца, защото дъщеря ми беше прекарала рахит, който лекарката не можа да установи на време. Когато я водих в Горна Баня на консултация, завеждащият детска ортопедия /не му помня името сега на човека/, каза че това е нещо което няма да навреди и е хубаво за костите. Краката на детето ми бяха под формата на буквата "О" и не можеше да стъпва по никакъв начин на крачето си, това наистина е нещо което помогна поне при нас.
Единственото гадно е, че където се изхвърля водата в мивка или тоалетна всичко се оцветява в кафяво-лилаво.

# 28
  • Мнения: 639
Рахита е болест причинявана от липсата на витамин Д - в съвремието го даваме на капки - Вигантол, Деавит. Витамин Д спомага навлизането на калция в костите и съответно - правилния костен растеж.
Отварата от орехови листа съдържа йод. Отварата от смрадлика ( тетра ) също. Йодът е мощно дезинфекциращо средство. Затова и когато има рана, която се запарва или от нещо друго се инфектира се препоръчва баня със отвара от смрадлика или орехови листа. Водата след преваряване става стерилна, а ако в нея по време на варенето са добавени въпросните билки се добавя и йод. Има и други неща в отварата които подпомагат зарастването на раните, но ако цитирам по памет рискувам да не съм съвсем точна. На практика тези отвари представляват един слаб (заради концентрацията) дезинфекциращ разтвор.
Отношение към рахита има излагането на слънчева светлина, защото под влияние на слънчевите лъчи в кожата на човек се образува меланин, който се преобразува до витамин Д.
Каква е логиката за орехова шума и рахит ....не знам. Някой може ли да обясни защо се прилага това, как и с кое действа..?

# 29
  • Мнения: 5 228
О, май вече има допълнение към любимата ми тема за маста и солта!

Общи условия

Активация на акаунт