В обличкото ми коремче има ДЕКЕМВРИЙСКО бебче!

  • 14 567
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 482
Ами такива са днешните старци, дано и ние не станем като тях. Ние като бяхме студентки, една от приятелките ми чакаше бебе и веднъж в автобуса се карахме за мястото с един дядо, който я нарече лъжкиня, защото не повярва че е бременна или поне се правеше, че не вярва.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Здравейте мамчета!
Честит празник и от мен на всички с името Мария!   bouquet  bouquet  bouquet
Scorpia, какво да ти кажа и на мен ми се случи нещо подобно преди няколко дни. Ядосах се за момента, но после си казах, че просто не си заслужава.
Аз засега нямам киселини, като изключим един-два пъти, но това не се брой. Мисля си, че и контракции нямам или поне не мога да ги различа. С нетърпение чакам да дойде събота и да отида да видя бебчо, че вече доста време мина от последния преглед.

# 257
  • Мнения: 127
Добро утро,момичета!Днес е много хубав празник,искам да честитя на именичките,а и на всички нас,нека Богородица ни закриля и ни помага в нелеката задача да бъдем майки!
  И аз се оплаквам чат пат от киселини,много е кофти,дъвча едни хапчета-Стоп ацид,и ми помагат.Също така било хубаво да се яде по малко и на често,за да се избегнат киселините,ама пусти апетит...Контракции и аз получавам,ама доста рядко и много не им обръщам внимание,док. каза,че ако са безболезнени нямало проблем,и нищо не ми каза да пия.
 Честито на Валката за придобивката!И аз съм тия дни на тема колички,с мъжа ми обикаляме из пловдивските магазини,не че има голям избор.Предимно е залято с Чиполино и Бертони.Нашия проблем е,че живеем на 4тия етаж и нямаме асансьор,и не ми се мисли как ще я качвам тая количка!Затова търсим възможно най-лекия вариант,ама то зимна или комбинирана количка много лека няма.Та не знам...Има ли други от вас с такъв проблем,към кои модели сте се ориентирали?
  Скорпиа,направо се вбесих,като прочетох как са те избутали в рейса,направо се вбесих!Аз уважавам възрастните хора,винаги съм им отстъпвала място в рейса,дори и сега,когато още не бях много бременна преди 2-3 месеца,съм ставала да седне някоя немощна баба с бастун,ама някои са толкова нахални,че направо нямам думи!Как може!На твое място и а бих вдигнала грандиозен скандал на такива дъртаци!Но не се ядосвай,не си разваляй деня,и то точно на такъв хубав празник

# 258
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Честит празник на всички Марийчета!  bouquet
Скорпиа, пий една доза "майна му" и хич да не ти пука за бабките - те просто завиждат, защото са с единия крак в гроба, а ти носиш нов живот!  Mr. Green
В тая връзка - оня ден в трамвая 2 около 60-65 годишни баби, явно подразнени че на мен един младеж ми отстъпи мястото си, а те стояха прави, почнаха да ме одумват. Едната каза: "Виж сега, Раче, хубаво ги гледай - ползват си всички привилегии на бременните, ама после си оставят децата в домовете!" А другата: "Ми така е като раждат на 16-17 години, какво да ги правят!" Идеше ми да й покажа личната си карта на тая многознайка, че съм почти на 26 и да й кажа, че за нищо на света няма да си оставя бебчето в дом, ама реших че няма смисъл да я удостоявам с внимание. Все пак приех комплимента, че изглеждам като на 17! Joy
Хубав ден, момичета и не позволявайте на никой и на нищо да ви го помрачава. Правете като мен - ако някой ви ядоса си кажете: "Аз съм на пътда достигна най-голямото щастие на света - да стана майка!" Hug

# 259
  • Мнения: 70
Привет и от мен Simple Smile
Честит празник на на всички празнуващи!     bouquet
Валка, честита придобивка, супер избор сте направили, хайде чакаме снимки да я видим, нашата количка също е Чико много съм доволна, много е здрава, тя е от Алекс,  също е мултифункционална, преди 4-ри години струваше 500лв. и столчето за кола е същото и то беше около 200лв., скъпи са нещата, но определено си заслужава, мои приятелки, които чакат или имат 2-ро дете и предния път са купили по-ефтини колички, сега не могат да ги ползват, защото се били развалили вече...нашата не е мръднала, за миг не съм съжалила, че я купихме.
Голди и аз съм по същия начин, един ден съм екстра и си мисля: "ето оправих се", на следващия контракции - нон стоп newsm78.
Скорпи, много се ядосах много, за това което ти се е случило...просто нямам думи, каква злоба има в тези хора, онзи ден ходих в общината да свърша нещо, една щеше през мен да мине, за да е пред мен, нищо не й казах, но едно такова нещо, наистина, че е в състояние да ти развали целия ден, хубаво, че не ти се е случило нещо и че си добре newsm10

# 260
  • София
  • Мнения: 1 626
dani t и ние живеем на четвъртия етаж в блок без асансьор. Не ми се мисли какво ще става. Аз и сега като се качвам с багаж по стълбиге и ми излиза душата, а после незнам.

Някаква по-лека количка трябва да вземем, ама пак като сметнеш теглото на количката+бебето+багаж и става 15-тина килограма на първо време. Ами после?
Първо мислех да я заключваме на втория етаж за тръбите на парното, ама като ги знам какви са простаци в нашия блок, пък и кучета влизат, няма да си сложа детето в количката  Confused

# 261
Ами такива са днешните старци, дано и ние не станем като тях. Ние като бяхме студентки, една от приятелките ми чакаше бебе и веднъж в автобуса се карахме за мястото с един дядо, който я нарече лъжкиня, защото не повярва че е бременна или поне се правеше, че не вярва.
Ами да,зли са!Нали завиждат за всичко което са загубили безвъзвратно,най-вече младоста.Понякога се чудя дали няма и ние да станем като тях след време като дойдат наште старини.Аз също имах такъв случай,че лъжа за бременноста си и като разказах на мой доки <понеже мн.се впрегнах тогава>той ми даде документ който удустоверява в кой месец съм и кой мие водещ лекар.Повярвайте доста често ми се случва да го използвам и тия другите остават като попарени Mr. Green

# 262
  • Мнения: 3 080
нищо момичета!
дай боже всички да сме добре и да не заприличаме на тия дъртаци като остареем и ние!
а тая злоба, тя си е до възпитание.. аз колкото по-се старая да не влизам в конфликти, толкова повече случаи ми се удават напоследък! не съм вярвала, че хората ще се отнасят така с една бременна...  #Crazy

А НА ВСИЧКИ ВАС - СПОКОЙСТВИЕ, УСМИВКИ И ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ С ДНЕШНИЯ ПРАЗНИК!

# 263
Забравих да поздравя всички именнички.Честито да ви е светлото име,майчета Flowers Sunflower

# 264
  • София
  • Мнения: 210
Добро утро и от мен!
Да си запалим днес свещичка за здраве. Преди години, когато бях бременна с Ния, именно на този ден ме кръстиха и го чувствам като голям празник. Даже мисля да извъртя една питка за довечера:)
Именно поради факта, че е голям християнски празник е още по-грозно това, което се е случило на скорпиа. Не знам дали защото живота им стана много тежък, но възрастните са се озлобили ужасно много. Винаги е имало злобни бабета, от тия дето навремето живееха по първите етажи на блоковете и само ни крещяха да не вдигаме шум или да не късаме цветята. Но сега май не са останали от другите.
Много ми е тъжно, защото винаги съм изпитвала страхотно уважение към образа на Бабата в историята, литературата и живота на българите - като носител на традиции, мъдрост и знание. А сега имам чувството, че т.нар. "преход" до такава степен ни е обезчовечил, че не са останали нито традиции, нито доброта, нито нормални човешки отношения.

# 265
  • Мнения: 127
Мацата,и аз имах идея да я заключвам количката на площадката на второя етаж,ама всякакви хора влизат,нашия вход не се заключва!Имаме едни стаи м/у етажите,онзи ден говорих с комшийката,дето ползват тази м/у 1вия и 2рия етаж,дали евентуално не може да ни я отстъпи за година две,ние да я ползваме,да си оставям там количката.Нейния отговор беше,че едва ли не тези стаички се освобождавали само ако хората напускат блока и се преместват другаде!Кой знае какви боклуци и вехтории държи там...ама не иска да я отстъпи.Та единствения вариант се очертава да качвам 1во бебето,и после да слизам за количката,просто не виждам как ще мога и двете едновременно.Аз самата тежа 45кила(преди да забременея де Laughing)а в един момент количката ми ще е повече от 15кг!

# 266
  • София
  • Мнения: 1 626
Ами да, Дани, освен така да стане първо бебето - после количката.

С мъжа ми много се смяхме един ден по този повод. Обясняваше ми с напълно сериозен вид как първо ще свалям бебето, ще го връзвам за кестена /имаме кестен пред блока/ и после количката. Защото бебето едва ли някой ще ми го открадне, а пък количката всеки може да мине и да я вземе.  Laughing Joy Laughing

# 267
  • Мнения: 280
Честит празник на всички   bouquet

Ама много се разстроих като прочетох историята на Скорпия, бясна съм от такива изпълнения. Днес за пръв път си позволих да повиша тон на една баба докато седях на опашка в полицията за подмяна на лични документи. Добре че зад мен двама мъже се застъпиха веднага, а мъжа пред мен ми даде реда си. Явно съм имала късмет за което съм благодарна.
Сега ще съм благодарна и на зъболекарката ако не ме боли много  Joy
А после мисля да ида на църква,да запаля свещичка и да поседя малко там.

Спорен ден на всички  Hug

# 268
  • Мнения: 534
по повод историята с бабата - от край време ги помня пенсионерите в София тръгват на пазар сутрин, когато хората отиват на работа, обикалят цял ден София да търсят най-евтиния магазин(пътуваха безплатно) и се прибират вечер, когато хората се връщат от работа и винаги настава "бой" за място щото те са възрастни и обикаляли София на кръст цял ден...щура работа #Crazy
аз живея на 3-ия етаж и преди години са ми махнали ролката на асансьорната врата, щото до 3-ия етаж не се плаща асансьор, а и аз действително почти никога не съм го ползвала...сега, обаче, поставих условие да се сложи ролката. Отговорника по асансьорните въпроси е злобен пенсионер и категорично отказва...баща ми ходил онзи ден да се разправя с него, но той от дума не разбира...татко му казал:"нали знаеш, че мога да направя така, че асансьора да се отваря на 3-ия етаж?", онзи му рекъл:"аз пък ще направя пак така, че да не се отваря", татко му казал:" нали знаеш, че мога да направя така, че асансьора изобщо да не работи и никой да не го ползва?", онзи се вбесил и рекъл:"потрошете всичко"....Проблема е, че не съм плащала асансьор сума години, а сега искам да го ползвам, а пък те са давали пари за ремонт и т.н. Кретени абсолютни са, при все, че този никога не е имал деца и с жена си живеят като скотове...Да ми прости Господ, че на този светъл ден говоря така, но тези са отврат пълен...
та мили мами и аз по всяка вероятност ще редувам свалянето на бебето и количката...

# 269
  • Мнения: 686
Първо честит празник на всички.
Днес имах курбан и като примерна християнка в 7.00 часа бях пред църквата да си наредя рибката,ориза и хлебчето,ама какво да ви кажа.Едвам си намерих място и нахалните бабки всячески се опитваха да ми избутат работите от масата.Да не споменавам колко пъти ме блъскаха и настъпваха.Намерих си местенце да седна и като се почнаха бабките.Който е по-млад и може да стой прав да стане,направих се,че не чувам,пък и доста се бях изморила и ако станех пак щяха да се блъскат в мен.После една баба ме вдигна,но поне се отнесе културно.Каза:
-Момиче не мога да стоя права,ако можеш да станеш да поседна малко.
Станах.Като ме видя,че съм бременна се извини,че е седнала и предложи да стане,но я оставих да стой.Все пак имаше посход жената.

Общи условия

Активация на акаунт