Ламинат или..

  • 5 244
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 264
Освен това при ламината има голям избор на цветове и е по-красиво Grinning
Лошото е че се надрасква и бързо се изтърква Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 581
Благодаря ви момичета,чуденката ми продължава. newsm78
Но от фин.гледна точка може би ще трябва да избера ламинат #2gunfire

# 17
  • Мнения: 1 655
Наредихме естествения паркет като дюшеме, както някой по-горе беше показал снимка. Не изглежда старомодно в никакъв случай. Колкото до цената, на нас това удоволствие ни излезе двойно по-скъпо, от колкото ако бяхме сложили ламинат. Дъбов паркет на Демет Паркет, в дневната е първо а в детската е второ качество, паркета е лепен за замазката, лак - Садолин. Ако от финансова гледна точка можете да отделите двойна цена спрямо ламината, препоръчвам!
А ако влагата на замазката ви позволява, може и буков паркет да използвате, той е по-ефтин.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А ако влагата на замазката ви позволява, може и буков паркет да използвате, той е по-ефтин.

Да, но е по-мек и по-лесно се надрасква, освен това мацката в магазина ни сподели, че след време започвал да мирише много особено. Дъбът е най-добрият избор според мен. А нашият е 3-то качество и изглежда страхотно - харесва ми дори повече отколкото 1-во и 2-ро, защото е на нюанси, има мънички чепчета тук таме, абе оригинал дърво Wink Пък е доста по-евтин от първото качество.

# 19
  • Мнения: 1 655
А ако влагата на замазката ви позволява, може и буков паркет да използвате, той е по-ефтин.

Да, но е по-мек и по-лесно се надрасква, освен това мацката в магазина ни сподели, че след време започвал да мирише много особено. Дъбът е най-добрият избор според мен. А нашият е 3-то качество и изглежда страхотно - харесва ми дори повече отколкото 1-во и 2-ро, защото е на нюанси, има мънички чепчета тук таме, абе оригинал дърво Wink Пък е доста по-евтин от първото качество.

Съгласна Simple Smile По-мек е, но надраскването се оправя с изцикляне, а и съвременните лакове дават доста по-голяма устойчивост на повърхността на дървото. Също е по-хигроскопичен материала.
Аз просто дадох пример за алтернативен вариант за естествен паркет. Разликата в цените между буковия и дъбовия паркет е около 50%.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 967
Паркет  Peace Класическа красота Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 558
Паркет  Peace Класическа красота Simple Smile
Peace

# 22
  • Мнения: 1 941
Аз избрах ламинат, понеже съобразих подовата настилка с цялостния интериор на дома ми. Мебелите ми са леки и подвижни, не върви да сложа тежко дюшеме, въпреки че много харесвавам. Не съм недоволна от ламината, дори напротив. Много лесно се поддържа, чисти, харесва ми и усещането "на босо" hahaha

# 23
  • Мнения: 1 715
Определено естествен паркет.Ние сме с дюшеме вече 10 години и съм страшно доволна дори съжалявам ,че не сложихме и в кухнята там сложихме теракот и е студено зимата като със ламината(свекърва ми си сложи). Лакирано е с корабен лак,който беше доста скъп,но много качествен.Всеки ден минавам с мокър парцал и не е мръднало.Ето това ми е в хола: http://images18.snimka.bg/003290219-big.jpg http://images18.snimka.bg/003290220-big.jpg http://images18.snimka.bg/003290222-big.jpg А пък и ако трябва да съм откровенна ламината ми прилича на балатум

# 24
  • Мнения: 143
Най-много харесвам дюшеме, при това едно конкретно дюшеме - дъб, широки ламели, обработен с вакса /специална за дърво/, а не лакирано.
Но, както можете да се досетите, за да спестя около 10 000 лева, се спрях на ламинат, който наподобява точно това дюшеме. Много му  се кефя, за поддръжката е излишно да говоря - една прахосмукачка за 5 мин. и няма проблеми, а когато имам свободно време, го забърсвам с някакъв препарат за ламинат. Ходя си боса, децата - също. Не ми е студено на краката и не остават следи по пода. Лесна за монтаж, евтина и ефектна настилка. Какво повече може да желае човек.
Можеш ли да кажеш повече за това конкретно дюшеме, и ние търсим такова, но най-широките ламели са по 10см. в Емко Паркет, пък аз исках по-широки и по-дълги, това за което говоря е дъб и е около 100лв.за квадрат.И при мен стои въпросът дали да дадем 10хил.за паркет-дюшеме или наполовината за ламинат?Голямо чудене, сега в апартамента сме с ламинат и съм доволна и от поддръжка и от издръжливост и не знам...

# 25
  • Мнения: 1 877
Дюшеме и паркет ми харесват - естествени материали!

# 26
  • Мнения: 6 958
ламинат  Peace

# 27
  • Мнения: 3 360
Паркет и дюшеме,но като не може да си ги позвили човек-и ламината става Laughing Peace

# 28
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Аз съм за паркет.В апартамента в който съм израснала хола е с паркет,а спалнята с дюшеме на 80 години.Нито скърца,нито се е разместил,дюшемето също.

# 29
  • Мнения: 1 449
Най-много харесвам дюшеме, при това едно конкретно дюшеме - дъб, широки ламели, обработен с вакса /специална за дърво/, а не лакирано.
Можеш ли да кажеш повече за това конкретно дюшеме, и ние търсим такова, но най-широките ламели са по 10см. в Емко Паркет, пък аз исках по-широки и по-дълги, това за което говоря е дъб и е около 100лв.за квадрат.

Доста фирма предлагат дъбово дюшеме с ширина от 120 мм нагоре и дължина до 2400 мм. Провери например във Виал Паркет, Фивекс, Полекс (Фивекс правят и финишно покритие с вакса). Цените навсякъде започват от около 100 лв - за първо качество.

"Качеството" всъщност е свързано с външния вид, а не с експлоатационните качества на дюшемето. Така че, ако пасва на интериора, един разумен вариант е качество рустик. Избрах такова не само заради стила на помещението, но и заради истинското излъчване на дърво: на широките и дълги ламели се откроява прекрасно дървесната структура.

Общи условия

Активация на акаунт