бъдещи майки над 40

  • 3 777
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
нека да поясня едно нещо, защото виждам, че има неразбиране.
рискът от раждане на дете със синдром на Даун нараства рязко с възрастта. на 36 години, рискът е 1:300, но на възраст над 40 години, статистическият риск е 1:50.
така че, не давайте с лека ръка съвети за БХС, нека жената се консултира с генетик.
ако си от София - отиди на 14-тия етаж на Майчин дом при доц.Кременски - консултира безплатно.

# 16
  • Мнения: 3 069
averbodТъкмо влизах за взема линка към темата, за да ти го пратя Grinning
Направи си първо БХС и поговори със специалистите там. Ако се налага, те ще те насочат за амниоцентеза. Може и да не се налага, обаче.

На тези години се препоръчва направо да се пристъпи към амниото.Все пак възраста е рискова.На мен не ми препоръчаха да я правя поради куп рискове и  защото шийката на матката ми е ампутирана почти цялата.
Миналата година бях противник на амниото но това което се случи на моя приятелка, с която родихме в един и същи ден ме разтърси до дъното на душата ми.Ако беше направила амниото, щеше да спести на себе си, на семейството си а и на мъничката си дъщеричка -която почина на 2 месеца без 3 дни/ много мъка и сълзи!

Препоръчвам на всяка бъдеща майка да си направи амниоцентеза!
Много по-често вече, се раждат деца с генетични заболявания на млади мами, именно защото по-възрастните мами си правят въпросното изследване а на младите не толкова често.

Д-т Кременски е страхотен специалист и много мил човек.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
а, emoli - радвам се, че си преосмислила мнението си и най-вече - че го съобщаваш публично.

# 18
  • Мнения: 3 069
а, emoli - радвам се, че си преосмислила мнението си и най-вече - че го съобщаваш публично.


Аз съм от хората които, ако са допуснали грешка, могат да се изправят и да признаят и да го обяват публично!

а,jam - овлажнителя го ползвах до късна пролет и детето е здраво /слава Богу/.Моя син се оказа, че не е алергичен.А и с мъжа ми сме доста по-добре с него, не се будим с кашлица и пресъхнали гърла LaughingЕсента като дойде пак ще започне да влиза в употреба!

# 19
  • Мнения: 13 809
Здравейте и поздрави на всички майки.
Аз съм на 39 и имаме син на 7 месеца и дъщеря на 9 години.
Понеже имах една трагична бременност, когато забременях със сина ни  решихме да направим всички изследвания.
На мамите, които се притесняват от амниоцентезата искам да кажа че на страха очите са големи, манипулацията е бърза и безболезнена- имаме много добри специалисти в "Майчин дом". Риск разбира се съществува, но той е строго примерен и никак не е висок, особено ако няма противопоказания за амниото.
Радвам се, че има и други като мен , които смятат че на 40 жената не става само за баба
Simple Smile

# 20
  • Мнения: 13 809

Препоръчвам на всяка бъдеща майка да си направи амниоцентеза!
Много по-често вече, се раждат деца с генетични заболявания на млади мами, именно защото по-възрастните мами си правят въпросното изследване а на младите не толкова често.



Емоли и аз съм а същото мнение но рядко намирам съмишленици !!!!

# 21
  • Мнения: 72
много благодаря момичета.Страхувам се само че късно научих за това изследване,моя лекар така и не ми обясни необходимостта от него,а научих всичко от форума.Аз съм 19 седмица ,а разбрах че при записване може да чакаш и месец.Още в понеделник ще си сменя лекаря и ще се опитам да се свържа с д-р Марков или д-р Димитрова за амнио,стига да не съм закъсняла.Мога само да се надявам и да не се притеснявам,но да ви кажа честно съм направо отчаяна.

# 22
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Здравейте! Чудя се дали има тук бъдещи мами над 40 години.Ако има ще се радвам да чуя и да споделиме мнения.

Има цяла тема за маики над 40 г, там се включват и бъдещи такива,а и предполагам от написаното досега ще има неща,които те интересуват.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119915.0

# 23
  • Мнения: 13 809
Зари
Аз правих амнио именно в 19 седмица също заради лекарска некомпетентност. Когато стана ясно че закъснявам хората от "майчин дом"  София излязоха много човечни и ми записаха час за понеделник - а аз разбрах за амниото в сряда предната седмица. По спешност си направих и изследванията.
Моят съвет е да опиташ.

# 24
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
нека да поясня едно нещо, защото виждам, че има неразбиране.
рискът от раждане на дете със синдром на Даун нараства рязко с възрастта. на 36 години, рискът е 1:300, но на възраст над 40 години, статистическият риск е 1:50.
така че, не давайте с лека ръка съвети за БХС, нека жената се консултира с генетик.
ако си от София - отиди на 14-тия етаж на Майчин дом при доц.Кременски - консултира безплатно.


По последни данни от научните среди се оказва,че така проповядваната връзка между възрастта на маиката и риска от ДС не е чак толкова силна. В последно време се наблюдава значителен процент на родените бебета с ДС и маики между 20-30 годишна възраст. Специално в Дания от поне 3 г фактора възраст е изключен при определянето на риска.
Аз лично родих първо дете на 41 г ,правила съм само кръвен тест и никога не съм и имала намерение за амниоцинтеза,защото все пак не ти дава 100% сигурност за ДС......а и тази възраст ако си хванал последния влак и попаднеш в процента на аборта след амниото едва ли би дало повече спокоиствие.
Кръвните ми изследвания естествено показаха висок риск, с изричното уточнение,че това се дъли само и единствено на фактора възраст...

# 25
  • Мнения: 145
Здравейте мили сладки маи над 40г.
Просто искам да ви поздравя и да ви пожелая успех и здрави бебчовци.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
По последни данни от научните среди се оказва,че така проповядваната връзка между възрастта на маиката и риска от ДС не е чак толкова силна. В последно време се наблюдава значителен процент на родените бебета с ДС и маики между 20-30 годишна възраст. Специално в Дания от поне 3 г фактора възраст е изключен при определянето на риска.

може ли конкретно да посочиш такива данни? става въпрос за статистика, все пак - не за предположения.
в последно време се наблюдава повишен процент на родени бебета с ДС при млади жени именно тази група не се следи активно, както възрастните бременни. затова при младите се  прокрадват раждания на деца с ДС, докато при възрастните това е почти изключено поради масовия скрининг. тези неща са обяснени от научните среди.

специални за Дания пък съм чела, че амниоцентезата се препоръчва на всички жени над 37 годишна възраст.
абсурд е факторът възраст да е изключен от риска, след като теоретично и практически е доказано отдавна, че факторът възраст е определящ за повишения риск.


# 27
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
По последни данни от научните среди се оказва,че така проповядваната връзка между възрастта на маиката и риска от ДС не е чак толкова силна. В последно време се наблюдава значителен процент на родените бебета с ДС и маики между 20-30 годишна възраст. Специално в Дания от поне 3 г фактора възраст е изключен при определянето на риска.

може ли конкретно да посочиш такива данни? става въпрос за статистика, все пак - не за предположения.
в последно време се наблюдава повишен процент на родени бебета с ДС при млади жени именно тази група не се следи активно, както възрастните бременни. затова при младите се  прокрадват раждания на деца с ДС, докато при възрастните това е почти изключено поради масовия скрининг. тези неща са обяснени от научните среди.

специални за Дания пък съм чела, че амниоцентезата се препоръчва на всички жени над 37 годишна възраст.
абсурд е факторът възраст да е изключен от риска, след като теоретично и практически е доказано отдавна, че факторът възраст е определящ за повишения риск.





Нямам време да се ровя да намеря статията,тъи като съм я чела доста отдавна. В Дания от 2004 г насам оферират тест за ДС на всички бременни без значение на възрастта........Нали разбрираш,че фактора възраст (при троиния кръвен тест) няма как да е включен,защото при една 25 годишна автоматично ще я прати в ниския риск дори кръвните показатели да показват висок.......
Затова с в Дания ражданията с ДС са намалели с близо 50%.
предлагането на амниоцинтеза е отворено за всички с висок риск,но не е задължително за никои над 37 г.....това е тест по желание..

# 28
  • Мнения: 73
Здравйте на всички!
Емоли,благодаря  bouquet
Аве, много ми е приятно пак да се "срещнем"  bouquet
Зария, писала съм ти на лични, ама ни , гледам си получила всякаква информация!!
Да ви се похваля - днес ми махнаха раничката, която , за моя голям срам беше станала огромна, с езици Grinning
Ама попаднах на много внимателен и съвестен доктор и сега всичко е наред. В понеделник ще ми излязат хормоналните изследвания и...ще видим, какво ще правим с очакването на подаръка Grinning Grinning Grinning
Съвет!!! Ако имате констатирано наличие на т.нар. раничка на шийката на матката, не чакайте нито ден, а незабавно вземете мерки Naughty
Целувки

# 29
  • Мнения: 73
Емоли, писах ти Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт