За картофите????

  • 2 055
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чела съм, че варената храна трябва да се изяжда до 24 часа след приготвянето й. Мисля, че това е защото витамите изфирясват, а се развиват и бактерии.

Сега се сетих и, че в една книга за детското хранене пише, че готвената храна трябва да се изяде до 2 часа след приготвянето й.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На мен не са ми много вкусни вчерашни картофи,но съм яла.Не съм чувала нищо по въпроса.

# 17
  • варна
  • Мнения: 1 830
Това за първи път го чувам Shocked.Редовно си хапваме вчерашни картофки Laughing

# 18
  • Мнения: 534
За първи път чувам такова нещо,
по принцип не трябва да се готвят и ядат посинели и зелени картофи,защото съдържат
соланин,който е отровен.
Но вчерашни картофи  newsm78
За 20 години съм изяла сигурно един чувал,пък нищо ми няма  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 35 957
За пръв път чувам такова нещо....... newsm78
Peace и аз - ние си ги ядем дори да са стояли и 2-3 дена /ако са на ядене, де - стоплям го и е супер/

# 20
  • Мнения: 526
Абе като ученичка съм запомнила,че преподавателката ни по трудово обучение(в него влизаше и готварство)ни обясняваше,че не е хубаво едно ястие да се консумира,ако е по-престояло.Губят се витамини,влошават се вкусовите качества...ей такива работи.Забравила съм какво беше.Често ни казваше:"По-добре сандвич,отколкото вчерашната манджа".
Но аз лично си притоплям редовно такива"вредни" картофки LaughingПък нищо не ми е станало.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
У  нас редовно се дояжда манджа от вчерашния ден или вечерта , останало от обяд.
Колко е здравослвно  незнам, сигурно не е както веднага сготвена манджа.
Но какво да правя - да хвърлям ядене ли, та аз никога не мога да сготвя точно за едно ядене и да не остане, за вас незнам.
Нормално е да остане сготвена храна и намирам за нормално да се дояде (дали същия ден или на следващия няма значение)  Peace

# 22
  • Мнения: 6 461
Някои знае ли, за6то не се яде картофа на следва6тия ден, а веднага след като е сготвен? ...........................
Мисля,че няма проблем картофите да се ядат и на следващия ден след като са приготвени.
Когато имаме останало ядене ,разбира се ,че си го хапваме на следващия ден.

Общи условия

Активация на акаунт