Какво ми каза ортопеда на профилактичния преглед на ставите

  • 5 569
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
Съжалявам, че не се включих толкова дълго, но нямах възможност - местихме се зад океана. Вие сте много прозорливи, разбира се, че за д-р Томчев говоря  Grinning  Бургас е много хубав град и морето е много хубаво, но лекарите хич ги няма.

# 31
  • Мнения: 3 926
Ема, може би не знаеш, но за бургаските ортопеди се носи следният лаф - Ако се опитат да пляснат ще си разминат ръцете. Аз съм от Бургас и съм с ортопедичен проблем по рождение. Преди няколко години 3-ма доктори висяха на главата ми и се чудеха как да ми направят снимка на целия крак, след като рентгенът не може да го хване Shocked След 10 минути установиха, че трябва да са 2 снимки, които да снадят. След това единият - точно ортопед (другите бяха хирург и рентгенолог) ми заяви, че нямам капачка на коляното (разбира се, че имам, само е малко по-встрани) и най-веероятно като малка съм имала и луксация. Спорих с него 15 минути, че такава бедерена става като моята не е виждал - леглото е идеално - никога не съм била луксирана. Като видя снимката ми каза, че много съм си отваряла устата, но имало защо... #Shocked Ей такива случки с ортопеди в Бугас Grinning

# 32
  • Мнения: 3 926
Цитат на: Jenia_Violeta
Казаха ли ви да разтваряте странично крачетата на децата , за да се раздвижват ставите?

Ами те наистина трябва да се разтварят при гимнастика, а иначе просто да се оставят в естественото им положение. То е точно разтворено - като жабче. Може и по коремче като се слага бебечо, за да му се упражнавя главичката крачетата също да са разтворени. Така при всяко движение те сами си оформят тазобедрената става, леглото става дълбоко и добре обхваща самата ябълка.

# 33
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Да, Драганов каза същите неща на една лекция в ЦУМ за бъдещи майки - без кошари, бънджи и други подобни.Съгласна съм с всичко, пробвахме го и в къщи и наистина е така. Каза още да се прохожда бос - тоест без обувки, може по чорапи и терлички. Като почне да се мъчи бебока да крачи да му се сложат буйки или пантофки с мека подметка, а когато ходи само и стабилно, чак тогава да му се сложат високи до глезена обувки с твърда подметка. Единственото, за което не съм съвсем сигурна е последното за твърдите обувки. Не е ли по-добре да не са чак толкова твърди, а по-еластични? Сутринта гледах един ортопед по Скат в "Биберон" който отрече твърдите подметки, особено при прохождането и каза, че мускулите на стъпалото атрофират и се получава дюстабан. Аз сега оставям София в къщи по чорапи, а навън е с буйките, но скоро ще трябва да и купя обувки и много се чудя какви да бъдат? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт