Проблем с плочките на банята- бясна съм!!!

  • 13 190
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 454
Аз имам подобен проблем. Плочките са от Мартинели. И то точно декоративните плочки които са си доста скъпи. Представляват два модела на едната има две цветя а останалите са само дръжки / две чертички / банята ни е три бели стени и една черна, с черен под. На една от белите стени са тези декоративни плочки -  една плочка с цветя и под нея шест плочки с дръжки до пода и до нея още една плочка с цветя , едно ниво надолу и пет плочки с дръжки. Първо се оказа, че на всяка плочка едната дръжка леко извива и не съвпада с долната плочка / това го преживях някак си/, но разочарованието ми беше пълно когато се оказа че белите плочки на стената и плочките с цветята са с един нюанс на бялото - сивкаво-матов, а плочките с дръжките са по-бели.

# 16
  • Мнения: 2 211
Майсторите са длъжни, като лепят плочките да оглеждат за всякакви дефекти. Просто не им плащай, изгони ги. Купи други плочки и ... наново.

# 17
  • Мнения: X
Майсторите са длъжни, като лепят плочките да оглеждат за всякакви дефекти. Просто не им плащай, изгони ги. Купи други плочки и ... наново.

Аз на няколко пъти ходих да гледам как става банята и мога да кажа, че не се забелязваше разликата преди фугирането. Но като се сложи фугата - веднага се видя разликата.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 103
 Спокойно, значи не е толкова голяма разликата питай някой непредубеден дали наистина се забелязва. Аз се изядох от яд че долния ред на плочките на стените в нашата баня са налепени криво- тоест малко по-хлътнали са в сравнение с останалите. Но се успокоих малко като ми казаха че не се забелязва, хора кото за първи път влизат в банята. Просто искаме всичко да е перфектно но при един ремонт изненади винаги има и ако се вглеждаш във всеки детайл може да си скъсаш нервите.

# 19
  • Мнения: 5 178
За Досев съм писала и друг път, абсолютни мошеници месят първо с втори и трето качество.. При теб е отенък вероятно защото самите плочки са криви и отразяваят светлината по различен начин

# 20
  • Мнения: X
За Досев съм писала и друг път, абсолютни мошеници месят първо с втори и трето качество.. При теб е отенък вероятно защото самите плочки са криви и отразяваят светлината по различен начин

Аз нали първо си платих? Как мога да разбера какво качество са плочките, на кашончето пише първо?

# 21
  • Мнения: 5 178
то на кашончето така пише, ама вътре е мешаница.. Не си първата изгоряла от там Много е гадно наистина..
Плочките ти са испански нали ?

# 22
  • Мнения: X
Да, испански са. Утре ще отидем до магазина и може да пусна жалба до Комисията за защита на потребителите.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 656
Много съжалявам за неприятностите ти. Аз самата работих за такава фирма и подобни проблеми не липсваха изобщо. Клиентите естествено се оплакваха, а продавачките отнасяха въпроса до шефовете и обикновено нещата се разрешаваха в полза на клиента. Мога да те посъветвам следното - обади се в магазина, откъдето си ги купила и обясни проблема. Имаш право да поискаш да ти върнат парите, а ти да върнеш останалите незалепени плочки или пък да ти ги заменят (цялата поръчка) с други плочки по твой избор, като поискаш тяхното уверение, че няма да има такъв проблем, в противен случай пак ще ги върнеш. Разбира се, няма да ти е трудно да занесеш в магазина по една от двата нюанса плочки, за да увериш на място в думите ти. Предполагам, че от фирмата са получили нискокачествена стока, която се опитва да продадат за първо качество, изобщо не е прецедент това, и в някои случаи успяват, ако се върже клиента. Така че обади се и си търси правата. Успех!

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Можеш да купиш синя боя за керамика,от тези, които само съхнат ... и да нарисуваш нещо на грозните, според теб , плочки ...например мехурчета, спирали, звездички ... риби ... или черти някакви ..това бих направила аз

# 25
  • Мнения: 5 178
Aтти, интересно как поне 50 фирми продават този фаянс, а само в Досев са издънките #Cussing out #2gunfire

# 26
  • Мнения: 474
Като наслагаш осветителни тела, огледало, разните рафтчета, шкафчета и т.н. пак ли се вижда толкова силно? И при нас имаше някакво нюансиране на плочките / испански и не от Досев, но явно си е обща болест/, обаче като поставихме мивка, тоалетна... и всичко по банята, честно казано избщо не се забелязва, ако не влезеш предубеден и не се загледаш точно в плочките. Просто аз си избрах по-ефектни огледало, рафтчета, малко декорация на плота на вгр. казанче, лъскави етажерки и джунджурии и те грабват погледа. Иначе докато беше гола банята само по плочки и аз се бях уплашила колко грозно стои.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 521
Съжалявам за проблемите и разбирам колко е неприятно!
Избирайте българското бе хора! Имаме си толкова качествени стоки, а и по-евтини.
Аз си купих плочки на Монтана Керамик инвест - долни, горни, фриз и подови грапави - комплект, модела е "Толедо", много съм доволна.
Сега изрично се загледах - няма разлика в нюансите. Майстора ми обясняваше, че били леко криви, но щял да ги залепи перфектно. Всички майстори го пеят този репертоар, за да се застраховат!

# 28
  • София
  • Мнения: 312
Мина, гледай по-философски на нещата. При мен също имаше ралзики в нюансите на плочките оранж. Полско производство на Опочно. В началото бях бясна, а после си казах "Полска им работа, водката им е виновна". Толкова неща при ремонта се оказват, че не са това което си представяш (винаги към по-лошо), че ако се ядосваш за всичко ще ти опротивее живота накрая. Сега се опитвам да приемам гафовете и фаловете като тъп оптимист и да си казвам : "Ами можеше и по-зле да е". Може пък ефектът да е в дефекта.

# 29
  • Мнения: 5 178
alpha beta, ако прочетеш колко мами се оплакват от  Бг плочки и теракота свят ще ти се завие..

Общи условия

Активация на акаунт