Витамините-от кога?

  • 1 038
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 928
Не съм пила витамини.Гледах да си хапвам повече пресни плодове и зеленчуци.Пиех само фолиева. Grinning
Peace

# 16
  • Мнения: 690
 От самото начало на бременността пия Центрум матерна /или Топ левюр/ и Сорбифер дурулес /желязо/ и ще ги пия докрая  Peace колкото и плодове и зеленчуци да ядеш на ден, не можеш да набавиш всички необходими за организма витамини ...

# 17
  • Мнения: 65
Аз не пия никакви витамини освен фолиевата киселина, която по принцип е добре да започне да се пие най-малко 1 месец, а по-добре 2-3 месеца преди да забременееш. Лекарят ми каза, витамините и минералите ми са на пазара и да ям много плодове и зеленчуцир както и по 75-100 гр. месо на ден. Първите 2 ги спазвам кажи-речи на 100%, но за последното не чак толкова. Чак толкова месоядна не съм.
Витамини за бременни не се препоръчват, защото в комбинираните има витамин А, който за бременни е опасен и затова се набавя в малки количества само от храната.
Чувала съм, че дори в Матерна има вит. А, но май в по-старите разфасовки, вече май не го слагалир но така или иначе аз не рискувам и слушам какво ми казва докторът. 
Понеже нещо откакто забременях много-много не ми се яде риба, въпреки че вече лошото ми мина и съм 6-ти месец, питах доктора и той ми разреши да пия ОМЕГА-3, т.к. рибата и рибеното масло от тлъстите риби е много полезно за мозъка и за още нещо беше на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт