Антитела на Лаймска болест

  • 6 124
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 150
Има ли детето симптоми?

# 16
  • Мнения: 2 323
Не, мина повече от месец от ухапването 24.06

# 17
  • Мнения: 4 150
Тогава не може да се каже,че има инфекция.Зави6ени антитела не са индикация zа терапия.Но това трябва лекарят да го zнае.
Има ли обрив или не6то друго? Температура?Болки в ставите?

# 18
  • Мнения: 2 323
Абсолютно нищо, нито в момента на ухапването, нито малко след това, нито сега. АБ изписаха лекарите. Аз избрах лечението, което препоръча хомеопатът ни.

# 19
  • Мнения: 2 323
Вие лекар ли сте или се занимавате с хомеопатия?

# 20
  • Мнения: 4 150
Не се zанимавам с хомеопатия.Лекар сьм.Но не сьм специалист zа лаймската болест.Писах това,което zнам и което се процедира в пове4ето ЕС страни.

# 21
  • Мнения: 2 323
Т.е. не бихте предписали АБ в случая или не съм разбрала добре

# 22
  • Мнения: 4 150
Не мисля,че в ва6ият слу4ай е имало инфекция.Ако е имало иzоб6то някаква,то тя е преодоляна беzпроблемно.
По принцип АБ се дават при симптоматика само.Дори и при негативен тест.
При вас се е слу4ило то4но обратното.
Тьй като АБ днес се предписват zа вси4ко,са ре6или да не рискуват и да подкрепят диагноzата си с подобна терапия.
Вие дадохте ли АБ? И кой?

1.Не ,не бих дал АБ.

# 23
  • Мнения: 2 323
Не, не дадох АБ, започнахме направо с хомеопатично лекарство, което се дава винаги при ухапвания за подсилване на имунитета/ моля да ме извините, може и да не предвам точно описанието на лекарството/. С две думи хомеопатът ни каза, че дава нещо, което ще помогне на тялото да се справи само ако има проблем.
Изписаха иначе Азитрокс, а резултатът беше 31.25 при граничен резултат 20-24 U/ml

# 24
  • Мнения: 4 150
Тоzи реzултат е грани4ен при такова не6то и не покаzва истинска инфекция.
Има стойности над 300 и те са ве4е повод zа сьмнение.Но вьпреки това,само при симптоматика се дава АБ.

Не раzбирам от хомеопати4ни лекарства,но 6том нямате симптоми,вси4ко е ок. Peace

zдраве ви желая.  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 323
 Благодаря много Hug

# 26
  • Мнения: 1 984
може да прозвучи клиширано но хомеопатията не лекува заболяването а човека. така че ако няма симптоми може да се направи само това което е направил вашият лекар. пуснете контрола на антителата. това ще покаже дали има инфекция и как се равива тя.  не случайно я наричат "другата болест със сто лица".

# 27
  • Мнения: 3 506
Агата, чак сега виждам темата ти, но пиша, за да знаеш, че не си сама в избора си, ако си подложена на стрес от околните. Дъщеря ми (2.5 год.) я ухапа кърлеж през месец май. Нейните антитела бяха малко по-ниски от вашите, но пък тя имаше оплаквания - скоро след ухапването висока Т и болки в крачетата, а дълго време - месеци след това - типичен обрив на мястото на ухапването.
Благодарна съм на Christian, който виждам ти е писал и на теб, както и на хомеопатката на децата, че ме окуражиха да не тровя детето си с антибиотик без нужда (предполагам са ти обяснили, че курсът на "лечение" е доста дългичък).
Малката сега е добре и се надявам да няма никакви последствия, организмът да държи бацила (ако изобщо ги има) под контрол. Тя пи хомеопатично лекарство, когато беше с високата Т, изписано по телефона (като мислехме, че има стреп ангина - съвсем не го свързвах с кърлежа тогава). След като премина тази остра фаза, дълго време хомеопатката казваше, че няма какво да лекуваме всъщност. После май още веднъж и даде някакво "поддържащо" лекарство, когато обривът беше станал доста явен в следствие на един стрес, който преживя детето.
Като цяло обаче смята (а вече и аз нямам колебания по въпроса), че няма смисъл дори от хомеопатични, защото щом няма оплаквания, значи организмът се справя, т.е. няма какво да лекуваме. Дори още съм в двоумление дали да повтарям теста за антителата (да се види как се развиват във времето) или не си заслужава.
Ако те интересува още нещо, казвай.

# 28
  • Мнения: 2 323
Много ти благодаря Мария  bouquet Малката е добре, винаги в била добре. Като изключим раздразнението, което всъщност е индикация за лечението....Мисля да повторя изследването след известно време - ей така - само да видя какво се случва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт