Photo Session

  • 22 344
  • 642
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 6 167
Мерси за коментарите за моята чашка. Май всеки е минал през етапа снимане на сутрешното кафе.
Направих диптих , но, Джеми, аз съм далеч от умения за обработка на фонове. Твоите наистина са страхотия! Crazy
Цъкнах един акшън Ломо за по-интересно, но така май ми е твъде контрастна и стои като на лекета.
Дали да не кропна малко лявата снимка?





http://vignuzzi.multiply.com/photos/hi-res/68/30?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F68%2F30

# 616
  • Мнения: 2 958
Аз бих десатурирала леко,че са ми много ярки цветовете и бих кропнала дясната,а не лявата снимка:) Точно как обаче в момента не се сещам:) Във всеки случай не бих оставила да се вижда цялата дясна снимка,а някаква част,ъгълче или половинка от нея.

# 617
  • Мнения: 2 863
Иса, излючително се радвам да те видя тука:)) Не махай нищо, не прави нищо, снимката си е ОК и така, може само малко контраста да пипнеш, както са ти казали. Покажи ни още снимки, каквото си харесваш най-много  и с какво снимаш, разбира се:love:
Лени, на мен чашката ми харесва, в диптиха, нещо много ми е червена едната...
Хапке, твоите неща ми развалят всичката дисципллина Laughing наистина си личи , че  се упражняваш.

# 618
  • Мнения: 1 630
Lennie
аз бих махнала дясната

Може да я замениш със снимка на нещо, което се връзва с кафето - кроасан, вестник, пантофи, зърна кафе
или пък празна чаша  newsm78

# 619
  • Мнения: 6 472
Лени, защо вместо едно до друга не пробваш една под друга? И аз съм за леко десатуриране на червеното. Червените рамчици около снимките също натоварват композицията.

# 620
  • Мнения: 6 167
 
пак ще пробвам. и една под друга е идея.
амбер, тези несиметричните диптихи са ти слабост  - ще пробвам и така.
точно това си говорих с дамаянти, че съм явно някаква линеарна персона ( нищо , че съм водолей)
искам всичко да ми е равнинко - от ляво, от дясно... симетрия да има  Joy

# 621
  • Мнения: 1 052






Не мога да източа целия диск в мултиплая, защото е в тиф.

# 622
  • Мнения: 11 322
Първата с ветрилото ми допада най-много! Искам останалите  Praynig (невероятна сесия!)
Аз скромно ще се запиша за коментар с това

# 623
  • София
  • Мнения: 6 999
Много благодаря за милите думи.

Да попитам първо какви са правилата за пускане на снимки? Може ли тук да се слагат както съм сложила предишната или само линк?
Мога да започна с две от прееди около година, които са ми особено любими:

http://mail.dir.bg/~isa/IMG_0016_1.jpg

http://mail.dir.bg/~isa/IMG_0104.JPG

# 624
  • София
  • Мнения: 983
Фрида, много ми харесва първата от трите - непринудена и с настроение. Ако не ми се набиваше в очи разликата от банския, щеше да е перфектна  Laughing На последната ме притесняват ръцете - някак невротично са вплетени пръстите и създават напрежение, което пък противоречи със спокойната и летаргична визия на лицето. Втората кроп ли е?

Вечи, фокуса го виждам на едно малко листенце зад горния ляв край на слънчогледа  Laughing Но като композиция и колорит ми допада.

Лени, интересно ми е и на мен как би се получила вертикалната композиция. Аз може би бих обърнала огледално дясната снимка  Thinking или може би по-скоро друг кроп, с повече въздух от дясно...

Иса, харесват ми снимките ти, особено онази с колата  Peace С какво снимаш?

И от мен, колкото да не е без хич, една сапунерска измишльотина. Мъжа ми вече ме подиграва, че само крака съм снимала  Mr. Green



# 625
  • София
  • Мнения: 6 999
моби, снимката с колата я направих с камерата на телефона ми - Сони Ериксон

Иначе снимам с Canon Power Shot A 80, много е стар вече и изпускан повече от 10 пъти /никога от мен/. Имам спешна нужда от нов, но идея нямам какъв да е той.

# 626
  • Мнения: 6 472
Моби, всъщност сапунерчестата ти снимка много ми харесва. Има ли вариант да оставиш още малко въздух в дясно, така че да се получи абсолютен квадрат?

Иса, снимки пускай както ти е удобно. Ако искаш линкове, ако искаш като предишната - направо снимка. И тук си важат стандартните правила на целия форум т.е снимките които постваш директно в темата не трябва да надвишават 500 пиксела по дългата страна (толкова ли беше newsm78). За съжаление двата линка, които си дала не ги отварям от тук, но ще пробвам от нас след малко като се прибера Hug

Фрида, аз май съм за втората снимка. Харесва ми изражението на момичето, макар че се губи ефектната черна рокля.

# 627
  • Мнения: 6 167
ми ето я чашката пак... десатурирах, направих диптих 'ала Амбер' и така. ето го резултата:


http://vignuzzi.multiply.com/photos/hi-res/68/32?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F68%2F32

не ми остана време днес да ги разположа една под друга, но няма да достаждам повече.

  bouquet

# 628
  • Мнения: 6 243
... упражнявам се, упражнявам се...

Днес нямах време да си играя със стайлинга, но показвам резултата, защото снимката я направих изцяло на ръчен режим и съм много доволна от този факт.



Лени, в този вид диптихът много ми харесва.
Искам и аз да се науча да правя такива композиции, ама като не откъвам грам от ФШ, засега само ще ви се радвам.

# 629
  • София
  • Мнения: 983
Моби, всъщност сапунерчестата ти снимка много ми харесва. Има ли вариант да оставиш още малко въздух в дясно, така че да се получи абсолютен квадрат?


Благодаря! Къде ли съм гледала, като съм кропила  ooooh! Така е - бързата работа ...   hahaha  Като имам време, ще я оправя  Peace

Лени, ако дясната я обърнеш огледално /взех да ставам досадна вече  Mr. Green/, може би ще е по-цялостна визията  Thinking

Хапке, цял ден ми се ядат кифлички и само ти си виновна за това  Mr. Green Усещам вкуса им направо, но не ми се ще да виждам саксията отзад (само растителността), тъй като я асоциирам с пръст, а пък тя не ми се връзва с храната  Peace

Общи условия

Активация на акаунт