Каква е причината да не се разбираме със свекървата?

  • 22 995
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ми каква. Аз съм левичарка, режа с лявата ръка. Свеки обаче се дразни. Не можело с лявата, трябвало с дясната. Аз пък не мога да режа с дясната, така както тя не може с лявата. И ето ти проблем.

# 16
  • Мнения: 55
Всичко  което сте казали е вярно, аз също страшно се вързвах на моята свекърва
до момента, в който гледах филма "Всички обичат Реймънд" ,
ние с нея сме просто копия на Дебра и   Мари.  Изведнъж видях и нея , и себе
си отстрани, и оттогава някак си  започнах да възприемам  всичките ни конфликти  от смешната им страна, и да  изпитвам към нея дори  някакво съчувствие,
само заради този филм!

# 17
  • Мнения: 1 049
Желанието на свекървата да се меси и нежеланието на снаха й свекърва й да й се меси. Rolling Eyes
Но най-вече неразбирането на свекървата, че синчето й си има вече свое отделно семейство и вече не е част от нейното.
Напълно съгласна  newsm10

# 18
Ами представи си само, преди да станете семейство с мъжа ти, майка му е градила 20 или кажи 30 години дом. Синът и се жени, влиzа госпожата на готово в chуждата къshtа и zапоchва да се раzпорежда и си мисли chе всиchко е нейно и всеки и е длъжен, дори и che дома , който жената е градила с години на ред, веchе е нейн. И с най-голямата си наглост zапоchва след това да говори против жената, виж я ти каква била..Аz лиchно си имам такъв слуchай в семейството на мъжа ми, на брат му така нареchената жена.
Еми и аz да съм на мястото на свекървата и аz няма да понасясам такова неshто.
Та оттам идват всиchки проблеми между двете страни.
И аz съм снаха, но от теzи , които не са живели zаедно със свекървата, оshtе от самото наchло съм си наредила живота така che да се оправям/е сама/и. Но етървата е от теzи, които пък цял живот на готово искат. Е, неможе така..

# 19
  • Мнения: 817
Причината е, че и двете страни не искат да правят НИКАКВИ компромиси понякога.
И двете страни търсят "под вола теле" понякога...


# 20
  • Мнения: 4 300
Ами представи си само, преди да станете семейство с мъжа ти, майка му е градила 20 или кажи 30 години дом. Синът и се жени, влиzа госпожата на готово в chуждата къshtа и zапоchва да се раzпорежда и си мисли chе всиchко е нейно и всеки и е длъжен, дори и che дома , който жената е градила с години на ред, веchе е нейн. И с най-голямата си наглост zапоchва след това да говори против жената, виж я ти каква била..Аz лиchно си имам такъв слуchай в семейството на мъжа ми, на брат му така нареchената жена.
Еми и аz да съм на мястото на свекървата и аz няма да понасясам такова неshто.
Та оттам идват всиchки проблеми между двете страни.
И аz съм снаха, но от теzи , които не са живели zаедно със свекървата, оshtе от самото наchло съм си наредила живота така che да се оправям/е сама/и. Но етървата е от теzи, които пък цял живот на готово искат. Е, неможе така..

Хайде моля без чужди къщи:)
Щото някои живеем в собствени, купени със собствени пари, спечелени със собствен труд.
И пак си имаме конфликти.
Мисля че най точна и изчерпателна беше Непознатата лейди.

# 21
  • Мнения: 213

Хайде моля без чужди къщи:)
Щото някои живеем в собствени, купени със собствени пари, спечелени със собствен труд.
И пак си имаме конфликти.
Мисля че най точна и изчерпателна беше Непознатата лейди.

И аз съм в самостоятелен дом, но не мога да се оттърва от желанието на свеки да ми "помогне" - да ми изчисти, да ми изглади, да си донесе чаршафи като идва на гости, за да не пера после аз. Аз пък приемам всичко на нож. И се почва една. Напоследък гледам да не се връзвам ама не винаги успявам.

# 22
Добре,
иzвинявам се на всиchки, които не сте в chуждата къshtа.
Но при повеchето, среshтаният слуchай е тоchно тоzи.

# 23
  • Мнения: 101
причината за мен е че никога не четат или слушат от какво се оплакваме!!!незнам, но и при мен го има тоя проблем Cry

# 24
  • Мнения: 1 761
Оф...ми те мойте свекита не са лоши хора, ама понеже не съм израсла с тях и нямам никакви емоционални отношения с тях- нямам никаква нужда да ходя при тях или пък те да идват.Да,ама мъжа ми е единственото им дете и като гледам са свикнали да го виждат поне веднъж седмично.Казах му като иска да го види винаги може да отиде, ама той не ще да ходи без мен.А на мен, колкото и грозно да звучи, това ми е загубено време.Само като си помисля колко много други къде по-приятни неща мога да свърша за един следобед,даже и да се наспя като хората.

Може би има значение и това,че аз и мойте собствени родители ги виждам 2 пъти годишно и затова ми идва твърде много всяка седмица да прекарам вместо с лакирани нокти и по удобно белъо- с двама старци около 80-те,дето нямат какво да правят по цял ден, освен да гледат телевизия и да ядат бисквитки.
Успокоявам се с мисълта,че все пак не идват заради мен, а заради детето.

# 25
  • Мнения: 34
И все свекитата виновни, като чета тука. Ако помага - зле, ако не помага - пак зле. Няма ли една снаха, която да е лоша и една свекърва, която да е добра? Как тогава се влюбихте в синовете, възпитани от  тези омразни жени? А вие, който имате момченца и много ги обичате, един ден няма ли да станете свекита? По колко пъти в годината ще искате да ги видите? Тогава какъв ще бъде вашия подход към снахите?  smile3505

# 26
  • Мнения: 804
1. Различна ценностна система;
2. Различен интелектуален потенциал;
3. Различно възпитание или липсата на такова;
4. Стремеж към доминантност и свръхконтрол;
5. При различни нации - културални раличия;
6. Емоционална несъвместимост;
7. Прекалено голяма разлика във възрастта;
9. Ревност;
10. Авторитарност;
11.Егоизъм и егоцентричност;
12. Психопатологии и т.н.

Мога да изброявам и още, ако някоЙ иска, имам професионален опит в междуличностните отношения Mr. Green

Написаното и е вярно и не е. Същите различия се явяват понякога и между майки и дъщери, но тогава има диалог и дори да се излезе от добрия тон и двете страни са готови да простят и да оправят нещата. Най-големият проблем, според мен , е натрупваното мълчание и нежеланието да се води разговор.
С риск да обидя без да искам някого, ще кажа, че в повечето случаи най-драматичните скандали са обикновено в семейство с по-нисък интелект. /Тук има доста такива примери/ Бъдещи снахи и свекърви се мразят и очакват да имат лоши отношения още преди да са се видели.  Всичко е въпрос на добро възпитание и семейни традиции. С повече тактичност и внимание много от проблемите могат да се избегнат.

# 27
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Мразете ме  Mr. Green моята свекърва е страхотна и се разбираме идеално, въпреки ужасно многото ни различия !
Ооообаче свекър ми  #Cussing out #Cussing out #Cussing out с него никой и никога не може да се разбере... мислих, че аз ще успея, но сега знам, че няма да стане ...

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Да, същите конфликти има и между маЙки и дъщери, но има едно съществено различие - те се обичат. Макар и понякога по своему.
Нормалните маЙки обичат децата си, а децата обичат тях. А с чуждите хора нямаш емоционална връзка и съответно толерантността към простотии е по-малка. Ако маЙка ти силно те ядоса и и кажеш да си гледа работата, няма да има кръвно обидени и пак ще се обичате както преди. В същата ситуация със свеки обаче, ще си спечелиш сериозен враг. Любовта е в основата на всичко. В това се състои разликата.

# 29
  • Мнения: 650
Приятели градиш цял живот, мъжът си го избираш, но свекървата и свекъра не избираш-каквито са такива-лотария какво да правиш Cry

Общи условия

Активация на акаунт