Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 3

  • 13 829
  • 313
  •   1
Отговори
# 255
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета никой не ми отговори дали ,дали заради моето отсъствие за една седмица е хубаво преди това да отбия Марти.Ще бъда на две хиляди километра от него и то по работа и няма да мога да притичам.Ако го кърмя до последният ден на моето заминаване и изведнъж ме няма 7-8 дни,как ли ще го понесе?Дали да не го отбия преди това?Питам защото имам месец и половина до тогава и направо незнам какво да правя.Той както и вашите кърмачета е пристрастен,а мама е в чуденка.Давайте съвети.

# 256
  • Мнения: 3 926
Калинче, ако искаш да го отбиваш просто използвай командировката. Ако ли не - замини си, като се върнеш ако поиска - давай пак. Иначе няма да се стресира. Може да поплаче малко за теб, но разбере ли, че те няма - ще му мине. Всъщност ние преживяваме разделите по-тежко от тях (поне това са моите наблюдения) Grinning

# 257
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
Ассинка, не разбрах аз Simple Smile Сиана не суче вече?

# 258
  • Мнения: 3 926
Ассинка, не разбрах аз Simple Smile Сиана не суче вече?
Ахааа. Мажа се с горчиво и беше 4 дни при баба си. Днес помрънка малко, ама наистина малко. Аз очаквах много по-големи драми. А тя опита, видя, че горчи, направи опит да се разреве, но дори и сълзи не успя да пусне. Баща й донесе орехи и зрънчо и до там беше с набезите над моята пазва Rolling Eyes После само поиска да се гушне, порови, порови, пък заспа Grinning

# 259
  • София
  • Мнения: 1 056

И аз да ви разкажа как 5 дена не се кърмихме, защото пих Доксициклин (възпален мъдрец).

Намазах се с Даум ексол и му казах, че амките са болни и след няколко дни ще им мине чак...
Той плака на лягане първия ден, но с хиляди повтаряния как ще минат и пак ще суче и заспиваше...но задължително бръкнал в пазвата ми и хванал едната гърда (сакън да не избягат Laughing). Нощем се събуждаше и приплакваше, но след като си мушнеше ръката в пазвата и след уверенията ми ,че след няколко дни пак ще суче си заспиваше. Следващите дни просто констатираше, че са горчиви, но ще минат...Не е плакал и не е настоявал. Даже се подвоумих дали да не го отбия, но после размислих, нека да направи 2 годинки пък тогава ще му мисля.

И днес като засука си умря от кеф, ама такива звуци на удоволствие издаваше, че съжалявах, че не направих клипче...

А за яслата - предната седмица ходи 2 дена, но хвана сополи и тази седмица си е вкъщи...не успях да преценя дали ще свикне.

калинка, според мен няма нужда да правиш опити да намаляш кърмения преди  да заминеш. Само ще си изхабите нервите. И от раз става. Ако много плаче докато те няма едва ли ще е за едното Амм, ами щато ще му липсваш самата ти, така, ч ене се притеснявай Peace

# 260
  • Мнения: 728
Здравейте, мами!
Моето кърмаче вече спи на яслата, без проблем при това, което много ме учуди.

# 261
  • София
  • Мнения: 555
Радинка една вечер преди 2 седмици не пожела да суче за заспиване вечерта - страшно ме изненада, такова чудо не се беше случвало, просто си легна до мен, аз и дадох цоцка, но тя не я лапна и си заспа сама. Преди няколко дни реших да опитам дали на обед ще може да заспи без да суче и бях много изненадана, че стана и то без рев.Опита се да ми намекне какво очаква, но аз се направих, че не сващам, какзах, че ми се спинка и съм задрямала. Събуждам се, и тя спи. Явно вече има някаква готовност за отбиване. Таткото иска да я отказвам, а аз не съм сигурна, какво да правя не знам newsm78

# 262
  • Мнения: 2 282
Аз пък преживях почти 5 часово кърмене с почивки 2х15 мин. Хремава е и явно не се чувства добре легнала, а и възглавница не помага... не го пожелавам никому!

# 263
  • Мнения: 1 298
Aсе какво е това горчивото дето го мажеш на гърдите  Thinking

# 264
  • Мнения: 3 926
Ренка, серумче против гризане на нокти Wink Не само горчи, а и люти Wink И СИяната си го приема радушно - близва, мръщи се и яде бисквити Mr. Green

# 265
  • Мнения: 1 298
Не ги знам тия серумчета.Знам само че има лакове за нокти такива.Това от аптеката ли го купуваш ?

# 266
  • Мнения: 1 101
Казва се "Даум Ексол" - горчив лак против гризане на нокти и смукане на пръсти. От аптеката се купува, но трудно се намира. Преди 3 дни се рових из форума за него, но при моя син явно не действа. Съвсем спокойно си суче Grinning

# 267
  • Мнения: 1 503
Асинка,Честито  bouquet
Ние вадим кучешки зъби и нощното сукане е във вихъра си CryОтделно и покашляме!
Имам въпрос!
Колко майки познавате,чиито деца са се отказали сами от гърдата(говорим за възраст над 1,6 г.).Без да подпомагат процеса.А може и някои от вас да от тях де!Чудя се какви ще са моите методи след време newsm78.Точно преди 5 минути свекърва ми ме попита:"Добре де,Христо в градината от г-жата ли ще суче? Joy" Та се замислих над въпроса newsm78

# 268
  • Мнения: 236
По въпроса на Цвети: и аз се чудя как ще се отбиваме, защото става все по-привързана. Аз лично не познавам такива майки чиито деца сами са се отказали.
Иначе в градината може да не суче цял ден, а може и да ходиш да му даваш да суче. Ние така правим, откакто мойта ходи на ясла (от 8-9 месеца), ходя 2 пъти на ден и я кърмя на яслата (чисто и просто ме домързя да цедя). И така.... нощно време забелязвам че ако не я вдигна може би няма и да се сети за ядене. Но понеже я вдигам да я сложа на гърнето да пишка, трябва да й бутна някаква залъгалка в устата  Peace

# 269
  • Мнения: 1 101
Аз изобщо не познавам деца, кърмени повече от годинка. Само едно, кърмено годинка и половина, което се е отбило с помощта на майка си и баба си. Моя със сигурност сам не би се отбил никога. До скоро казвах на себе си и околните, че ще го кърмя докато той иска. Но се убедих, че няма да стане така, той винаги ще си суче, ако не предприема нещо Laughing

Общи условия

Активация на акаунт