Бременни чужбински мами - 13

  • 13 155
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 854
Сара, не се отваря линка.А за киселините помага VLA Wink
Milika, не сьм запозната с тази козметика, която споменаваш.Sudocrem-a има невероятно действие(при подси4ане).Това ми го казват мн.тукашни майки.Аз имам засега само шампоан и лосион за тяло на Zwitsal(дойде ми с термо-вани4ката),4акам си Бо4кото.Мисля да взема нещо за кьпане на Weleda, но за в на4алото ще го карам колкото е вьзможно по натурално и непарфюмирано.За продуктите на Мустела - наистина миришат супер, но откакто про4етох за негативни ефекти в/у кожата(като рак например Twisted Evil), както и тези на Johnson&Johnson(напр.Natusan са техни) се отказах окон4ателно.Ако видиш някьде из бебешките магазини или други кламбо ми кажи, защото тьрся, но нещо евтино, защото ми е временно.
За намаленията гледах последно каталога на Gardo babysuperstore и имаше интересни неща.Незнам дали ти е близко.Виж им сайта.А в Пренатал има намаления на дрешки.Ще 4акаме снимките на стаята като я наредите Hug
heureuse, мерси за споделеното.Наистина е интересно и си заслужава това издание.Аз гледах ДВД сьс подобно сьдьржание и вси4ко което ти пишеш сьвпада и аз с4итам за истина.Казваха, 4е следващите 3 месеца на бебето след раждането с право могат да се нарекат 4-ти триместьр от бремеността - бебо има нужда от топлина, изведньж попаднал в този голям свят, излязьл от тясната май4ина утроба, му е трудно да се приспособи веднаха.Затова слингове,кенгура,гушкане в мама,кьпане в Тьмитьб(напомнял им за теснотата в май4ината утроба),увиването в пелени и одеалца.....ги успокоява.Даваха демонстрация сьс сешоар, който може да успокои разплакано бебе.Направо се поразих, а си мислех преди това, 4е ги е страх от битова техника и подобни.Затова пьлното май4ино посвещение е истината, татиното сьщо доколкото е вьзможно!
Me_and_baby, наслаждавай се на отпуската си.Много се радвам,4е ще си по4инеш най-после преди бебо да се е появил Hug

Аз броя дните до сьбота, когато посрещам майка.Нямам тьрпение....тя като 4е ли е единствения 4овек, който ме разбира.Половинката го е хванал и него бременния хормон и нервни4и пове4е от мен Shocked, околните са на други вьлни....та остава само Форум4ето с бременните корем4ета и майка. Heart Eyes

Лека, спокойна ве4ер и бременност  bouquet

# 76
  • Мнения: 734
Фата Моргана, стискам палци! Леко и безпроблемно раждане и здрави бебета!

Бобче, Честита Йована! Да расте здраво, щастливо и обичано дете!

Момичета, аз отдавна не съм се включвала, но не остава време покрай подготовките за бебето и гледането на Натали, въпреки че бабата помага;)

Ходя да ми слушат тоновете всяка седмица по 2 пъти. Днес за пръв път имах една болезнена контракция. Мисля че до края на август няма да родя;)
Септември ще си назнача дата за секцио и това е.
Много бързо мина тази бременност, не я усетих въобще покрай многото пътувания и Нати.
Искам да препоръчам за тези които използват козметика за бременни belli.com - масло против стрии - невероятно е!кожата става супер!

лека бременност на всички!

да не забравя да се похваля че чакаме момиченце Hug

# 77
  • NL
  • Мнения: 520
Оранжева,срам не срам да попитам какво е кламбо  newsm78?А за тези продукти на Aromababy само да кажа,че по-горе в един от форумите една мама е дала сайт за проверка на съставките в козметичните продукти.Като най-малко съдържание на химикали ми излиза именно Aromababy.Има и други разбира се,но тези ми хванаха окото на мен.За Мустела си напълно права и аз не бих се доверила на тях(извинявам се на MISHOLINA,нищо лично  Hugно и аз прочетох за тях доста негативи,въпреки,че е прехвалена марка от доста форумки).Hаправо давам сайта на които му е интересно да си провери www.cosmeticsdatabase.com
Аз и моята козметика си проверих там и се хванах за главата ooooh!.Кремът ми за лице удари тавана а бях сигурна,че поне там нещата са по-безобидни,тъй като се води "медицинска козметика".
Приятно посрещане на мама и да си изкарате супер докато е на Холандска земя.За първи път ли баба ще става?
Ме and baby-ползотворна почивка преди раждането Peace.
Аз също нямах търпение да излезна в майчинство но честно да си кажа сега ми е скучно.Е,верно почивам си повече но ме хваща и съклет.Добре,че сега е ремонта в къщи да се намирам в действие smile3540.

# 78
  • Мнения: 4 717
Здравейте момичета Hug

Стискайте ми палци да не строша пералнята днеска, планувала съм да изпера всички бебешки дрешки, завивки и чаршафи... Като погледнах има няма 7-8 перални, ужас... не предполагах, че едно такова мъничко същество ще има повече пране от нас Mr. Green Embarassed

Оранжевке
- аз козметика имам на ХИПП, пробвах я върху себе си и нямам оплаквания, разбира се моята кожа е в пъти по-тренирана от тази на бебето, но не мисля да се задълбочавам с много продукти - душ гел, шампоан, кремче за подсичане и олио са ми достатъчни за сега. Работех като дилър на лекарствени продукти, включително и ХИПП и всички аптеки масово търсеха тази козметика, освен това, шефа беше спечелил награда да посети лично фабриката и беше удивен от чистото производство и стриктните условия на съхранение на съставките, които се спазват там. Затова за сега ще се доверя на това, но нали знаеш, че всичко става с опит, ако не понесе на бебето ще сменя. Peace

Ние все още не сме купили нито кенгуро, нито слинг, все се колебая кое ще е по-добре, защото зимно бебе не  е май много практично да се носи навън в кенгуро. От друга страна съм виждала бебета, които се тръшкат и реват от слинга защото са прекалено затворени... Вие на кое сте се спряли???

Хубав ден на всички, пращам ви малко слънчице от нашето, тук е страхотно днес sun

# 79
  • Мнения: 1 199
Здравейте мами!
Чакам с нетърпение новини от Фата Моргана и от Сонитка Praynig
За козметиката - аз съм на биологичен зехтин от време на време, за подсечено дупе ще види м - пърочала съм Бочко, може би и Пенатен крем, сапунче преди да пропълзи и да се запа повече не, само с водичка. Като започне да се цапа истински, бях намерила от сайта който е дала Милика (козметикдейтабейс) от най-безопасните продукти.
Лек ден от мен  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 854
Привет и от мен Hug
Jungle, лек остатьк от бремеността и да родиш пак такова 4аровни4е и омайни4е, като Натали Heart EyesТази козметика не сьм я срещала тук, може би по Интернет да е вьзможна порь4ката.
Milika, ето една снимка на кламбо(klamboe) http://www.baby-dump.nl/index.php?page=interbaby&id=5.Това воал4е, което виси над бебешкото легьлце ми трябва.
А за майка - тя ве4е е станала баба, когато сестра ми роди плененицата ми(преди 24 години).Тькмо е минало много време оттогава и сега това вну4е е дьлгоо4аквано. Wink.Мерси за пожеланията Hug
Me_and_baby и аз си спомням,4е като прах напьлних доста перални, 4ак се у4удих.А по големите по размер дрешки още не сьм прала, но това може и по-натам.Успех Hug, а после с гладенето на такива малки и сладурски дрешки е много странно(поне за мен беше така в на4алото).Не можех да повярвам,4е ги подготвям за собственото си дете Grinning
И аз имам такьв вьпрос - кенгуро срещу слинг.На мен кенгуро ми подариха, но искам да разбера дали слинга е по сьвьршенно 4удо и бебо ще се 4увства по-добре с него.А за кенгурото и зимата, като е добре обле4ено не е проблем.Пьк и няма да се разхождате дьлго в студа.На мен слинга ми се струва по оптималната идея, откьм бебешко спокойствие, лежаща позиция в на4алото(има и кенгура с лежаща позиция, но май се ползват за много кратко).Ако някой може да даде сьвет за и против 2та продукта да помага. Peace

От4ета от днес на консултацията:Не ми мериха тоновете на бебо, няма и да ги мерят до раждането.Всьщност аз незнам как се мерят тонове, тоест с каква машина, но това което преслушват всеки пьт е сьрцето на бебето
Вси4ко е наред и това е при4ина да правят колкото се може по малко процедури.Под вси4ко е наред тук разбират - крьвното ми е добре, нямам оплаквания, кьрвене, изтекли води, болезнени и силни контракции, аномалии(примерно рязко пока4ване на кг, мн.задьржане на вода), с напипване с рьце по корема казаха,4е бебо расте добре, позицията му е нормална(надолу с главата Mr. Green), усещам,4е има живот в корема си.
Обсьдихме и раждането и останах удивена и доволна.Пьрво за прословутата епидурална упойка и Холандия - няма проблем да ми я сложат при мое желание и разкритие до макс.6 см 24 4аса в денонощието(защото знам от др.моми4ета тук,4е нощем не слагат, защото рядко има анестезиолог).По време на раждането мога да си ходя, да си заемам каквито искам пози(стига бебето да е добре и сьстоянието ми да го позволява - например ако не сьм на системи), мога да взимам душ, мога да ползвам надуваема фитнес топка или специален стол за раждане(от тези ниските с дупка по средата),мога да си имам хора при мен в стаята(майка,мьж, който поискам),не правят клизма, не е задьлжително да сьм обрьсната отдолу(само ако аз намеря за добре),направляват по време на раждането как се диша, кога и как се напьва и т.Това което от4етох като минус е, 4е не дават помпи за кьрмене, а ако има нужда си наемам от специална организация.
Това е в общи линии.Следващия ми 4ас е в края на месеца, ако дотогава не сьм се обебила Wink

А да попитам за Сонитка..на нея кога и е термина всьщност?Нали беше споменала,4е са и го изместили за средата на август, според размерите на бебо от последните прегледи....но ленти4ката и си е все още с термин 29-08.Питам,защото 4ака да ражда, пьк има време до термина(всьщност имаме 1 ден разлика).Аз сьщо 4акам, но си казвам, 4е има време до моя термин, пьк ако и пренося е още по-добре да сьм тьрпелива отсега ина4е ще лудна.Затова, Сонитка вьорьжи се с тьрпение и се наслаждавай на мама и корем4ето си, 4е после ще има безсьнни нощи, колики и каквото следва с появата на едно малко 4ове4е Mr. Green
До скоро и много целувки Hug

# 81
  • NL
  • Мнения: 520
Здравейте на всички от Бремен preggo preggo preggo.
Оранжево небето-браво за хубавите новини от консултацията yes.Да ти кажа честно  голямо успокоение са ми тези консултации на мен.Дай Боже до края да е все така Praynig.Може да не задълбават в изследвания но пък психически много добре ми действа лекарката като ми повтаря постоянно "прима,прима" Mr. Green.Все си мисля,че щом ти казват,че всичко е наред,наистина няма място за притеснения Peace.
За кламбо да ти кажа,че освен по бебешките магазини съм виждала още в Икеа и Leen Bakker.Даже на Икеа новият каталог е пред мен и същите се подви3ават под името bedhemel и са към 17 евро.Аз ги знаех като балдахинчета,мисля и аз да взимам но това ще стане след като наредиме стаята.
Heureuse-това за зехтина е много добро решение.Горе по темите,където се зачетох срещах и твои постинги и сигурно затова и двете сме горе долу на едно и също мнение за козметиката.
Да ви се похваля,че днес купихме бебешката количка.Цял ден загубихме в пътуване но накрая намерихме цвета ,които исках.Тук в нашият град нямаше точно този цвят пък аз си бях навила на пръста,че или това или нищо.Много удобна ми се струва,но  нали затова нея си избрах Grinning.Комплект вървеше с Маxi Cosi Cabrio Fix и допълнително взехме и чувалче за количката.Като бонус към всичко това се сдобих и с чанта за разходка.
Лека вечер на всички.



# 82
  • Мнения: 1 610
Добър Вечер!
Аз да мина да ви поздравя. Кой роди, кой е на линия...Виждам колички купувате...Браво, Браво, ама Милика що ти е този зимен кош за два месеца. Иначе добър избор- Честито!
Лека  bouquet

# 83
  • Мнения: 1 610
Така, така...прочетох последните страници..
Хеуреусе/ как се чете този ник всъщност Grinning  Thinking / - ще ме прощава доктор Спок и последователите му, не съм особено съгласна, че трябва бебето да се държи в близост 24 часа от денонощието. Имам познати с бебета, които им бе предоставена подобна близост. Сега нямат една секунда спокойствие. Нека плаче, нека усети, че е самостоятелно детето, нека спи самичко в леглото си, нека се научи да се самоуспокоява, а не при най-слабото изгукване да му се подава я ръка, я цица. После като стане на една годинка детето се чувства зряло, голямо, готово за други предизвикателства, а не само за скачане под окуражителни погледи и гушкане в мама.
Моето плака 3-4 месеца- я колики, я глад, я инат. Но сега е послушно. Спала е при нас, но когато е била болна предимно, при първо зъбче и прочие.
Други бебета бяха душички , сега се опитват да се налагат на майките си и успяват! И са кошмарни..визирам една немска мама с 3 годишна дъщеря, която пищи, ако майка й не и обръща 100 % внимание.
Аз на това не му викам възпитание, а липса на такова. Малко ми е крайно мнението, простете ме.  bowuu
Бобченка, бързо възстановяване!

# 84
  • Мнения: 1 854
Milika, благодаря ти за информацията за кламбото.Днес тькмо минахме с колата през Leen Bakker и се замислих дали пьк там не бях виждала по изгодно кламбо.И за Икея е добра идейката.Нещо до 20Е е ОК, защото по бебешките магазини са доста по-скьпи.Днес гледах някакви намаления от от примерно 65Е на 55Е за тях...стори ми се много, а има и по-скьпи.Не виждам то4но за това смисьла в по-високия разход.Е,по-скьпите са с разни декорации и пайетки, но аз сьм дале4е от тази идея.
Наистина, тези консултации са успокоение Hug
Поздравления за коли4ката  bouquet.Цвета го знам както се казва "на живо" и изглежда още по-хубав.И аз се бях спряла на този свят!А коша е много хубав, дьльг и широк, както и достать4но висок да си гледаш бебо Wink.Според мен има голям смисьл от коша, особено когато бебето ще се роди вьв студен сезон и дьржава с ветрове и дьжд.Пове4ето ми познати го ползват поне до 5-6 месе4на вьзраст на децата си!Освен това разходката навьн е по-дьлга..бебо си спи, полегнал удобно.А ако е примерно с макси кози трябва до 2 4аса да се прибирате(вьпреки,4е и тук така ги разхождат бебетата, но аз не бих се спряла на този вариант за дьлги разходки).

# 85
  • Мнения: 1 854
А забравих да пиша за балдахина....на това мисля му казват тук "hemeltje" и изглежда така.То се закрепва на допьлнителна и специална поставка:
Сега проверих страницата на Leen Bakker и са vanaf 7,99E.Според мьжьт ми оба4е нямало смисьл нито от балдахин, нито от кламбо, защото комарите ще си влизат спокойно от отвора.А продават и като мрежи с които се покрива цялото легло, но ми се струва, 4е се слагат вьрху балдахина
Притеснила сьм се от насекоми и ухапвания, тук имаме много вода около нас и сьответно гоним всяка ве4ер гадинките из жилището Twisted Evil.Незнам как да предпазя бебето.Майка ще ми донесе някаква машинка за комари на Chico, уж безвредна за бебета..но незнам колко ще помогне.
Който има комари как ще си опази бебето от тях?

# 86
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Оранжевa бренемелке , я аз да се набъркам дето не ми е работа Embarassed , ама поне съдя по себе си..
Няма ли да ти пречи да виждаш бебето и друго, че бебтата са много любопитни и до към 40-тия ден ще се наложи да свалих балдахина защото дребосъчкото ще иска да гледа на вън...и да вижда че мама е на близо...дори да не го показва явно ще почне да търси лица из стаята...дори от креватчето.

Колкото до комарите и ние сме до реката само през улицата ...има таблетки на чико за тях нещо като райд са. Ние сложихме на всички прозорци мрежи и досега няма проблеми.

Колкото до слинга , мен една колежка акушерка ме раздума за него...каза ми че едвам не утрепала бебока няколко пъти,даже не можела да иде спокойно да пишка с него... Embarassed

Ние имаме кенгуру, аз го намирам за по-сигурно , може да го носи и мъжо и това е важно...не само аз да нося.
Купихме не много скъпо Чико защото не знаехме дали на бебка ще и хареса, можеше само да го подмята дома  Wink ..но не сега с него си ходим из града , а коликата прашлясва..или я ползваме за спане в градината.

Лека вечер бремки и простете, че се бъркам.  Hug

# 87
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Как сте мами, виждам вълнения, покупки.  Mr. Green
Аз се 4увствам напълно възстановена. Корема ми се е прибрал на 100%, даже е по- плосък отпреди, за6тото таза ми се е раз6ирил и визуално съм като дъска- доволна съм  Mr. Green. Конците от двете 6ев4ета о6те си стоят, но не ме дразнят, абе тежат ми само циците  Mr. Green, като Памела Андерсън съм станала, особенно преди беба да яде.
На6ата ду6ица има проблем с о4енцето, капя и кърма но все сълзи и секретира, ина4е не е 4ервено или подуто. Утре 6те я водим на лекар. Днес следобед ме побърка, не иска6е да заспи и само нервни4е6е.
За коликите, си приготвих днес 4ай от сух копър и лайка и 6те го пия сега като я кърмя, да видим 67те има ли ефект.

# 88
  • NL
  • Мнения: 520
С тези комари наистина няма оправия.Поне нашите тук апелдоорнски гадинки са много нахални и като ме ухапят направо като могила ми се подува мястото.
Ivalex е права за балдахина(аз имах предвид под балдахин точно това от втората снимка),че да се поkрива леглото на бебето не е най-удачнят вариант но пък четох ,че и машинката на Chicco не действала на 100%.Незнам,този въпрос тепърва ще го решавам и аз.Но май това са вариантите-тази машинка или балдахинче.Тези мрежи където ги продават  в Leen Bakker ми изглеждат ужасно.
Цитат
Е,по-скьпите са с разни декорации и пайетки, но аз сьм дале4е от тази идея.
Tц твърдо та дори и без пари да ми дават с паиетки няма да сложа и аз no.
Бобченка:
Цитат
абе тежат ми само циците  , като Памела Андерсън съм станала
...Ех,мечтата на моят съпруг Grinning.Аз чак до такива размери май няма да стигна.
Влезнах още нещо да допиша и забравих Thinking.Kато се сетя пак ще се върна Wink

# 89
  • Мнения: 4 717
здравейте момичета,

такъв балдахин, само че от по-плътен плат ние купихме като комплект с чаршафчета и завивки, но не мисля да го слагам. Първо, защото нямаме стойка за него(може би в Икеа бих намерила)и второ, защото плътен плат не ми се струва много красиво над бебешкото легло, а и ако започне да дърпа всичко дето е над главата и... Сигурно ще направя 2 долни чаршафа от този балдахин, поне да използвам текстила.
За комарите и аз съм чувала тези таблетки на Чико, но незнам колко са ефикасни, все пак са си химия. Аз като възрастен се обривам от такива таблетки на Райд, а за бебето не бих рискувала. Май само мрежите остават безопасен вариант Peace или тези кремчета репелентните - но те пък не действат против всички насекоми, а и бебе на няколко дни неможе все да е намацано с репелент Sick

Бобченка - коремните ни мускули били с най-дълга памет, т.е. колкото повече са тренирани преди, толкова по-бързо си възстановяват предишните форми Mr. Green. Аз и преди си имах шкембенце, но след раждането съм решила твърдо да се отърва от мазнините Embarassed

Вярно ли е, че до 40 дни(1ви профилактичен гинекологичен преглед след раждането) майката не бива да вдига тежко и да прави физически упражнения???

Милика, количката е страхотна, със здраве да си я ползваш, този цвят е уникален Hug

Общи условия

Активация на акаунт