Какво му става

  • 3 537
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Става му това, че е егоист.

А защо не направиш малък компромис. Дай детето на някоя баба за една вечер и излезте само двамата или с компания, но без детето. Нищо лошо няма да се случи, напротив и ти ще се наспиш една вечер и ще излезеш спокойно.

А иначе, че не можел да се наспива, че не знам какво си...ала бала...лигльо(ще ме извиниш)..да е мислил, детето не е кукла, няма начин да спи когато на мъжа ти му се спи.

# 16
  • Мнения: 474
Ние сме в подобна на вашата ситуация, но аз все още кърмя и не мога да оставя детето никъде. Обаче до седмица-две ще съм го отбила окончателно и директно го оставям у майка ми и заминаваме на почивка за 5-6 дни. За мен проблемът не е само в недоспиването покрай детето. Специално при нас просто на мъжа ми му липсва контакта с мен, това да си прекараме известно време заедно, да си поговорим, погушкаме на спокойствие, да отидем където ни се ходи... Аз също мисля, че връзката между двама ни има нужда от освежаване. Все пак изолацията покрай бебето, режимът нон-стоп ядене- спане- тичане след малкия и пълната липса на време за мен и мъжа ми като двойка продължават малко над 1 година при нас, както и при вас, и е време да си обърнем внимание.

# 17
  • Мнения: 2 336
Уф! И аз съм от майките дет не оставят детето на друг. И мисля, че е задължение най - вече на родителите да си гледат децата. Не отхвърлям помощта, но да отида на почивка без детето - не!  Naughty
Пък за повечето мъже - знаем, че са егоисти.  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 25 615
Малко се изморява твоят мъж. Я го прати да си намери втора работа, да видиш как ще започне да се наспива!  Mr. Green
Когато се роди синът ни, моят мъж започна втора работа. Понеже едната беше свързана с нощни смени, може да си представите колко често му се случваше да спи вкъщи. Изкъпе се, хапне и трупясва. Спяхме в една стая с бебето, аз ставах по 100 пъти нощем, кърмене, беберони, а татито спии ли, спи. Един ден ми вика притеснен: "Абе това нашето бебе му има нещо. По цяла нощ спи и изобщо не се събужда!"     Crazy  Щях да падна от смях. "Що не питаш майка му дали спи по цяла нощ, а?"  Joy                              

# 19
  • Мнения: 2 336
Малко се изморява твоят мъж. Я го прати да си намери втора работа, да видиш как ще започне да се наспива!  Mr. Green
Когато се роди синът ни, моят мъж започна втора работа. Понеже едната беше свързана с нощни смени, може да си представите колко често му се случваше да спи вкъщи. Изкъпе се, хапне и трупясва. Спяхме в една стая с бебето, аз ставах по 100 пъти нощем, кърмене, беберони, а татито спии ли, спи. Един ден ми вика притеснен: "Абе това нашето бебе му има нещо. По цяла нощ спи и изобщо не се събужда!"     Crazy  Щях да падна от смях. "Що не питаш майка му дали спи по цяла нощ, а?"  Joy                              
Поне си е имал оправдание да спи кат пън... hahaha

# 20
  • София
  • Мнения: 3 407
Има един такъв аспект, че след появата на бебето, някои жени изведнъж зарязват всьо и вся и се превръщат в майки.
Всичко останало изчезва.
Включително и мъжа им, разбира се.
Центъра на вселената става детето и тя не би забелязала ако мъжа и ходи с еленски рога на главата, но промяна в един нюанс цвета на акито на детето, би я хвърлил в страшна драма.
Това е нормално в първите няколко месеца след раждането, но след това би било нормално майката постепенно да започне завръщането си в нормалните житейски параметри.
Да не забравя, че детето е родено от любовта между двама души и мъжа и е също толкова важен, колкото и детето, нейното другарче, с което, в крайна сметка, щом пиленцето излети от гнездото ще останат пак двамата.
И също така много важния факт, че животът на детето е различен от живота на двойката, независимо от принадлежността му към семейството. Родителите си имат собствен живот, детето си има свой. Ще порасне, ще има собствени приятели, интереси и хобита.
Родителите имат други приятели, интереси и хобита.
Всички те са отделни личности, с отделни желания, потребности и интереси. Имат и общи допирни точки, които ако са повече, семейството има повече шансове да бъде пълноценно и щастливо.
Не знам дали ме разбра какво се опитвам да ти обясня, но според мен на мъжа ти си започнала да му липсваш като жена, като приятел, изобщо като всичко, което обича. Опитва се да ти каже, че вие имате собствен живот, приятели, интереси и мога само да го поздрявя за което.
Лошият вариант е да потрие ръце доволно и да те остави да бъдеш майка колкото си искаш, а той да намери своята ниша сам. И така, малко по-малко започвате да се отдалечавате и в един прекрасен момент, установяваш, че детето е пораснало, ти си била всеотдайна майка, но няма какво да си кажеш със съпруга си. Ако още сте заедно, разбира се.
Не ти го пожелавам.

# 21
  • София
  • Мнения: 351
Аман!Омръзна ми да чета,че само мъжете имат нужди,само те са изморени и недоспали!Да,всички сме имали собствен живот,приятели и интереси,но когато дойде малкото човече приоритетите се променят.Ние също не сме ходили без детето на почивка,защото няма да е почивка без него.
  А колкото до наспиването,детето имаше хранителни алергий и непрекъснати колики до десетия месец.Мъжа ми става в 5ч.за работа.Спяхме в една стая с бебето и никога,ама никога не си е и помислял,че детето му пречи.Как е карал,той си знае,но тези периоди отминават и каляват едно семейство.Днес му пречи това,утре ще измисли нещо друго! Stop

# 22
  • Мнения: 1 942
ta-ra, супер ме кефиш  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 407
ta-ra, на авторката мъжа и и за нея мисли.
За нейното недоспиване, нейната почивка и нейните забавления и приятели.
Не знам какво ти какво четеш, но аз за около три години в този форум все чета за гадните мъже и техните перфектни съпруги.
И естествено все мъжете са виновни.

# 24
  • Мнения: 920
Не знам какво ти какво четеш, но аз за около три години в този форум все чета за гадните мъже и техните перфектни съпруги.
И естествено все мъжете са виновни.


Аз пък все за перфектни мъже чета.
А що ли си мисля, че авторката не пита за вашите перфектни мъже, които с усмивка стават по 12 пъти на нощ да сменят памперси.

Чети Аzzy. Компромиси трябват.

# 25
  • Мнения: 1 942
Azzy, според мен ти не четеш написаното от авторката като хората.
Никъде не става дума за НЕЙНОТО състояние. Тя отива с детето в другата стая да се наспи господина, а не каза нявгаш той да е спал с него, че да се наспи тя.  Кое от написаното от авторката те навежда, че той мисли за някой друг освен за себе си? Че искал да отидат на почивка?   Joy Просто го е срам да поиска да иде сам, дай му време и това ще стане ...  Joy

# 26
  • Мнения: 5 539
Ами какво да му става - наистина не се наспива човекът Tired Това е ужасно гадно и аз напълно го разбирам. С мъжа ми и двамата сме такива - сънят ни е много важен. И когато детето се будеше по 100 пъти на нощ, направо се смазвахме и двамата. Адски труден е периодът, докато детето е малко, особено ако не спи добре. За оставянето - ами ако имаш възможност, защо не? Аз не съм се разделяла с моя, защото кърмех и той не можеше да спи с друг човек, изпадаше в истерия, ако се събуди и мамините ци не са наоколо Laughing Ако при вас не е така, не виждам пречка да го оставиш на баба и да отидете някъде само двамата. Явно му липсва предишният живот. На всички ни липсва. Само че тези с по-силните родителски инстинкти го изживяват добре, като нещо ново, но положително, а тези с по-слабите/ като мъжа ти явно/ го приемат като затвор. А може и да е лееекинко разглезен и да се дразни подсъзнателно, че вече не е номер едно Wink И като комбинираш факторите - ето ти един разгневен и изнервен мъж.
newsm10

# 27
  • София
  • Мнения: 3 407
Честно казано, не ми се чете.
И между другото никога не съм сменяла памперсите на дъщеря си по 12 пъти на нощ. Нито мъжа ми.
И не трябват толкова компромиси, а малко егоизъм.
Но това от гледната точка на жена, майка на дете на година и пет месеца точно, която спи по цяла нощ.
Силве, младежа ще отиде сам на почивка. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 920
Е, сега вече ще ти кажа Чети, Аззи. Със запетая.
Имах предвид авторката да прочете твоите писания. Но не съм се изразила достатъчно ясно.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 407
Е, сега вече ще ти кажа Чети, Аззи. Със запетая.
Имах предвид авторката да прочете твоите писания. Но не съм се изразила достатъчно ясно.
Извинявай   bouquet
Първият път го приех като упрек  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт