От кога без следобеден сън?

  • 2 870
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
 На четири и половина е и мисля, да спрем тази ужасна война. Преди се вкиселяваше като не спи, сега е бодра и освен това й е супер досадно.

# 16
  • Мнения: 3 880
Малко преди да навърши три. Проблемът беше, че й се приспиваше, но чак след 4 следобяд, преди това трябваше да я натискам в леглото, за да заспи, а след това пък с часове не можех да я накарам да заспи вечерта. Получи се долу-горе както при вас сега, затова предпочетох да спрем следобедния сън и да си ляга в 19:30-20:00 часа. След това тръгна на градина и съвсем не остава време за следобеден сън. Само като знам, че ни предстои дълга вечер (празненство или нещо от сорта)  тогава я излъгвам някакси да спи следобяд, за да издържи по-дълго.

# 17
  • Мнения: 934
Синът ми не спи следобяд от около две годишен. Тогава ми се наложи да избирам - или късен следобеден сън и лягане в полунощ, или без сън и лягане в осем (или по-рано). Избрах второто. Ако детето не иска да спи, може да се мине и с период на почивка и кротки занимания.

През лятото, когато денят е дълъг и е горещо, следобедния сън идва някак естествено. Зимата пък е по-добре да си буден докато е светло, и да си легнеш по-рано.


# 18
  • Мнения: 1 715
На 4 години дъщеря ми започна да ми прави проблеми с вечерното лягане. Преди полунощ изобщо нямах шанс да я  приспя.  ooooh! По тази причина реших, че ако не спи следобед, вечер ще ляга в по-нормално време.
И при нас стана така.Сега от 01.09 сме на градина и се надявам да нямаме проблем

# 19
  • Мнения: 2 622
Вмъкни Цитат
Цитат на: strelche® в петък, 10 август 2007, 18:17
На 4 години дъщеря ми започна да ми прави проблеми с вечерното лягане. Преди полунощ изобщо нямах шанс да я  приспя.   По тази причина реших, че ако не спи следобед, вечер ще ляга в по-нормално време.

При нас стана по абсолютно същия начин с голямата дъщиря Peace

# 20
  • Мнения: 1 238
Моята е на 4 години. Не спи на обяд от около 3 годишна. Ляга си в около 7.30 и става сутринтапак в около 7.30.

# 21
  • Мнения: 533
Благодаря ви за отговорите   bouquet
Знам, че е хубаво да спи следобяд ама и всеки ден по два часа да се приспиваме  Shocked Shocked Shocked. И баби няма наоколо  Sad.
Явно наистина е до дете и ген  Laughing. Аз като си спомня как стисках очи и кротувах под одеалото в детската градина да не ме хванат, че не спя. Е, лятото определено предпочитам варианта със следобеден сън,но .... Поне виждам, че има и други такива "неспящи" деца.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня все още си спи на обед, ако не я сложа, заспива в 7-8 часа още. Е, случва се понякога да пропусне, но обикновено е от превъзбуда или очакване на нещо и затова.

# 23
  • Мнения: 1 734
Смятам, че си е до дете. Моето все още спи следобяд, но когато не му се спи не настоявам, а вечер го слагам малко по рано да си ляга. Лошото е че в градината съня е задължителен...

# 24
  • Мнения: 251
Елена още спи следобед!
Дори сега като не е на градина, сама си казва!
Всичко е до детето, моето е от тези, които не могат без сън!

# 25
  • Мнения: 1 877
Боян все още спи следобед,но имаше период ,когато беше на 2,5г.,през който много трудно заспиваше или изобщо отказваше да спи.

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Голямата е на 7. Не спи на обяд от миналата година.
Малката е на 4. Не отказва следобедна дрямка.
И за двете вечерното лягане е в 21,30-22,00. Сега, през лятото - до 22,30.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абсолютно индивидуално е. Чела съм, че повечето деца отказват следобедния сън между 2 и 5 год. Александра обаче още си поспива на обяд, а Рая- отказва (ако все пак спи- нощта се превръща в ден!).

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Аз държа на следобедния сън - Вики е на 3,8 год.

Ходи на градина, там спят, вкъщи - същото.

Понякога дори и да казва, че не й се спи - настоявам, защото после става крива, като макарон.  Confused

# 29
  • Мнения: 4 496
Големия беше на 5 години,когато спрях да го слагам да спи.Но няма да откаже да си полегне следобяд.Малкия е точно обратното-ако може въобще да не спи!...

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 15:14 от красим

Общи условия

Активация на акаунт