Пак за кръщенето,но....

  • 3 761
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ползвам си я непрекъснато

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не виждам защо да не се ползва newsm78

# 17
  • Мнения: 195
И аз съм се чудела, но не я ползвам, прибрах я заедно с косичката в един плик и така си стоят.
Я кажете за косичката- дали не трябваше нещо да я направя???  Thinking

# 18
  • Мнения: 748
ползваме я.
в църквата ни казаха заради мирото по нея преди първото пране да я изплакнем с вода, която после да излеем на цветя или някъде на чисто, в смисъл не в канализацията, и после да си я перем нормално и да си я ползваме.  Peace

# 19
  • Мнения: 4 915
Ползвам кърпата от кръщенето на каката - голяма хавлия е, чудесна е за след баня.

Не са ми казали нищо в църквата. Не виждам причина да я пазя за спомен някъде в шкафа, като я ползвам всекидневно, повече се сещам за повода, заради който я имаме.  Wink

 

# 20
  • София
  • Мнения: 5 758
Ние нямаме кърпа от кръщенето,а халат-много хубав и пухкав.Така че да,ще си го ползваме и то доста дълго.
А по въпроса със светената вода - имам си в къщи и мога да си го пръскам всеки ден ако искам. Whistling
и ние така  Peace

# 21
  • Мнения: 742
ползваме я.
в църквата ни казаха заради мирото по нея преди първото пране да я изплакнем с вода, която после да излеем на цветя или някъде на чисто, в смисъл не в канализацията, и после да си я перем нормално и да си я ползваме.  Peace

и на нас ни казаха същото, така че постоянно си я ползваме Hug


п.п а в старо време,понеже са нямали хавлии, след кръщавката децата са ги увивали в парче плат, което после майката запазва и при неспокоен сън или неразположение на детето, майката го завивала с този плат и детето се успокоявало и всички неприятности изчезвали:hug:

# 22
  • София
  • Мнения: 2 967
Да Simple Smile Те бяха една голяма и една малка. Голямата за след къпане, а малката като мием дупето Simple Smile

# 23
  • Мнения: 141
На нас в църквата ни казаха да се изпере на ръка и водата да се изсипе на трева защото е светена същото важи и за дрехите с които го облякохме след кръщаването и  си ползваме халатчето.

# 24
  • Мнения: 2 950
Ползваме си я. В църквата нищо не ни казаха. На други кръщенета бях чувала, че се изпира, водата се излива под дърво или в трева и кърпата се прибира и не се ползва, но защо....  newsm78 Хубава кърпа, свекърва ми я подари на детето, защо да не я ползваме?  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 568
Детето си я ползва!  bouquet

# 26
  • Мнения: 967
А защо не я ползвате? Ние я ползваме. Изглежда ми глупаво една кърпа да си стои в шкафа, вместо да се ползва по предназначение.

# 27
  • Мнения: 678
не не го ползвам .
Прибрах халата.
На нас Попа ни каза да се пази.... каза: " ....днес я пазят майката и кръстницата , а като порасне детето ще си я пази то "
Каза още , че при температура , уроки , неспокойство на детето или  заболяване да я бършем с нея...
Още ме е яд , че купихме страхотен бял халат , а не обикновена хавлиена кърпа....... ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 877
Да,ползваме я!Ходим с нея на плаж

# 29
  • Мнения: X
Не, не ги ползвам.
Кърпата от кръщенето се ползва само когато детето е болно, неразположено и т.н., защото е миросана.
Колкото по-късно се изпере, толкова по-дълго трае силата на мирото.
Когато дойде време за пране се накисва отделно от другите дрехи, за да не й изпадат "цветчетата".
Същинското пране пак става отделно от другите дрехи и никога в пералня.

Така ни каза попът, който кръсти децата ми.

Общи условия

Активация на акаунт