Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 9

  • 35 885
  • 311
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 926
Момичета, страхотни сте както винаги Hug
Наталина, запали ме с този бял (млечен) марципан. Ще пробвам непременно нещо с него. Ние от понеделник сме морски, но като се върнем ми предстоят няколко РД на приятели, включително и на съпруга ми, та септември ще е яко месец на тортоправенето Grinning
Ще трябва да забягвам по разни клубове на почивката, че да мога да ви следя какви красоти ще измайсторите Hug

# 106
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте и благодаря за хубавите думи!

Сега започвам да отговарям поред на номерата:

Зечова, сухото мляко е 400 г. Само да добавя, че това количество е за 2, че дори и 3 торти(зависи от големината и украсата).

marulka_s, по-точното е пудингово-маслен крем. За да стане ананасов, просто заменям половината от млякото в рецептата за пудинга(а защо не и в млечния крем) със сок от ананас, но прибавям и лъжица брашно. Ако имаш и ананасов пудинг(нишесте), още по-добре. После смесвам с разбито до бяло масло в съотношение 2:1 - крем:масло.
Прибави после и плода от компота и готово.

mers5, тортата с нотите е много оригинална! Рецептата за млечния марципан е на предната страница!

barcela сместа на WILTON е всъщност техният прословут фондант, с който са паравени поне половината от красивите торти по сайтовете - много е удобен за работа, въобще не лепи и е много бял, но на вкус е отвратителен а е и много скъп - за цената, която дадох за него, щях да си купя 500г истински бадемов вкусен марципан.
При тортите с чаршаф е необходимо под него да се сложи маслен крем(достатъчен е само тънък слой, само за спойка), кайсиев мармалад(оставя се да изсъхне) или момичетата тук казаха, че са пробвали - крем Ганаш.

Ванчето, няма нужда да скромничиш - трансфера ти е пак стархотен - БРАВО!  bouquet

Assinka, на снимката млечния марципан изглежда доста бял, но не е чак толкова. По-бял от Варната обаче със сигурност е! Peace

# 107
  • Мнения: 7 091
Да се похваля и с моите злополучни торти, които направих:

за бейби шауъра на една приятелка





И за рождения ден на половинката ми




Ако искате да видите всички снимки на тортите, близък план и т.н като кликнете на всяка по-голям формат и ще се отвори албума, а там са другите снимки. Бъдете снизходителни, защото ми е първа работа с фондан. Simple Smile :thumbup:

# 108
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Е-хе-хеее Laughing, вижте я как си проси комплиментите ...
Тандорке, и професионалните бледнеят пред твоите, дер ю хав ит  Grinning!
Мераклийка си ти, Алекс видя влака с релсите за 3-тия рожден ден на Калин и сега иска същата за рожденния ден  ooooh! ... И с езеро и патка  #Cussing out ...

# 109
  • Мнения: 7 091
Е-хе-хеее Laughing, вижте я как си проси комплиментите ...
Тандорке, и професионалните бледнеят пред твоите, дер ю хав ит  Grinning!
Мераклийка си ти, Алекс видя влака с релсите за 3-тия рожден ден на Калин и сега иска същата за рожденния ден  ooooh! ... И с езеро и патка  #Cussing out ...

Ох, недей, че направо се утрепах с тези торти...Ели е с шарка и ни се провалиха всички планове за празнуване. Сега желаещи да получат захарен шок се канят само ако в допълнение искат и шарка, щото тази била много заразна  Confused И сме под карантина, и тортите и те.  Sad Затова са ми злополучни тортите.
А за езерото с патката, нямаш грижи, ще ти кажа как съм направила патката Simple Smile Ако щеш вярвай е от същите облечени стафиди, от които са камъните. Просто са набучени две стафиди ( една по-малка за глава и една по-голяма за тяло) с клечка за зъби. Крилата са от филирани бадеми, а тялото е залято с жълт пипинг гел. Човката и тя е от бадеми. Ако имаш някакви въпроси питай Simple Smile

# 110
  • Мнения: 7 091
Наталина тортата ти е страхотна!!! Исках да те питам ти каза, че си боядисвала розите отгоре с боя, преди да ги сложиш на тортата нали? За колко време изсъхна боята ако не е тайна? А като ги "понамокри" отгоре с боята не тръгнаха ли да се размекват?
Страхотна е, свекърва ти сигурно е останала много доволна! Ех, до някое време и аз да имам снаха да ми прави торти!  bouquet

# 111
  • Мнения: 3 926
Тандури, направо ме разби  bouquet Фантастични са ти произведенията. А за шарката - ами поне пък вие ще си ги изядете Mr. Green
Наталинче, наистина направо супер бяло си изглежда, но щом казваш, че не е съвсем така, значи белият ефект се засилва от червеното на розите.
Хайде сега някой да каже как покривате тортите, без да ви се получи нито една гънка отстрани Praynig

# 112
  • Мнения: 5 873
Тандури,Наталинка -страхотни торти! Heart Eyes

# 113
  • Мнения: 7 108
Нат, тортата е много нежна, красива, направо страхотна! Розите са като истински!!!

Ванчето, нищо му няма на трансфера ти, супер си е!
Цялата горна част ли е с трансферен крем, тоест това розовото около Мини,
 какво е?

Тандури в шок съм ! Професионално направени торти!!! И бебето ли прави ти? Тялото знам че не е много сложно опитвала съм и се е получавало добре, но личицето как става. И как постигна този ефект на "зебра" при тортата на мъжа ти?
Браво, браво, просто нямам думи  Hug!

# 114
  • Мнения: 5 873

Ванчето, нищо му няма на трансфера ти, супер си е!
Цялата горна част ли е с трансферен крем, тоест това розовото около Мини,
 какво е?


Зори   Hug,благодаря. Blush Аз не съм доволна,но няма значение-дано на детенцето е харесала.
За фона около трансфера-това е оцветен течен шоколад+олио за по-рядка консистенция.Изливам върху тортата,заглаждам и поставям трансфера. Flutter

# 115
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Наталина, перфектна, както винаги!!
Тандури, чакаме подробности!!! Аз вече те похвалих, но пак да кажа - страшен майстор си!!!

# 116
  • Мнения: 7 108

Ванчето, нищо му няма на трансфера ти, супер си е!
Цялата горна част ли е с трансферен крем, тоест това розовото около Мини,
 какво е?


Зори   Hug,благодаря. Blush Аз не съм доволна,но няма значение-дано на детенцето е харесала.
За фона около трансфера-това е оцветен течен шоколад+олио за по-рядка консистенция.Изливам върху тортата,заглаждам и поставям трансфера. Flutter

Ясно  Hug! Границата между трансфера и горното покритие е направо незабележима, та от това е породен въпросът ми  Grinning.

# 117
  • Мнения: 1 698
Tandoori, наистина тортите са фантастични, много нежни и красиви.  bouquet  bouquet  bouquet. Жалко за шарката, но така ще имаш възможност, като мине, да направиш пак някоя страхотна тортичка Wink за отпразнуване. Разгледах всичките ти произведения, направо съм  Shocked от красоти

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 10:20 от mimes

# 118
  • Мнения: 6 060
Да се похваля и с моите злополучни торти, които направих:

за бейби шауъра на една приятелка





И за рождения ден на половинката ми




Ако искате да видите всички снимки на тортите, близък план и т.н като кликнете на всяка по-голям формат и ще се отвори албума, а там са другите снимки. Бъдете снизходителни, защото ми е първа работа с фондан. Simple Smile :thumbup:


Тортите ти са приказни, разкошни... поздравления за което   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 119
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Tandoori как ги направи тези цветя.Да не са истински.Аз толкова се мъчих за водните лилии.От какво тесто са?

Общи условия

Активация на акаунт