Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 9

  • 35 853
  • 311
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 168
може ли да попитам колко време се съхранява МАРЦИПАН ВАРНА в хладилник ли или във фризера и готовите розички мога ли като изсъхнат да ги гланцирам с мед разбит с малко вода или има и друг начин мерси  предварително  bigdance2

# 271
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Марципана може да издържа и до месец в хладилника , розичките могат да се глазират или с мед и вода или с глюкоза  и вода  Hug

# 272
  • Мнения: 490
ох съвсем се обърках EmbarassedЧетах,четах ,изтекоха ми очите по хубавите ви торти, но не ми стана ясно кое е чаршаф, кое глазура,кое покритие ,марципан...моля ви помогнете ми .аз искам да направя гладка форма отгоре на тортата и да мога да правя панделки , лъскавината разбрах,че се постига с глицерин

# 273
  • Мнения: 243
Ванче, да не си сладкар  smile3506?! Тортата изглежда чудесно, а сигурно е и много вкусна! Как правиш глазурите си толкова лъскави newsm78 Веднъж опитах да прибавя малко масло към шоколада, а той тръгна да се пресича и оттогава не слагам, но няма и блясък Cry

# 274
  • Мнения: 5 873
Ванче, да не си сладкар  smile3506?! Тортата изглежда чудесно, а сигурно е и много вкусна! Как правиш глазурите си толкова лъскави newsm78 Веднъж опитах да прибавя малко масло към шоколада, а той тръгна да се пресича и оттогава не слагам, но няма и блясък Cry

Ами,сладкар. BlushАко знаеш какво работя.. ooooh!,нищо общо с торти Crazy.Благодаря ти все пак.  bouquet
За глазурата ползвах течен шоколад,разтопен в МВ+олио до желаната консистенция.Малко мирише на олио докато го бъркаш,но после като се втвърди няма проблеми.И лъщи. Flutter
Тортата беше много вкусна,мекичка и сочна.Направи я -ще останеш доволна. Hug

# 275
  • София
  • Мнения: 2 671
Това е една Червена шапчица, съдържанието е като на предишните, че не мо се експериментираше посред нощ:

http://images.violetovgeneral.multiply.com/image/5/photos/2/500x … byBzPiWbcE7hSKIaw

Макар че цветът е по-скоро розов  Rolling Eyes Тая червена боя никак не ми харесва, вече много ме е яд, че не си поръчах и червена да ми донесат от Щатите  Confused Момичета, някой има ли идея как можем да си поръчаме  бои от чужбина или онлайн? и аз не знам от къде...

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 15:03 от Rumya

# 276
  • Мнения: 6 024
Rumya Както винаги ни изкушаваш с нещо хубаво и вкусно.... И този път тортата ти е невероятна. Скоро и аз ще имам повод да правя торта, ще помагате , нали?

# 277
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Rumya, много ти е хубава тортата и цветята и калинката всичко много ми харесва покритието ти е станало много гладко , изобщо справила си се отлично  Hug  bouquet

# 278
  • Мнения: 6 024
Зечова Кога ще ни покажеш разрез на тортата си, както ни обеща?

# 279
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Зечова Кога ще ни покажеш разрез на тортата си, както ни обеща?
децата бяха страшно разлигавени снощи и хич не ми беше до снимки даже почти на рожденника нямаме  ooooh!, а вече няма за снимане , но общо взето много не беше приличен разреза тъй като самата сгушенка е по тежка от сметаната и като я сложих отгоре крема почна да се разтича отстрани по тортата , беше много вкусна но смятам другия път да обърна местата на сметаната и сгушенката.

# 280
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Ето тази торта направих за днес. Има много кусури, но нямах време да правя кой знае каква украса.

Вътре е готови блатове, сметана малини и банани, покритието е -маслен крем и разтопен шоколад.
 ето още една снимка
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALB … 0&IMAGE_ID=35

# 281
  • Мнения: 6 024
Аз съм си... Чудесна тортичка си направила, Да ви е сладко.

# 282
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ето и моята торта по спешност.
Тя е сладоледена , но може и не.
В момента не е ,защото хладилника замина на вилата.Аз даже така по я харесвам.

# 283
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Отново страхотни тортички smile3501
Днес имам рожден ден и ви черпя

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 22:17 от mers5

# 284
  • Мнения: 5 873
mers5,Честит Рожден Ден!Да си жива и здрава и още много години вкусни и красиви торти да правиш!

Общи условия

Активация на акаунт