Има ли рускоговорящи мами?

  • 25 262
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Лена, гледам си написала под аватара, че си вече работеща майка.

Ако не е тайна - къде работиш? Интересно ми е просто, имат ли проблеми рускините при намиране работа в БГ?

# 226
Привет Lena R,
А сколько лет ти живешь в Софии?
Кстати, меня зовут Ирина
Молодец что говоришь только на русском с Колей.

# 227
Девчонки,
скажите, кто-то получил уже болгарское гражданство?

# 228
  • Мнения: 710
Я еще нет,меня вернули из-за одного документа из России,все еще жду,уже третий месец. ooooh!

# 229
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Я еще нет,меня вернули из-за одного документа из России,все еще жду,уже третий месец. ooooh!

Трети месец ли? Аз чакам вече трета година...

# 230
  • Мнения: 710
Ти чакаш трета година граждантсвото а аз една хартийка,голям път голямо чудо,все призвънкам до посолството да питам дали е пристигнала и според мен е абсолютно излишна,за криминалното ми минало,че сега по новите закони в Русия пълнолетен си на 14 ,но тогава бяха 16 и моят първи паспорт е правен тук,но както и да е,следващия път ми е интересно за какво ще ме върнат,а и никъде не беше указан този документ.

# 231
  • Шумен
  • Мнения: 67
Здравейте момичета, върнах се. Мноооогоо готино беше вкъщи при мама и татко, ама няма как, трябваше да се прибирам в БГ  Hug.

# 232
  • Мнения: 2 697
След малко,че нещо ме мързи сега Embarassed

Лилетче, какво стана със снимките? Crazy

# 233
Я еще нет,меня вернули из-за одного документа из России,все еще жду,уже третий месец. ooooh!

А почему вернули? Потому что не било етого документа или что?
А вот если есть ета справка о несудимости, так у нее есть какой-то срок годности или ее дают навсегда?.
 И еще вопрос: все остальние документи , которие нужно собирать в БГ, вообще трудно их здесь брать или нет?
Я вот из интернета виписала, какие документи мне надо собрать, но честно сказать не знаю с чего начать. Например медицинскую справку, ето куда идти, к "личному" врачу и он скажет? А етот екзамен по-болгарскому? Или нужно иметь докумет, что закончил какие-то курси? newsm78

# 234
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Я еще нет,меня вернули из-за одного документа из России,все еще жду,уже третий месец. ooooh!

А почему вернули? Потому что не било етого документа или что?
А вот если есть ета справка о несудимости, так у нее есть какой-то срок годности или ее дают навсегда?.
 И еще вопрос: все остальние документи , которие нужно собирать в БГ, вообще трудно их здесь брать или нет?
Я вот из интернета виписала, какие документи мне надо собрать, но честно сказать не знаю с чего начать. Например медицинскую справку, ето куда идти, к "личному" врачу и он скажет? А етот екзамен по-болгарскому? Или нужно иметь докумет, что закончил какие-то курси? newsm78


Зелено
, найди в Гугъл сайт "О Болгарии по-русски", зайди в ихний форум, там на эту тему написано ОТ и ДО.  Wink

# 235
Я еще нет,меня вернули из-за одного документа из России,все еще жду,уже третий месец. ooooh!

А почему вернули? Потому что не било етого документа или что?
А вот если есть ета справка о несудимости, так у нее есть какой-то срок годности или ее дают навсегда?.
 И еще вопрос: все остальние документи , которие нужно собирать в БГ, вообще трудно их здесь брать или нет?
Я вот из интернета виписала, какие документи мне надо собрать, но честно сказать не знаю с чего начать. Например медицинскую справку, ето куда идти, к "личному" врачу и он скажет? А етот екзамен по-болгарскому? Или нужно иметь докумет, что закончил какие-то курси? newsm78


Зелено
, найди в Гугъл сайт "О Болгарии по-русски", зайди в ихний форум, там на эту тему написано ОТ и ДО.  Wink
Спасибо Киса Wink, сейчас посмотрю Naughty

# 236
  • Мнения: 710
У некоторых документов есть срок,я пока получу справку о судимости может закончиться срок васермана,надо новую будет брать,про курсы не знаю,я здесь закончила школу.Мне списък документов дал один адвокат,приготовила все,а все равно вернули.От врача справка им не нужна,отбросили в сторону,надо из психодеспансера.Я начала с суда,там две справки береш,за дня два-три будет готова.Свидетельство о рождение переводить и легализировать надо.Начни с чего- нибудь,только не разтягивай во времени,чем быстрее,тем лучше. Peace

# 237
  • Мнения: 7 424
  Зелено,аз имам БГ-гражданство от 2003 година.Имах щастие да чакам само 1.6 година.Малко вече съм позабравила какви документи и как се събират..... newsm78

# 238
  • Мнения: 2 214
Здравейте на всичките, случйно намерих тази тема и приятно се изненадах. Само не мога да разбера, защо рускоговорящи мами пишат на български?
Аз съм украинка и живея в България 6 години, съпруг ми е българин. Имам и син Альошка на 2 годинки и 3 месеца.
Има ли украинки или рускини живеещи в София? Защото живея тук 6 години и не познавам никой от нашите! Embarassed
И айде да си пишим на руски Naughty
Привет родная.
Обаче това ще е последно което ще ти напиша тук на руски, преди време пусках тема по въпроса.
Разпънаха ме на кръст, нещо от рода "Искаш да пишеш на руски - пиши в руските форуми" Cry
Така че ако имаш нужда от приятелка с който да си говориш на руски, пиши ми на icq.

# 239
  • Мнения: 24
Лена, гледам си написала под аватара, че си вече работеща майка.

Ако не е тайна - къде работиш? Интересно ми е просто, имат ли проблеми рускините при намиране работа в БГ?

Привет не вече а вечно - незнам всъщност дали има такава дума на български... От както съм в БГ почти не съм имала проблеми с работата. Само първо време бях сама докато науча български, после ако имаш образование и желание винаги намираш нещо...
Та пробвах различни неща да работя тук, но се върнах на тази професия с която се занимавах още в Москва - ТУРИЗЪМ!!! - най-интересното нещо което съм работила. И ето сега работя в една туроператорска фирма вече 4 години... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт