Има ли рускоговорящи мами?

  • 25 229
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 394
Честно казано не виждам много смисъл преди само тръгваш ако имаш двойно гражданство а сега първо трябва да си извадиш украинска виза моя мъж ми вика от тук със самолет и без главоболия и ако решим да пътуваме тогава ще му мислем то ще му трябва покана и на децата ще направят а и вече никой не гледа към русия! Аз небях си ходила е майка ми де от 10 години и преди две години ходихме на гости при баба и сестрата на майка ми едно че по пътя за малко да не абортирам от притеснения- то ни спряха на молдовската граница защото щерка ми нямаше виза а никой небеше ми казал за нея та там до границата им с такси и обратно па изпуснахме влака та с таксито и целия багаж го догонвахме ами на украинската пък граница се заяждаха с руснаците от българия толкова ли се мразят незнам друго че като си отидохме все едно се намерих българия преди 15 години в нашия град нямаше нищо развито даже кафенетата неправеха кафе! Едвам издържах 20 дни и то си тръгнахме 10 дни по рано!

# 256
  • Варна
  • Мнения: 10 807

Малко трудно ти се четат нещата, като не слагаш запетайки.  Confused

# 257
  • Мнения: 1 483
Ето ме и мен.Ето тук има малко снимки от Лондон.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189045

А относно гражданството.За да вземеш БГ гражданство,не трябва да се отказваш от Украинското.

# 258
  • София
  • Мнения: 10 342
Лена Интересно ми е просто, имат ли проблеми рускините при намиране работа в БГ?

Киса, и аз нямах никакъв проблем с намирането на работа, но завърших СМГ и после МИО, явно си зависи и от това... работя в голяма международна фирма.

За протокола, нямам нищо българско и двамата ми родители са руснаци, родена съм в Сиктивкар  Hug

Ти, доколкото знам, си завършила средното си образование в БГ? (или се лъжа?)

Ако е така, много ясно, че ще ти е лесно.

Права си, но майка ми която е медицинска сестра си спомням че като дойдохме, също нямаше проблем с намирането на работа, нищо че беше много зле с езика, но пък тогава и други времена бяха  Mr. Green

# 259
Ето ме и мен.Ето тук има малко снимки от Лондон.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189045

А относно гражданството.За да вземеш БГ гражданство,не трябва да се отказваш от Украинското.
Привет liletka, сигурна ли си че не трябва да се отказва от украинското гражданство? А ти получи ли вече гражданство? Знам, че Украйна не разрешава двойно гражданство, т.е. тя просто не признава друго гражданство, така че може да имаш българско без да се отказваш от украинско; обче въпрос, когато ще получа разрешение тук за българско, да не поискат задължително от българска страна документ, че си вече отказал от украинското.

P.S. Снимки много са хубави Wink

# 260
  • Варна
  • Мнения: 10 807
Зелено, много хора имат и БГ и УКР гражданство и си пътуват без проблеми - на бълг. митница се показва БГ паспорта, на украинската - украинският.

Най-изгодното е, да не ти махнат от укр. паспорт печата, че имаш ПМЖ.

# 261
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Много хубави снимки,Лилетка!
Аз пък знам,че когато ти дават българско гражданство,ти задължително трябва да се откажеш от друго.Дават ти срок до 2години да го направиш.Преди няколко години можеше човек да си има и двете гражданства,сега вече не.

# 262
  • Мнения: 1 483
Няма такива положения!Аз нямам още гражданство,защото все не мога да се наканя да ходя да се разправям,обаче имам много познати които са с двойно гражданство(Украйна и Молдова).Украйна не дава двойно,но България нали дава,няма никакъв проблем.

# 263
  • София
  • Мнения: 10 342
Няма такива положения!Аз нямам още гражданство,защото все не мога да се наканя да ходя да се разправям,обаче имам много познати които са с двойно гражданство(Украйна и Молдова).Украйна не дава двойно,но България нали дава,няма никакъв проблем.

Даваха едно време, до колкото знам в момента България не дава  newsm78


Момичета я кажете какъв и от къде да си извадя документ за да пътувам в чужбина, безвизово като жена на европейски гражданин  Mr. Green някой беше казал че се превежда някакъв документ за брак от общината, не помня вече  newsm78

# 264
  • Варна
  • Мнения: 10 807
Няма такива положения!Аз нямам още гражданство,защото все не мога да се наканя да ходя да се разправям,обаче имам много познати които са с двойно гражданство(Украйна и Молдова).Украйна не дава двойно,но България нали дава,няма никакъв проблем.

Даваха едно време, до колкото знам в момента България не дава  newsm78


Момичета я кажете какъв и от къде да си извадя документ за да пътувам в чужбина, безвизово като жена на европейски гражданин  Mr. Green някой беше казал че се превежда някакъв документ за брак от общината, не помня вече  newsm78

Свид-во за брак ти трябва, да речем да е превед на езика на страната, в която планираш да ходиш.

А ти нямаш ли БГ гражданство?  newsm78

# 265
  • Мнения: 1 483
nad_tab ,вадиш от общината ,която ти е издала свидетелството за брак,дубликат на свидетелството.Казваш,че ти трябва за чужбина,те слагат някакъв печат.И после го превеждаш на английски език и легализираш.Аз скоро ходих до Лондон с такъв документ.

# 266
  • София
  • Мнения: 10 342
nad_tab ,вадиш от общината ,която ти е издала свидетелството за брак,дубликат на свидетелството.Казваш,че ти трябва за чужбина,те слагат някакъв печат.И после го превеждаш на английски език и легализираш.Аз скоро ходих до Лондон с такъв документ.

Свидетелството ни го издадоха в гражданското, значи и общината трябва да е на гражданското  newsm78





А ти нямаш ли БГ гражданство?  newsm78

Нямам, чисто рускинче съм и по документи  Mr. Green

# 267
  • Мнения: 1 483
Дават ти го в гражданското,обаче те го взимат от общината.Виж,то в свидетелството пише коя община е.

# 268
  • Мнения: 7 424
Много хубави снимки,Лилетка!
Аз пък знам,че когато ти дават българско гражданство,ти задължително трябва да се откажеш от друго.Дават ти срок до 2години да го направиш.Преди няколко години можеше човек да си има и двете гражданства,сега вече не.
  Мисля,че и сега ,все-още,се разрешава двойно гражданство (за някои молдовски граждани,поне.)
  Даже,като че ли, ситуацията е обратна  newsm78. :Преди години двойното гражданство не се даваше,точно затова аз и не посягах да си вадя БГ паспорт.Но в един момент се оказа,че ,ако имаш доказан български произход, ти се позволява да имаш и молдовски ,и български паспорт.И двете страни го разрешават.

# 269
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Аз съм абсолютно сигурна за руски и белоруски граждани,че вече не може двойно гражданство,вижте за граждани на Украина и Молдова нищо не мога да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт