Аз съм лоша майка

  • 5 781
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 245
не,не си лоша майка.разбирам те за какво говориш с това стване,шаване и разсънване баш преди сън, моята пиколинка е същата понякога. и на мен ми е идвало да я шляпна и съм полудявала от нервност в такива моменти,обаче съм се спирала. в крайна сметка и да си го шляпнала страшно няма Hugтрябва да стане и нещо такова,за да разберем и да се научим как да действаме в такива ситуации. със сигурност ще има и други случки , заради които ще се обвиняваш, че си лоша майка обаче няма да е така , а детенцето ти винаги ще те обича,бъди спокойна   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 074
Блонди беше пуснала подобна тема - почти същата случка.
Няма да те успокоявам, защото е ясно, че дори и само защото се терзаеш, се разбира, че си чудесна мама!
Много е трудно да се сдържа човек непрекъснато. Възможно е подсъзнателно да си възприела детето като възрастен човек и да си реагирала така, както би реагирала ако някой съзнателно те дразни. Бъди сигурна, че и за двама ви ще има ефект.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 10:23 от Zanda Ksurik

# 17
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами аз пък например не съм останала без помощ - помагат ми с децата, майка ми ги взима за по един ден в седмицата. Не са лоши и трудни, но познай....толкова съм изкукала, че и шляпам и викам Embarassed После цивря в кенефа и не мога да се понасям.....Даже веднъж така се бях разстроила от собствената си истерия, че казах на мъжа ми, че е по-добре да ме няма, за да не си тормозя децата.... Embarassed
Аз съм човек с много трудно контролируема емоция и избухливост, постоянно се упреквам за всичко, особено свързано с децата....
Преди много време бях пускала такава тема, че не искам да живея, защото съм лоша и преча....Е, това при мен е по-сложно от при теб, но искам да ти кажа, че тогава майките във форума ме успокоиха и ми вдъхнаха много смелост. От тогава наистина не посягам /е, може да пораздрусам някой за ръката например/, понякога и тон повишавам, но не изпадам в толкова крайни мисли и настроения. Никой не е безгрешен, а и наистина когато човек се замисля над тези проблеми, тежат му и търси начин да ги поправи, чувства се зле от тях, значи не е лош - просто понякога не издържа.... Децата ми ме обичат. Твоето също те обича най-много от всички. Бъди сигурна. И не си лоша майка, просто си била уморена. И да се повтори ситуацията с шляпането - ами да ти кажа понякога наистина друго не помага Laughing

# 18
  • Мнения: 865
просто трябва да се контролираш повече  Wink

# 19
  • Мнения: 639
Не мисля,че си лоша майка Naughty Все пак и ние си изпускаме нервите,ако се налага и аз шляпам малката по дупето и и се карам защото тя грам не ме слуша и все си знае нейното ама и така не става,да ти се качва на главата.Другите мами са те посъветвали добре да я оставяш за да се поразсееш,поне веднъж седмично го прави за да си пълноценна през останалите 6 дена Peace

# 20
  • Мнения: 941
Благодаря ви от сърце Hug знаете как са ми подействали вашите думи,чувствам се по-добре  bouquet Силно се надявах точно това да ми кажете,благодаря отново Hug Сега вечерта историята със заспиването беше същата,незнам какво му става newsm78 но бях спокойна и той заспа.Да,не съм лоша майка,та той е всичко за мен,обичам го повече от себе си!Пак благодаря за утехата newsm20

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нали затова сме тук, да си помагаме и подкрепяме smile3503

# 22
  • Мнения: 1 367
Това абсолютно не те прави лоша майка!Все пак освен всеотдайни майки сме и майки с опънати нерви.защото не ни е лесно.Аз  гледам сама по цял ден моят син и вярвай ми понякога откачам,[smilie=smile3511.gif]

И при мен е така,напълно подкрепям! Самият факт,че имаш угризения заради шамарите говори,че не си лоша майка.Всяка една от нас може с ръка на сърцето да признае,че е имала подобни моменти. Дали се е стигало до шамари или не,не е толкова важно. Хайде,усмихни се! Laughing   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 456
Да,не съм лоша майка,та той е всичко за мен,обичам го повече от себе си!
Само така !!! Peace

# 24
  • Мнения: 875
нямам време да чета останалите мненеия, но ето моето: това, че си го нашамарила, не е никак добре. нормално е да си изнервена, но като детенцето ти не иска да спи, не е нужно да го насилваш. когато реши сам ще си заспи. странно ми е, обаче, че това, което те тревожи е, че дето ти няма да те обича, ако го шамариш. това ли е най-важното? да си добра майка, за да те обича детето ти? мисля, че е по-важно да си добра майка заради самото ти дете; за да може то да расте със самочувствие и самоувереност, за да ти има доверие и да разчита на теб. а това с обичта, разбира се, че ще те обича. но да изхождаш от тази мисъл... newsm78

# 25
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ако си лоша майка едва ли ще имаш пристъпи на съвест като този  Mr. Green

# 26
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
На всяка майка се случва(сигурна съм),но това не означава че трябва да се измъчваш че няма да те обича Wink.Просто понякога ни е изнервено и се изпускаме,но един ден ще се наложи за друго пък да го шляпнеш,така че не се тормози толкова Peace

# 27
  • Мнения: 3 069
Успокой се мила.
Наистина е лошо но и на мен ми се случи....после така зверски съм ревала.
Когато усетя, че започвам да губя контрол над нервите излизам светкавично от стаята за да се успокоя.
Само това ми помага, след 5 минути съм много по-добре и измислям някаква игра да го прилъжа да се държи прилично.

# 28
нямам време да чета останалите мненеия, но ето моето: това, че си го нашамарила, не е никак добре. нормално е да си изнервена, но като детенцето ти не иска да спи, не е нужно да го насилваш. когато реши сам ще си заспи. странно ми е, обаче, че това, което те тревожи е, че дето ти няма да те обича, ако го шамариш. това ли е най-важното? да си добра майка, за да те обича детето ти? мисля, че е по-важно да си добра майка заради самото ти дете; за да може то да расте със самочувствие и самоувереност, за да ти има доверие и да разчита на теб. а това с обичта, разбира се, че ще те обича. но да изхождаш от тази мисъл... newsm78
Ох,ама най-обичам да гледам как майки които нямат деца дават съвети.(С такова впечатление оставам от неадекватния ти съвет.)
Искам като родиш и не си спала 20-30 часа,да видим няма ли да се изнервиш,че детето ти не иска да спи.Както пишеш,че само ще заспи ако му се спи:Грешка !Децата дори и да им се спи-решат ли да се лигавят няма да заспят.Моя съм го молила да заспи понякога до 2-3 през нощта...
Иначе за това си права:мисля, че е по-важно да си добра майка заради самото ти дете; за да може то да расте със самочувствие и самоувереност, за да ти има доверие и да разчита на теб. а това с обичта, разбира се, че ще те обича. но да изхождаш от тази мисъл...

# 29
  • Мнения: 875
нямам време да чета останалите мненеия, но ето моето: това, че си го нашамарила, не е никак добре. нормално е да си изнервена, но като детенцето ти не иска да спи, не е нужно да го насилваш. когато реши сам ще си заспи. странно ми е, обаче, че това, което те тревожи е, че дето ти няма да те обича, ако го шамариш. това ли е най-важното? да си добра майка, за да те обича детето ти? мисля, че е по-важно да си добра майка заради самото ти дете; за да може то да расте със самочувствие и самоувереност, за да ти има доверие и да разчита на теб. а това с обичта, разбира се, че ще те обича. но да изхождаш от тази мисъл... newsm78
Ох,ама най-обичам да гледам как майки които нямат деца дават съвети.(С такова впечатление оставам от неадекватния ти съвет.)
Искам като родиш и не си спала 20-30 часа,да видим няма ли да се изнервиш,че детето ти не иска да спи.Както пишеш,че само ще заспи ако му се спи:Грешка !Децата дори и да им се спи-решат ли да се лигавят няма да заспят.Моя съм го молила да заспи понякога до 2-3 през нощта...
Иначе за това си права:мисля, че е по-важно да си добра майка заради самото ти дете; за да може то да расте със самочувствие и самоувереност, за да ти има доверие и да разчита на теб. а това с обичта, разбира се, че ще те обича. но да изхождаш от тази мисъл...

не знам защо си решила, че нямам дете... само заради неадекватния ми съвет ли?!? вярно, че е още много малък и съм сигурна, че колкото по-голямо става едно дете, толкова повече търпение се изисква от страна на родителите, но и на мен ми се е случвало да го чакам да заспи, когато виждам, че е изморен и очичките му се затварят, но същевременно с това е и превъзбуден и се върти във всички посоки. еми, като не му се спи в този момент - не му се спи и това е. вдигам го и правим нещо друго докато му се доспи. насила хубост не става, както е казал народът.

Общи условия

Активация на акаунт