Мноооооооого разранени зърна

  • 1 336
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Здравейте на всички отворили тази тема!

Знам, че скоро имаше подобна тема за хапането на детето, но аз съм в малко по-тежък стадий и за това моля ако има някой, който е минал през това да ми помогне със съвет  Praynig Става въпрос за това,че имам доста разранени зърна (виновна за това е дъщеря ми, която ме хапе) и вече цял месец не минава. Мажа ги с Гармастан, но ефекта е нулев  Tired Ако някой може да ми каже изпитан и ефикасен начин за заздравяване на раните моля да сподели!
Не ми се иска да отбивам  Weary, но ужасно много боли  newsm45

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Има едно кремче на АВЕНТ за разранени зърна - на мен то ми помогна в началото! А също съм чувала, че и силиконовите зърна помагат - опитай!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
не просто ги мажи с гармастан, а си прави компреси на памучно тампонче слагаш обилно и го поставяш на зарното. И аз бях така и това ми помогна много.Само мазането е за по-леки случаи, с компреси ще се оправиш

# 3
  • Мнения: X
Когато имах разранено зърно, ходих при хирург в 17 ДКЦ- д-р Милева. Тя ми предписа рецепта за приготвяне на някакъв мехлем в аптеката. Обаче незнам къде е рецептата, а и от нея няма как да прочета, д-рите пишат с краката си. Само помня, че пишеше Деавит и някакво омекотяващо. На цвят беше ужасно- кафяво и мирише на лекарство. Тел. в кабинета на Милева е 9444149- вътрешен 297. Надявам се да минат по- скоро.

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен ми помогнаха само силиконовите зърна, но аз имах разранени зърна в началото с кърменето.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 103
С Лансинох би ли опитала да мажеш; освен това след кърмене остави малко на въздух и ако можеш намажи с кърма раничките. И най-вече говори на детето да не хапе, кажи и че мама я боли така, разбират много добре за какво става въпрос.

# 6
ЗДравей!Позната сподели ,че слага в тиган най-обикновено нишесте да се загрее и после пресипва в чисто бурканче и се пудри с това нишесте.Сподели,че доста облекчавало.

# 7
  • Мнения: 2 616
Мен обилното мазане с Лансинох ме спаси в началото, когато се учехме да кърмим.

# 8
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Раните в началото не мога да ги сравня със сегашните  Sad
Благодаря Ви за съветите   bouquet Дано скоро ми мине  Praynig

# 9
  • Мнения: 3 760
При всички случаи трябва да отучиш дребната от хапането  Rolling Eyes иначе- много въздух за зърната (+ намазване с малко кърма и ако е възможно малко слънчеви бани), силиконови зърна (тя е голяма, това няма да я обърка, а все пак е механична преграда) и предполагам мазило, което не се нуждае от отмиване (свръх пречистен ланолин за кърмачки, Лансинох...).
Успех!!!
При нас също имаше проблем с хапането, но бързо престана (освен, че давах силни несъзнателни вокални изяви на изненадата си и неудоволствието си  Laughing веднага спирах кърменето).  Peace

# 10
  • Мнения: 1 328
Здравей,
освен изброените неща, аз сега мажа с Фусидин (пише на него че е за зърна) - антибиотик.  В друга тема някои мами споделиха че се маже пак с антибиотичен крем друг - Бактробан. Не съм го пробвала него. Фусидина сега мажа вече 3 ден и има страшен ефект. Иначе - дефламол преди това също малко ми облекчи състоянието.
И мен ме хапе от няколко дни, много боли, но няма как да обясня - викам само НЕ и отделям, но след това пак захапва след малко.
Успех!!

# 11
  • Мнения: 11 018
На мен ми помогна крема на Avent без отмиване. Миналият месец дребната ми беше направила малка раничка на едното зърно, с този крем изчезна за 2-3 дена. Peace Силиконовите зърна също вършат чудесна работа!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 287
Аз имах ужасно разранени зърна (кървящи дупки) първите месеци (в началото заради плоските зърна кърмих със силиконови накрайници и те ужасно ме разраняваха). Нито Гармастан, мас и какво ли не нямаше ефект. Та се бях разровила в търсачката и тогава намерих рецепта за домашно кремче от зехтин и восък, ако искаш ще ти пиша горе-долу от кое колко се слагаше. Това нещо още първия ден ми облекчи раните и след няколко дни мазане заздравяха.

# 13
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Моята малка бубка в края на първия месец беше "отхапала" зрънце от зърното. Нищо не помагаше. Проблемът беше, че в период на покой раната се слепваше, като почнеше да суче се отваряше и така тя ставаше все по-голяма. В този случай ми помогна ходенето по цял ден със силиконово зърно, така че да не позволява да се затваря раната, така за един ден спря болката и после още десетина дни и раничката заздравя, сега имам само неравномерно зърно.

# 14
  • Мнения: 1 440
Извинявам се, че малко разводнявам темата, но от вчера имам едно питане - като са разрнени зърната как се предпазвате от евентуална бактериална инфекция? Нали от рагадите тръгват повечето проблеми #Crazy Зачудих се защото вчера (след едногодишно цедене) като стиснах с помпата вместо кърма текна кръв..Изпаднах в ужас, явно бях разранила нещо и при всеки опит с помпата текваше пак. Сетих се да цедя с ръка, за да не травматизирам мястото, но 60мл нямаше да мога. После изчаках и със съвсем лек натиск успях да се изцедя Peace Въпросът сега е как да дезинфекцирам мястото, за да не тръгне някоя инфекция, че след 4 мастита само това ми липсва Sick Измих със сапун, не бях сигурна дали намазване с кърма е подходящо newsm78

# 15
  • Мнения: 3 760
Narina, спокойно! Просто не измивай гърдите след изцеждане (надявам се, че по принцип не го правиш), а оставяй малко кърма да засъхне върху зърното. Тя има много силни бактерицидни свойства (далеч не е като кравето мляко).

# 16
  • Мнения: 1 483
Аз бях много зле,направо зърната ми бяха в ужасно състояние.Съответно бебето не можеше да се кърми,мен ме болеше.Гърдите ми бяха заприличали на оооооооогромни дини.И докторката ми беше казала да стоя по няколко пъти на ден под топъл душ,да омекват коричките на зърната и сле това да ги мажа с Гармастан и Лансинох.И в никакъв случай да не ги мия след кърмене.

# 17
  • Мнения: 192
Гармастан Peace

# 18
  • Мнения: 1 440
Благодаря Hug, аз ги миех само първия месец...и честно казано тогава си беше трагедия, но след това до сега не съм мила нито преди, нито след кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт