Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Помоли майка ти да не те занимава с тези проблеми - те са си нейни проблеми, да си ги решава сама. Ако има нужда от помощта ти, защото е болна, помогни й, но да ти пълни главата с нейните проблеми си е жив егоизъм.

# 16
  • Мнения: 1 488
 ThinkingХммм! Тези жени трябва да живеят разделени и да не се виждат! Това е моемто мнение.Доколкото разбирам майка ти не работи,и няма никакви ангажименти освен домакинството. Не е зле да се разнообрази някак и да не мисли за баба ти! Да не си е в къщи и да се занимава там било то дори и на разходки да дойде! Всички болести идват от НЕРВИ! Трябва и спокойствие, ако щеш ми вярвай, но ако майка ти отиде на почивка според мен много добре ще и се отрази  Wink

# 17
  • Мнения: 9
Здравейте.Случайно попаднах на темата.Всички дават съвет според своето виждане и характер.Искам да ви кажа ,че Всеки човек е различен характер.
Пример:
Охлюв-гнусен,лигав и отвратителен,но като го пипнеш по рогцата веднага ги скрива защото там му е най чувствителното място.;
Таралеж-ако отидеш при него с добри намерения и искаш да го погалиш-той ще се свие на кълбо и ще те набоде с бодилите,колкото и да са добри намеренията ти.
Бизон-с дебела кожа .Може да мине през теб и да те премаже без да разбере.
Това е мое мнение.

Всяка е права за себе си от своята гледна точка.
Мисля,че майка ти сама трябва да стигне до извода да остави миналото в миналото и да продължи в настоящето.А ти трябва да и покажеш по по нежен начин ,че това те натоварва и обременява,но не ти пречи нищо да я обичаш такава каквато е.

# 18
  • Мнения: 1 866
Аз също мисля, че майка ти има нужда от професионална помощ за доброто и на нея, и на всичко около нея. Но не да ходи на психиатър, който да я тъпче с успокоителни, които само замазват нещата, а просто да посети психолог, при който да излива душата си и който да й помогне да намери мир със себе си. Не мога да си представя толкова години да се занимавам със свекърва си. На мен лично бързо ми писна. Даже преди 2-3 седмици разиграх цяла сценка пред мъжа ми, за да оправдая една проява на несъобразителност на свекърва ми. После малко ме досрамя заради театъра, но пък мъжът ми се поуспокои или поне си даде вид, че се успокои и аз си отдъхнах. На мен лично ми призлява вече да предъвквам свекърва си, гледам да обръщам повече внимание на качествата й, отколкото на недостатъците и така ми е много добре. И тя се научи да ме търпи, умна жена излезе.  Grinning В този смисъл може би ще е полезно, ако се опиташ да отвличаш вниманието на майка си от тези неща и да не й позволяваш да се самонавива. Но при всички случаи мисля, че ще е много полезно посещението при някой добър психолог.  

# 19
  • Мнения: 1 919
ами кат си викаш не ми пука и се старраеш да е така

# 20
  • Мнения: 283
Здравейте момичета.
Много ви благодаря за отговорите и за разбирането. Разбирате, че съм в безизходица, но извлякох някои много ценни съвета от този разговор. Разбирате, че не мога заема и страна – страните вече станаха три – баба, майка и татко – на три различни полюса. Сега са скарани майка и татко. Татко казва, че всичко е О.К., но очите му са насълзени и говори на пресекулки. Сърцето ми се свива.
Ще отидем на почивка аз, с двете деца, майка и татко /мъжа ми не може да си вземе отпуска/. После, ще се съберем да живеем с майка и татко, докато ние с мъжа ми и децата си доремонтираме къщата и се изнасяме и ние. Т.е. – раздяла , обич от разстояние и това е. Такъв е плана. Стискайте палци скоро и безпроблемно да си завършим ремонта в новата къща, че не знам 4-ма възрастни и две деца в двустаен колко време ще изкараме.

# 21
  • Мнения: 945
Ами кажи на баща си да почне да zащитава майка си. Такива мамини синчета съсипват живота на семейството си (което в един момент престава да се състои само от мама, а от жена и деца). И ако мъжът поzволява да се гаврят със жена му се стига до такава ситуация. Майка ти е жертва и единствения начин да и се помогне в случая ще е да се промени баща ти или да умре майка му (не го пожелавам, раzбира се).
Била съм в ситуацията на майка ти, слава богу 2 години и нещата се подобряваха по отношение на свеки. Но бях почнала да ставам като майка ти, zа всяка дреболия се драzнех и после плачех. чуствах се толкова предадена и мачкана от страна на съпруга си и свеки, че само като се споменеше името и и почвах да треперя от нерви. В един момент реших, чЕ пред мен стоят 3 варианта zа това как ще иzглежда меото бъдеще... да се раzведа, да се превърна в постоянно мрънкаща и обидена съпруга или да се промени отношението на половинката спрямо маминка. Вариант 2 иzклЮчих веднага и почнах да работя над 3. Но в главата си куфарите си ги бех събрала. Така че пред майка ти стоят същите 3 варианта... да си помисли.

# 22
  • Мнения: 263
Здравейте момичета.
Много ви благодаря за отговорите и за разбирането. Разбирате, че съм в безизходица, но извлякох някои много ценни съвета от този разговор. Разбирате, че не мога заема и страна – страните вече станаха три – баба, майка и татко – на три различни полюса. Сега са скарани майка и татко. Татко казва, че всичко е О.К., но очите му са насълзени и говори на пресекулки. Сърцето ми се свива.
Ще отидем на почивка аз, с двете деца, майка и татко /мъжа ми не може да си вземе отпуска/. После, ще се съберем да живеем с майка и татко, докато ние с мъжа ми и децата си доремонтираме къщата и се изнасяме и ние. Т.е. – раздяла , обич от разстояние и това е. Такъв е плана. Стискайте палци скоро и безпроблемно да си завършим ремонта в новата къща, че не знам 4-ма възрастни и две деца в двустаен колко време ще изкараме.


И според мен за теб единственото решение е да се отделите и "любов от разстояние". Иначе нищо не може да излезе. Всички, които описваш са вече възрастни хора и много, много трудно биха се променили. И за да се случи това трябва да има желание от тяхна страна. Много трудно постижимо е това!
А да се каже от тук кой крив, кой прав според мен е напълно невъзможно!
Може и майка ти наистина да пресилва нещата. Може и наистина да е била много тормозена и това да не и позволява да се примири сега... Но каквато и да е причината няма как ти да решиш проблема! Не защото не можеш, а защото те няма да ти позволят. Опитай да стоиш настрани от него. Помоли и близките си да не те занимават до колкото може... Много са слойни човешките отношения и най-добре е ти да не взимаш страна!

Общи условия

Активация на акаунт