Здравните осигуровки в България за дете родено в чужбина

  • 1 778
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
Малко офф, а zадължени ли сме да вадим ЕГН и бълг. гражданство на децата при условие, 4е само единият родител е българин?

# 16
  • Мнения: 1 783
Малко офф, а zадължени ли сме да вадим ЕГН и бълг. гражданство на децата при условие, 4е само единият родител е българин?

Не вярвам да сме задължени, въпрос на желание е.

# 17
  • Мнения: 914
tatjana  Благодаря да съвета Ще се опитаме да отидем през септември ,ако лекарката  ни разреши  Че ме е страх да не станат някои усложнения
А за това да се плаща разсрочено Франция не приема За да постъпиш в отделението трябва да платиш цялата сума или твоя си работа Миналата година ходихме на своя сметка и въпреки че имаме официален документ за плащане на една трета даже не ни приеха Бяхме в хотела на болницата и ходихме всяка сутрин на анализи и консултации ,които си платихме сами Но отложиха операцията защото нямаше достатъчно тегло Сега достигна и е време да се стягаме Благодаря на всички за отговорите

# 18
  • Мнения: 175
Малко офф, а zадължени ли сме да вадим ЕГН и бълг. гражданство на децата при условие, 4е само единият родител е българин?

Не вярвам да сме задължени, въпрос на желание е.
Не е  само въпрос на желание, а и на възможност. Детето ми е с норвежко гражданство и няма как да има и българско за6тото Норвегия не приема двойното гражданство. Това влезе в сила преди няколко години. 

# 19
  • Мнения: 7 605
А за това да се плаща разсрочено Франция не приема За да постъпиш в отделението трябва да платиш цялата сума или твоя си работа Миналата година ходихме на своя сметка и въпреки че имаме официален документ за плащане на една трета даже не ни приеха Бяхме в хотела на болницата и ходихме всяка сутрин на анализи и консултации ,които си платихме сами

А във Франция ли трябва да се прави, или можете да иzбирате и друга болница? Може да намерете неЩо по добро  Thinking

# 20
  • Мнения: 3 423
Малко офф, а zадължени ли сме да вадим ЕГН и бълг. гражданство на децата при условие, 4е само единият родител е българин?

Не вярвам да сме задължени, въпрос на желание е.
Никой нищо не те задължава.
Според Конституцията на България,
ако единият родител е българин, то
и детето е българче. Все тая кога му
се извади ЕГН и дали изобщо. Но ако
му трябва ЕГН, няма никакви пречки.

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не е  само въпрос на желание, а и на възможност. Детето ми е с норвежко гражданство и няма как да има и българско за6тото Норвегия не приема двойното гражданство. Това влезе в сила преди няколко години. 

Малка подробност.  Wink Не може да има бг гражданство пред норвежките власти. Но пред българските власти ще е с двойно гражданство.  Peace
Обикновено при дете с родители от различна националност, детето е с двойно гражданство, докато навърши 18 години, и тогава задължително избира една от двете. Интересно защо Норвегия не го позволява? Thinking

# 22
  • Мнения: 914
Tatjana Лекарката ни от тук ни направи във Франция ,тук няма такива деца в такава възраст по принцип може да отида и в Бг ,там разбрах че вече има френски специалисти които вече са правили 3 операции ,чакащите са 14 Но кой ще ми гледа трите деца когато бъда в Бг а и трите ходят на училище Да се надяваме че всичко ще се оправи
Момичета аз съм виждала много познати мароканци женени на рускини Техните деца когато излизат в летището показват мароканския а като влизат в техните летища показват руския паспорт

# 23
  • Мнения: 3 478
И Щатите не признават двойното гражданство, но никой не проверява имаш ли такова, нямаш ли и никой не те дърпа за нищо. Просто като съм тук си карам с ам. паспорт, като сиида в БГ с бг. и така. Аз като взимах ам.паспорт ми казаха че САЩ не одобрява двойното гражданство, но никой не и каза да се откажа от бг такова. Казаха ни обаче на всички на ослушание, като минаваме границата да си крием чуждите паспорти дълбоко в чантите, за да не се виждат от имигр. служители Mr. Green

# 24
  • Мнения: 175
В Норвегия трябва първо да се откаже6 от българското гражданство ако иска6 да полу4и6 норвежко.

Общи условия

Активация на акаунт