Холандска Тема - 13 (не фатална)

  • 11 157
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Миленски каква е тая фермичка?  bouquet

# 211
  • Мнения: 7 914
sterje
аз прегледах на бързо книгата, ама май не става за вегетарианци, а? newsm78
аз нека да си я чета... понеже  доста време ми трябва да се навия за диета... Whistling.. пък и то нали били начин на живот? Thinking

ако някой иска книгата на С.Бакер да ми даде майл, мога да ви я пратя Hug

Звездичка,
аз не разбрах точно за каква ваканция говориш?  newsm78
ще ходите ли някъде? или мъжът ти си е взел малко свободни дни?
Milenski72
 и аз не разбрах закоя ваканция споменаваш? newsm78 Thinking

mimkata
 ииии жалко , че не ти е харесвало Hug

7of9
знам аз... и се надявам, че е епизодично кръвно Praynig


Ние вчера следобяд вдигнахме температура, сложихме парацетамол и ни мина.. иначе спахме добре само дето се кърмихме през 2 часа... и бяхме кривички, ама сме били и в по лошо настроение Heart Eyes

# 212
  • Мнения: 1 550
sterje,
Алекс ходи 3 пъти седмично при една жена, която гледа деца.
нещо като детегледачка, но не плащаме на черно. до края на август ме водят студентка и от данъчните ни връщат 1/3 от сумата, която плащаме на жената.
ние търсихме място в детска градина, но той беше вече на 3 години и е трудно да намериш място за дете, което скоро почва училище. фермата ни го предложиха като вариант от агенцията, която посредничи за намиране на детска градина, детегледачка и следучилищни занимални. жената от фермата гледа вече 11 години деца. нейните са на по 20 о кусур.
интересно е защото имат крави и коне, природа и спокойствие.
Алекс вече е гледал раждането на теленца, качиха го трактор, помага да се хранят животните.
идват и други деца на различна възраст и му е забавно. до сега (чукам на дърво) не се е разболявал.
с жената имаме уговорка, ако си намеря работа (дано е по-скоро), Алекс ще ходи 5 пъти седмично.
като гледам  newsm78, с тая уговорка ще си останем.
това с фермата е един вид gastoudergezin. има ги доста- майки, които си гледат децата и покрай своите и чужди. има разбира се, условия, на които трябва да отговарят. но така припечелват нещо странично.  Laughing
 Hug

Звездичка,
аз пак нещо не съм доразбрала... Embarassed  bouquet
не ми обръщай внимание  Joy

# 213
  • Мнения: 7 914
Milenski72
 може би не си се объркала а си ми прочела мислите... или по точно мечтите Crazy

# 214
  • Мнения: 1 550
Звездичка,
и аз съм с едни мечти за ваканция, откак чух за Исландия  Thinking

скоро няма да стане, обаче  Rolling Eyes

# 215
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Миленски  Peace Звучи супер - много добре се е ориентирала жената, хем на нея времето да и минава хем децата да си играят.... Нека да си играе детенцето аз като гледам той още мъничко и на училище ще тръгва? Ванко тая година е втора група. Да чукам на дърво за сега нямам никакви проблеми с това да ходи на училище. Много му харесва а и нали е самичък в къщи и все ми се моли да вземаме някой след училище в къщи да си играят. Хубаво, че от време на време гледам и дъщиричката на моята приятелка та има с кого да си играе и не му е скучно newsm78 Wink.
Звездичке - знаеш ли? Може и за вас да остане време да отидите на ваканция...  bouquet

# 216
  • Мнения: 1 550
stereje,
за училище, Алекс от сега ми заявява:"аз на училище няма да ходя!" Naughty
ще бъдат две (минимум) трудни седмици, струва ми се  Thinking

и на мен съседката ми идва на гости с момиченцето си на 2. Алекс и се радва първите 20 мин. и след това вече му писва, защото тя му хвърля играчките напосоки  Crossing Arms е, като тя си заминава се целуват. едва ли е, обаче от любов. по скоро от облекчение, че тя си отива  Joy

# 217
  • Мнения: 7 914
Звездичка,
и аз съм с едни мечти за ваканция, откак чух за Исландия  Thinking

скоро няма да стане, обаче  Rolling Eyes

Milenski72 а аз дубай Rolling Eyes

sterje
със сигурност ще отидем на вакнция първо в БГ...после след 17-20 години и на друг континент Crazy

# 218
  • Мнения: 1 550
Звездичка,
моя мъж доста често, като пътува в командировки, се чуди как хората с малки деца пътуват толкова на далече с малки деца newsm78
ами, мисля си, браво на тях  newsm10
както казва моя приятелка (отскоро майка на две деца), не можеш да се откажеш от всички удоволствия само защото имаш деца.
не знам дали бих посмяла с две деца, но с едно по бих се навила и до други континенти да пътувам.
мъж ми има семейство в Канада, Австралия и Индонезия. ами то стиги тия три да обиколим...
аз, нали малки скитница падам  Mr. Green
но за Исландия и полярните нощи...моя приятелка е била там през май и беше доста впечатлена.
и аз гледах снимки в Нета- красота  smile3521

но вие тук каквото се разприказвахте за бебеправене  newsm12
а, аз бях категорична- на мен едно ми стига  Naughty

# 219
  • Мнения: 1 910
А на нас ни се ходи пак на Малдивите.
Може и до Куба - да правим снимки. Но едва ли скоро...сигурно ще падне режима преди да се занесем...и старите коли ще изчезнат.  Laughing
Също ми се иска да идем из Скандинавските страни някое лято. А в Норвегия и някоя зима - с надеждата да гледаме северно сияние. Но този тип пътувания не са все още за нас. Поне аз не се наемам с наш Борил.  Grinning

Milenski72 , аз също исках да идем до Исландия. Но се подписах в протестна подписка срещу избиването на китове, която включваше и това че няма да купувам техни продукти или да посещаявам страната. Исландия беше подновила лова им миналата година въпреки някакви споразумения. Та ще минем и без Исландия. Wink

# 220
  • Мнения: 1 550
7of 9,
това за Исландия и подписка не го знаех Embarassed

а ти сега ми разпали интереса и за Куба  newsm12
а, за Скандинавия- обезателно да отидете, много е красиво.
поне до там и с кола става да се пътува. едно хубаво пътешествие се заформя  smile3521

лека вечер  Hug

# 221
  • Мнения: 3 638
Здравейте и от мен, най-накрая. Благодаря ви за пожеланията, малко късно реагирам, но съм все заета  Grinning Засега си пазя силиците само за кърмене и почивка, след раждането получих доста сериозен кръвоизлив и все още се съвземам...Иначе уж всичко мина добре, раждането беше направо прекрасно, но след това доста ме оставиха да чакам преди да ме закарат в операционна, за да ми извадят плацентата. мисля, че чакаха анестезиолог и така си мина 1 час, а мъжът ми, горкият, направо се побърка с две новородени и без мама  Sad
Но слава богу, всичко приключи добре, само ще трябва повечко време да се съвзема, добре че поне успявам да кърмя. Днес мериха бебките и вече и двете са наддали над рожденното си тегло и то само от кърма, така че съм много доволна! Heart Eyes Днес дойде жената от консултацията вкъщи и ме вдигна от леглото в 10 сутринта, направо непростимо, като се има предвид, че спя денонощно на пресекулки. Иначе поне девойчиците ми засега са доста кротки, само Мариза малко се научи да заспива на ръце при татко, та сега се отучваме  Laughing Джордана пък само спи и яде, никакви проблеми не създава. Пу-пу, да продължават така  Praynig
Изпращам ви и снимки на двете хубавици и дано имам скоро време пак да пиша  Hug
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=155818
парола: 1234

# 222
  • Мнения: 1 550
Фата Моргана,
много са сладки малките съкровища Hug
дано все така да слушкат и спинкат спокойно. Laughing
а, ти почивай и се възстановявай.
голямо преживяване е било, но за това пък и двойно щастие ви се е паднало.
всичко друго се забравя- и кръвоизливи и други усложнения.
важното е, че са здрави малките сладурки   Hug
ти си герой   bouquet

# 223
  • северно море
  • Мнения: 321
fata morgana Hug Hug Hug
големи сладурани са,малки души4ки  newsm06
на теб бързо възтановяване   bouquet

# 224
  • Мнения: 1 559
Фата Моргана и от мен бързо възстановяване и привикване към новия живот с 2 принцески. Hug  bouquet
А като видяh снимките на корема ти ,направо се #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy...а аз си мислех че моя бе огромен,ти надмина представите ми ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт