Консултация с психолог

  • 106 312
  • 611
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 540
Ще попитам друга майка за координатите на др.Галева-тя работи в многопрофилна болница,,Света Марина"-терапията във Варна или др.Ралчева детски невролог.Хубаво е да имате и друго мнение! Peace

# 211
  • Мнения: 1 632
Ивка, според мен наистина се налага да направите консултация, и то колкото по-скоро,толкова по-добре. Когато има такива прояви, и особено когато е имало развитие на речта, а впоследствие се е наблюдавал регрес, консултацията е повече от задължителна. По принцип психолог или психиатър могат да ви ориентират по-точно от логопед, особено от такъв, който се занимава с "чисти" логопедични проблеми. Действай и докладвай  Wink
Посетихме лятото детски психолог  Широкова,психиатър  Иливанова и невролог д-р Ралчева,и категорично беше отхвърлена диагнозата аутизъм!
Ще попитам друга майка за координатите на др.Галева-тя работи в многопрофилна болница,,Света Марина"-терапията във Варна или др.Ралчева детски невролог.Хубаво е да имате и друго мнение! Peace
Точно от д-р Ралчева ние  останахме недоволни.Така ни претупа,и не ни обясни кои знае колко.И даже мислехме да посетим д-р Златева в Добрич,но май ще се замислим!

# 212
  • Добрич
  • Мнения: 757
 Ние също сме ходили при Ралчева, но тя не можа да се наеме да поставя диагноза и ни каза да търсим специалисти във София. Там детето посещаваше в продължение на 1 месец СДГ№112. Екипа, който работи там му направи психолого-педагогическа характеристика на развитието, и едновременно работеха с него там.
 Според мен е важно с детето да работят специалисти. Ходенето по лекари е лутане и губене на времето/както стана с нас/.
 Между другото някой може ли да ми препоръча добър психолог от Добрич, в момента работим само с логопед. Детето ми е с ранен детски аутизъм.
  tintirin, писах ти лично съобщение

# 213
  • Мнения: 1 008
Моля, да ми отговорите на един въпрос. Сметнах, че не добрия  отговор мога да го получа като се консултирам с психолог. Затова избрах този форум. Може ли едно 5год дете, преди да е минало пубертета да се каже, че ще стане гей? Става въпрос за моя син. Баща му ме обвинява, че аз съм предразположила, а сами я той твърди, че бил от гледен от жени. Това го каза по - повод,  моя отговор, че му трябва мъжко присъствие. Когато готвя той е при мен, измисля си "рецепти" когато пера нещо на ръка иска " да ми помогне" държи ми щипките и ми ги подава, приятелчетата  му са момичета/защото в наш та махала няма Дар. деца/ Обича да ми прави прически, любите ми приказни герои са Пепеляшка, Спящата красавици и Червената шапчица,    рисунките му са момиченца с дълги рокли. Страх го е да кара колело, но иска мотор. Преди когото не работих вярно, че съм чела тези приказки, но Мечо Пух му е също любим приказен герой. Когото моделирахме с пластилин вярно е,че Червената шапчица я правихме, но и влакчета, плодовете, зеленчуците и още много др. неща. А като беше по-малък  го учех да кара триколката, сега колелото много ми тежи и аз самата не знам да карам колело. Вчера го хванах да си играе си с куклата на братовчедка му, той бил бащата и трябвало да се грижи за нея/ да го разцелуваш ли или да се ядосваш/ аз ги забаламосах като им предложих, "бебето" да спи и ги заведох да се люлеят. В детската градина един Атанас все го дразнил вземал му картинките, дупел се пред него /палаво момче/ и т.н. Баща му каза да го набие. Аз си премълчах пред детето, но после поговорих с баща му и му казах да не то кара да бъде агресивен. След два дена братовчедка му го ритнала и той отвъртал на удара. После баща му го наказа, че удря братовчедка си. После тази случка предизвика спор между мен и   баща му. Аз твърдя, че той не прави разлика срещу него момче ли е или момиче. А    трябвало да се научи да не удря братовчедка си. Йоан /така се казва сина ни/ е слабичък той не се спира на едно място само когото гледа телевизия, няма къде да го пипнеш. Баща му казва, че не е мъж, той бил целия в синини, рани, ходел навсякъде с колело. Кажете ми в тази ситуация аз ли съм кривата. Психолог на детето ли трябва или на нас с баща му, защото споровете на само малкия. Помогнете ми!
Здравейте-съществуват много митове и предразсъдъци при възпитанието на момченцата,един от тях е например-„Мъжете не плачат”-това може да травмира детето,емоциите на детето са вжани и родителят е добре да се интересува от тях и да не ги забранява особено негативните,защото подтиснатия гняв-избухва,когато най-малко очаквате и с размери и сила много по-големи от колкото в момента на изпитването-за това е важно да не наказвате и забранявате емоциите,а само действията-детето трябва да научи,че може да изрази гнева си,да ви каже,че ви мрази /което често се случва/,но не и да ви удари-тоест трябва да може да изразява негативните и разрушителни импулси –без да стига до насилие.
На 5 години детето все още изгражда своята сексуална идентичност-то се учи на мъжественост от примера,който получава-баща,друг роднина. Ясното утвърждаване на собствената идентичност като представител на определен пол е жизнено важно за себепредставата и за душевното здраве на. детето.
От третата година нататък детето е вече достатъчно зря¬ло в интелектуално отношение, за да осъзнае разликата между половете. Децата между три и шест години откриват, че момчето има пенис, а момиче¬то няма.-този момент е повратен и е добре родителят да не го пренебрегва. Основният фактор е вие и съпругът ви да приемете пола на детето си,звучи много лесно и естествено,но понякога е трудно изпълнимо.Ролята на бащата е ключова при изграждането на представата на момчето като мъж.За да изрази принадлежността си към съответния пол-момченцето се нуждае и от необходимите външни стимули-каубойска шапка,каска –има голямо разнообразие на подобни аксесоари на пазара.Не се опитвайте да превърнете сина си в кротко,послушно и примерно същество-нормално момченцата да са по-палави,невнимателни,да вдигат врява.Бащата може да си играе с него на по-„мъжките игри”.
Важно е обаче да сте наясно,че нито едно същество не е изцяло мъжествено или женствено-здравият човек притежава и от двата типа качества.Насърчавайте детето да се държи според пола си,но избягвайте всякакви крайности и предразсъдъци-то трябва да се научи и на чувствителност и нежност.Успех!

# 214
  • Мнения: 1 008
Имам въпрос към вас, става въпрос за племенничката ми която е на 3г и 6месеца и има проблем с ходенето по голяма нужда, още на две години и половина махнаха памперса и се научиха да пишкат на гърне, но с акането  не става. Детето отсказва по врякакъв начина да се изака и се стиска чак трепери само и само да не се изака дори и на гащите.Никога не се е изаквала изцяло, а винаги се стиска със всичка сила че чак се поти и без да изка се изпуща по малко и това и е акането за целия ден. Родителите правят всичко възможно да и обяснат защото тя разбира , но детето не желае да ака, до сега се е изаквала два пъти на гърне и то на сила като майка и и дава разхлабително защото в началото си мислиха че има запек, но се оказва че изпражненията са нормални, а причината  се крие в нещо друго.
Здравейте,трудно да се даде подобна консултация по интернет,понеже няма поглед върху цялата ситуация-има ли и други оплаквания и т.н.Може да е свързано с някакво отрицателно преживяване по време на „обучението” за ходене по голяма нужда.Има ли проблем с храненето-обикновенно двете неща са свързани на психично ниво? Контролът при уриниране или изхождане не е въпрос на интелектуално развитие, а на физиологично

# 215
  • Мнения: 2 697
Здравейте, имам син на почти 4 години който не говори. Водихме го на невролог който му направи ЕЕГ, резултатите от което бяха че има неправилно функциониране на мозъчните клетки в лява химосфера. Неврологат не написа някаква диагноза а само съмнения за; аутизъм,алалия, дислезия, хиперкинетичен синдром, след което ни каза че може да има тумор в мозъка, и за по- сигурно да отидем на ЯМР. След това се консултирахме с друг невролог, който каза че нямало нужда от ЯМР а от скенер, и постави диагноза атипичен аутизъм (за 5 мин.).  Мъжът ми не иска и да чува за такива диагнози и не иска да го водим по специалисти, единствено се довеяваме на нашата логопедка която има съмнения за аутизъм но не е категорична. Тя работи от скоро с детето и има много бърз напредък, чак тя се учудва. Вече незнам какво да мисля, само знам, че с детето трябва да се работи както в къщи, така и в центъра в който е записан.

Tintirin, мисля, че при Вашия случай е крайно наложително да посетите трима специалисти: детски невролог и да се направи ЯМР (за да се изключи тумор, който може да протича и без припадъци и друга органика, а ако има детски невролог препоръчително е да отидете при него, за да се отчетат особеностите на детското развитие); детски психолог (който да направи необходимото клинично изследване и да ви обясни резултатите от изследването) и детски психиатър (който може да проведе необходимото психиатрично клинично изследване и да уточни дали има психично нарушение или не). Мнението на логопеда не е достатъчно, за да се установи какъв реално е проблемът, а мисля, че няма и време за отлагане на тези изследвания. Действайте бързо, очаквам резултати, ако желаете да споделите тук Hug

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 15:03 от Шехина

# 216
  • Мнения: 3 540
За всички които имат нужда от детски невролог.

Във многопрофилна болница Света Марина гр. Варна в детско отделение на 5 етаж работи
 др.Делиганева детски невролог и педиатър.Ако някои има нужда може да я потърси на място или на тел.302851/56 вътр.250 или259.
Тя е млад лекар отдаден на професията си!

# 217
  • Мнения: 66
Благодаря за съветите. Д-р Делиганева работи ли с ЯМР, защото невроложката при която бяхме ни каза, че е най- добре да отидем в Русе .и че струвало 200 лв.   

# 218
  • Мнения: 3 540
Всеки лекар сам преценява пациента от какви изследвания има нужда!
Тая ДР. Златева щом смята че имате нужда защо не ви даде направление за ямр. има си начини стига да иска,а вие с това направление можете да направите ямр където си искате.

# 219
  • Мнения: 66
Накой знае ли, дали може едно  ЕЕГ да бъде "прочетено" и от други невролози, защото с ЕЕГ-то  от първия невролог отидохме при втори и той ни каза, че трябва да направи ново?

# 220
  • Мнения: 3 540
Всеки невролог си държи на свое изследване!
От 9 г .ходим по невролози и съм се убедила!

# 221
  • Мнения: 66
Д-р Златева ни каза, че се изчерпали направленията и ,че ще трябва да си платим (както си платихме и за ЕЕГ) и че не било толкова наложително да првим ЯМЗ , да сме го направили за наше успокоение, но в Русе. Питах за четенето на ЕЕГ-то, защото от много майки съм чувала, че неможела да си чете ЕЕГ и невролозите в София изпадали в смях от нейните диагнози.

# 222
  • Мнения: 588
Накой знае ли, дали може едно  ЕЕГ да бъде "прочетено" и от други невролози, защото с ЕЕГ-то  от първия невролог отидохме при втори и той ни каза, че трябва да направи ново?
       Предполагам, че ще може да бъде прочетено и от други специалисти зависи те как правят ЕЕГ-то. Защото повечето невролози правят ЕЕГ-то в будно състояние, а други като д-р Златева под наркоза с Хлоразин. Rolling Eyes

# 223
  • Мнения: 588
Д-р Златева ни каза, че се изчерпали направленията и ,че ще трябва да си платим (както си платихме и за ЕЕГ) и че не било толкова наложително да првим ЯМЗ , да сме го направили за наше успокоение, но в Русе. Питах за четенето на ЕЕГ-то, защото от много майки съм чувала, че неможела да си чете ЕЕГ и невролозите в София изпадали в смях от нейните диагнози.
      И нас ни караше да си плащаме ЕЕГ-то независимо, че имахме направление от педиатъра. #Cussing out

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 21:14 от sladko pate

# 224
  • Мнения: 3 540
 Зависи от детето,то трябва да е спокойно и да стои мирно,докато се прави еег-то.за да е точно изследването.
С една дума зарежете тая др. Златева и опитайте при друг! Peace

Общи условия

Активация на акаунт