Ако се роди на богородица, трябва ли да е Мария?

  • 3 532
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 888
Не е задължително да е Мария, но то също е хубаво име!Все пак при положение, че сте си решили да е Никол, няма нищо лошо!И двете са прекрасни имена! Peace

# 16
  • Мнения: 353
И на мен ми харесва Мария- Никол така както ти искаш си я кръсти в крайна сметка ти се мъчиш а не някой друг.

# 17
  • Мнения: 984
ако го родя на на 15 ,трябвало да го кръстя Мария.
чак пък да трябва...  newsm78
Аз лично в църква влизам 2 пъти в годината и не бих си кръстило детето с определено име само заради празника. А и на мен не ми харесва имен ден и рожден ден на веднъж.. трябва да има повече празници  Peace

# 18
  • Мнения: 617
Да голям празник е, но бих го кръстила както съм си решила.

и аз Peace

# 19
  • Мнения: 3 376
Казват, че когато детето идва на голям християнски празник, идва с благословията на светеца и той е негов ангел-хранител цял живот.
Peace

# 20
  • Мнения: 500
Дъщеря ми се роди на Великден,но я кръстих Лъчезара на майка ми-Лазарина(баща ми пък е Захари).По-ми харесва пред Величка примерно,а и Лазаровден беше предната седмица преди Великден...Всички са доволни! Mr. GreenИ най-вече аз,щото е много хубаво име!А ти можеш да помислиш за някакви вариации-примерно Маринела....Но решението си е ваше!Леко раждане!  bouquet

# 21
  • Мнения: 9 973
Леля ми е дошла на 15.08 и моментално забравили какво име й гласяли.Кръстили я Мария! Peace

# 22
  • Мнения: 1 715
Аз бих я кръстила Мария. Детето си идва с името, и то на един от най-големите праници. Peace
Peace

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
ако го родя на на 15 ,трябвало да го кръстя Мария.
чак пък да трябва...  newsm78
Аз лично в църква влизам 2 пъти в годината и не бих си кръстило детето с определено име само заради празника. А и на мен не ми харесва имен ден и рожден ден на веднъж.. трябва да има повече празници  Peace

И аз мисля така   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
Не мисля, че е задължително.
Моят термин беше близо до Гергьовден, но който каквото и да ми говореше, аз Георги нямаше да го кръстя. Naughty не че имам нещо против името или хората, които го носят, но не ми еот най-любимите. Peace
Той така или иначе не се роди тогава. Laughing
Кръстете си детето, както на вас ви харесва най-много. Hug

# 25
  • Мнения: 492
Желателно е, но не задължително. Важното е на теб да ти харесва и да си доволна след това от избора. Успех при избора и леко раждане.

# 26
  • Мнения: 1 883
Мерси на всички мами ,които са ми отговорили.  HugОще мислим с таткото.Той казва ,че Мария е хубаво име и няма нищо против така да се казва.Обаче няма да има друга възможност  да го кръстя на него. ooooh!Каквото и да изберем , да е живо и здраво, това е най важното.

# 27
  • Мнения: 724
Според мен трябва да я кръстите така както на вас Ви харесва.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Ще я кръстиш както искаш, разбира се...  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 1 750
Много е важно ти какво значение отдаваш на самия празник, на вярата въобще, на суеверията също. А още по-важно е какво е на сърцето и душата ти.
Не бих кръстила детето си с име, което не ми харесва, само защото се е родило на някакъв празник. Пък и като се замислиш, че датите за празнуване на светци ги е определял пак човек или Църквата като институция... та за какво говорим.

Леко раждане и да се похвалиш с най-прекрасното момиченце!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт