Въпрос за вятъра?!

  • 3 575
  • 55
  •   1
Отговори
Няколко пъти педиатърката ме предупреждава,че при дъжд,мъгла и силен вятър бебето не трябва да се извежда на вън.За дъжда и мъглата ясно,но за вятъра,защо????????Зимата гледах деца на около годинка в количките си седят,само една шапка на главата,бузите им червени,а вятър си духа.Сега е топло и духа ужасно силен вятър,мога ли да я изведа??? Онзи ден моя приятелка се обади и като чу че сме на вън,ме изкара безотговорна,защото пак духаше.
Е,ако цяло лято духа,какво ще правим?!дайте съвети!!!!

# 1
  • Мнения: 4 414
при силен вятър/студен/, просто пада температурат и трябва да съобразим облеклото на бебето с това...аз не виждам причина да си стоим вкъщи, защото имало вятър Shocked освен това, аз имам от тези найлонови дъждобрани за количка - вършат чудесна работа и при вятър Wink  хич недей да слушаш разни хора...на мен редовно непознати баби ми правят забележка, че детето било леко облечено - да си гледат работата! излизайте си на воля!:)

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз като сложа дъждобран(той обхваща цялата количка),хората ни гладат като извънземни Rolling Eyes Но го слагам,въпреки,че има доста пролуки от където влиза вятър.
 И сега се чудя дали на това време да го сложа.Хем е топло,хем мноооого духа Thinking

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Допускам, както се вижда без практически опит Embarassed , но не може ли да е заради праха, който се вдига при вятър? Поне във Варна си е така и е неприятно и на големите... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 955
Аз мисля, че е заради безпокойството, което силния вятър предизвиква у малките същества. Вчера исках да го разходя в седнало положение. При силния вятър той ококорваше очи и не можеше да си поеме дъх. Не знам, това си е лично мое мнение.

# 5
  • Мнения: 3 663
кожата на бебетата е много нежна и от вятъра се изсушава ужасно и започва понякога да се бели даже.. абе не е хубаво
но става въпрос основно за много студен или пък много силен вятър
за по-големички бебета (не новородени) според мен лично няма проблем
аз Таня и на вятър вече я разхождам (е не за по 5 часа както в хубаво време, ама все пак Simple Smile
А аз така и не мога да проумея каква е идеята да изведеш дете на раходка и да му слошиш дъждобран  Shocked да не говорим оня ден (като беше 23 градуса) една майка пак беше сложила такова нещо - е как да я гледам освен с потрес....

# 6
  • Мнения: 2 978
Цитат на: biliana333
Хем е топло,хем мноооого духа Thinking


Предполагам..ама саааамо предполагам Thinking , че когато е топло и духа тогава може да изгори лицето на бебо (ако не се нанася кремче разбира се).
За през зимата също има специални кремове.

Нооо чак пък да не излизам на вън...хм Thinking това няма да стане #Milti
На тереасата ще е, но пак ще сме на вън Wink

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да де,но нали от топлият вятър все пак не могат да настинат?!?!В количката поддухва(особено в нашата),но ако беше леден вятъра по-щеше да има логика да не се извеждат Thinking И на мен ми е голяма каша!

# 8
  • Мнения: 3 663
Цитат на: biliana333
И сега се чудя дали на това време да го сложа.Хем е топло,хем мноооого духа Thinking

Биляна, и ти беше в Люлин нали ? в смисъл, че горе-долу знам за какъв вятър иде реч Simple SmileSimple Smile ами аз Таня днес ще я извеждам Simple Smile след малко ядем и айде Simple Smile не че духа леко - непротив - ама на такова слънце само ураган може да ме спре Simple SmileSimple SmileSimple Smile слагай памучна шапка и готово Simple Smile

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: T o n i
Цитат на: biliana333
И сега се чудя дали на това време да го сложа.Хем е топло,хем мноооого духа Thinking

Биляна, и ти беше в Люлин нали ? в смисъл, че горе-долу знам за какъв вятър иде реч Simple SmileSimple Smile ами аз Таня днес ще я извеждам Simple Smile след малко ядем и айде Simple Smile не че духа леко - непротив - ама на такова слънце само ураган може да ме спре Simple SmileSimple SmileSimple Smile слагай памучна шапка и готово Simple Smile

Права си,Тони!!!!! Wink за пореден път се убеждавам че не трябва толкова да издребнявам относно съветите на педиатрите! При нас сега са се събрали всички ветрове,но към кооперативния пазар винаги е по-завет! Sunglasses

# 10
  • Мнения: 4 414
Цитат на: T o n i

А аз така и не мога да проумея каква е идеята да изведеш дете на раходка и да му слошиш дъждобран  Shocked да не говорим оня ден (като беше 23 градуса) една майка пак беше сложила такова нещо - е как да я гледам освен с потрес....

аз го слагам само когато вятърът е леден...всъщност досега съм го слагала 2 пъти...все пак не се затваря херметически и детето е на въздух...освен това си е разнообразие...нашата бесотия, ако я държа цял ден вкъщи ми се качва на главата.
вчера например имаше вятър, но беше топло - естествено, че няма да и сложа найлон!...факт е, обаче, че в парка освен нас, имаше само 2 бебета - какво толкова страшно му имаше на времето не разбрах...

# 11
  • Мнения: 3 663
Цитат на: biliana333
Права си,Тони!!!!! Wink за пореден път се убеждавам че не трябва толкова да издребнявам относно съветите на педиатрите! При нас сега са се събрали всички ветрове,но към кооперативния пазар винаги е по-завет! Sunglasses

Ами да - пък и Алекс е голям вече Simple Smile айде някой ден на срещичка, ако искаш Simple Smile на мен кооперативния също ми е близо Simple Smile
Агнешка - за леден вятър съм съгласна естествено Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 146
навън е много неприятно в момента - вятърът  е прекалено силен.2 пъти съм извеждала Меденката в такова време - ами настина - малко Т и сополи.Е не се разболя тотално , ама не виждам смисъл точно днес в този прахоляк да упорствам .Цяла пролет и лято са пред нас - има време за разходки. Grinning

# 13
  • Мнения: 128
права е педиатърката и на мен така са ми казали.
но честно казано много не съм се съобразявала с това.

# 14
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
И аз много се чудех дали да извеждам бебка вчера, е накрая реших да я изведа, но в момента в който се показахме на вън, ни затрупаха една камара пепелаци и боклуци. На малката цялото лице, якенце, количка беше в пепел. Издържахме точно 5мин. и въпреки че търсих завет място вятърът щеше да ни издуха. Затова май предпочитам в къщи на терасата, хем сме на слънчице, хем на въздух хем няма пепелаци.

# 15
  • Мнения: 4 915
Цитат на: agneshka
вчера например имаше вятър, но беше топло - естествено, че няма да и сложа найлон!...факт е, обаче, че в парка освен нас, имаше само 2 бебета - какво толкова страшно му имаше на времето не разбрах...


Мда, едното от тия две бебета, беше моето.  Laughing
И аз съм слагала дъждобран, но при силен студен вятър, вчера нямаше нужда. Днес също.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 200
Да, и аз знам, че при вятър не е добре да се извежда бебка и не я изведох днес, то не просто подухва, то си е виелица.

# 17
  • Мнения: 7 106
Снощи в новините имаше репортаж точно за параха по улиците и алегиите, които той докарвал или засилвал.Незнам при вас как е, но във Видин е топло, но духа ужасен вятър, които върти във въздуха прахоляк и боклуци.Преди малко ходих до магазина и очите и устата ми се напълниха със прахоляк.Колкото и да ми се иска, не бих извела бебето в това време.Количката ни е лятна, което означава ниска и вместо приятни емоции, ще трябва да чистя от устата и лицето и боклуците, които вятъра вее.Терасата  е добро решение в случая.Докато мама си пие кафенцето и чете пресата, беба хем на завет, хем на въздух  Grinning .

# 18
  • Мнения: 834
В Бургас времето е ужасно, все едно са си направили среща ветровете! Не бих извела Борис в такова време, просто не виждам смисъл да събираме боклуците навън. Вчера например като поотихна излязох ме за час от 5 - 6, но и на детето му беше конфортно и на мен също!

# 19
  • Мнения: 596
Моето бебе се разрева днес от вятъра и го прибрах. Free Soul и  agneshka, в парка "Гео Милев" ли се разхождате, хайде ако е така да си чукнем една среща, че аз никой не познавам и ми е малко скучно сама  Grinning

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
за най-малки бебета няма никакъв проблем - нали си имате колички, гюруци и прочие - там вятър вътре в количката не може да влезе, най-малките бебета са най-добре защитени от вятър в техните колички.
както и по-големи бебета - нали също са в колички - гюруци и т.н.

за моята дъщеря е по-неприятно, че не ползва количка и и духа в лицето, ама не съм видяла да се оплаква.

изобщо нямам намерение да чета останалите писания, но Темата ми се струва абсурдна. Crazy

# 21
  • Мнения: 2 596
Ами да ви кажа днес много майчета в Пловдив от форума се видяхме в тоя вятър на открито и беше добре. Всички се опитвахме да ги пазим в количките, но като се събудиха, те не искат да стоят в количките и трябваше на ръце, но ... Е имаше малко развяти перчемчета, прах и т.н., но какво толкова.

# 22
  • Мнения: 2 792
Мойте са големи, но времето навънка е страшно приятно, преди малко се прибрахме, вятърът е топъл, ние сме в центъра има доста завет Laughing На слнце е супер пек, до преди малко се препичахме излегнати на шадравана на Народният театър и сега ми е едно много весело, след такава хубава разходка Laughing

# 23
  • Мнения: 3 562
Аз заведох Ради до парка - там такава пушилка се дига, че едвам я открих за да си я прибера, а тя горката дъвче пясък  Mr. Green Явно в цяла БГ духа прекалено силно Sign Exclamation

# 24
  • Мнения: 596
Цитат на: Liorena
за най-малки бебета няма никакъв проблем - нали си имате колички, гюруци и прочие - там вятър вътре в количката не може да влезе, най-малките бебета са най-добре защитени от вятър в техните колички.


Принципно количките пазят, да, но днес беше такава виелица (поне при нас), че и в количката влизаше.

# 25
  • Мнения: 3 663
бяхме час и половина навън
беба си спинка като "пич"в количката, завита с одеялце
и нямаше никакви проблеми
да духаше - ама по-скоро на нас дето я возехме Simple SmileSimple Smile

# 26
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз извеждах днес Нели-обаче вятърът беше меко казано ужасен, а за прахоляка нямам думи. Върнахме се в къщи и прекарахме час и половина на двора на малко завет.

# 27
  • София
  • Мнения: 708
аз да кажа за НДК, ами духаше, но сравнение с вчера си е направо супер..стояхме с двамата около от 10.30 до 13.30 всичките ни приятелчета бяха навън..така че тук вятърът е търпим..имаше бебоци на 2 и 3 месеца..едни мънички..сладички..и те бяха навън..

# 28
  • Мнения: X
Е, то от вятър до вятър има разлика, а и може да се прецени колко предпазва количката. Аз дъждобрана не съм слагала - все едно я слагам в парник, бих го сложила при мнооого студено и влажно време Thinking  Днес обаче е кошмар, аз излизах сама и очите ме болят сега, защото се напълниха с прахоляк, все едно има пясъчна буря - е тя е била навън с баба си, незнам как е духало при тях, но ако беше при мен несъм сигурна, че щях да я изведа, то на мен не ми се излиза #Silly

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
мойто пък днес си е играло на пясъчника на Bonjour-a до х-л Рила. Stuck Out Tongue като се прибра не забелязах следи от пясък в косите, ушите, очите, носа и устата, даже не е искала да си ходи оттам.  Crazy

# 30
Аз също извеждам Дилян,дори и да духа.Ако е много зле,правим една обиколка на блока или ходим до магазина.Честа практика е и извеждането на терасата.
Обаче този прахоляк няма да изчезне,каквото и да е времето.Единствения вариант е вятъра да спре,но има градове,в който той е често явление,така че-смело навън! Laughing

# 31
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Free Soul
Мда, едното от тия две бебета, беше моето.  Laughing
И аз съм слагала дъждобран, но при силен студен вятър, вчера нямаше нужда. Днес също.  Simple Smile


верно?! що не се обадихте?...аз съм малко темерут и не се засилвам да говоря с непознати Embarassed  Embarassed  Embarassed

Цитат на: Silviya
Free Soul и agneshka, в парка "Гео Милев" ли се разхождате, хайде ако е така да си чукнем една среща, че аз никой не познавам и ми е малко скучно сама

понякога и там ходим, но вчера бяхме в парка до пазара на Слатина.
нямам нищо против една срещичка:) пиши на ЛБ да се разберем

# 32
  • Мнения: 3 153
Излязохме си, даже 2 пъти-сутринта 2 часа бяхме с приятели на открито кафе на слънчице и следобяд се разхождахме 3 часа напред-назад! Вятърът пречеше само на мен, бебока мисля, че дори не разбра за виелицата:)

# 33
  • Мнения: 3 611
Не виждам проблем да иzлиzате и при силен вятър навън, стиога бебето да е облечено и zавито хубаво, с шапчица на главата и zадължително сложен найлонов дъждобран върху цялата количка. Така на бебето няма да му духа и няма да му е студено.
Янис е zимно бебе и само първия месец не го иzкарвах редовно навън. След това не пропускахме ден беz раzходка. при нас е доста ветровито... ама не може да се стои все в къщи, нали? Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 6 559
И аз ходя като глуха кучка почти сама в квартала(днес ги пласирах на мама де ), днес бяха с прашни и черни муцуни децата  Laughing  Laughing  Laughing - нищо им няма спят като заклани. Но смятам да взема слънцезащитен крем,за щото бузите им са червено-кафяви и леко напукани  Twisted Evil .

# 35
  • Мнения: 455
Аз мажа бузките с Бюбхен. Иначе много грапави стават от вятъра и се белят.

# 36
  • Мнения: 1 512
След дълго чудене и маене днес изведох Криси, чучнахме се в пясъка и час и половина играхме там Grinning С качулчица на главата и крем Нивеа против вятър и студено време. Grinning Като се прибрахме, беше огладняла като мечок, а после спа сладко 2 часа и половина. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 006
Не съм 4увала,4е децата не трябва да се извеждат на вятър-тук е ужасно ветровито ,но ние сме всеки ден на вън(то ако се съобразявах с вятъра - не трябва да я извеждам навън Confused Слагайте крем4ета на бузките и смело-едва ли ще ''настине'' детенце от вятъра Sunglasses

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Мисля, че когато е топло с такъв вятър/дори и топъл/ е опасничко. Бебетата се изпотяват от топлото и като духне и вятър се по разболяват.

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Sesana
Бебетата се изпотяват от топлото


зависи изцяло и единствено как да облечени, много бебета не са облечени подходящо и затова се изпотяват, претоплят, естествено, че когато бебето е в количка с гюрук няма да му се сложи шапка, в противен случай - разбира се, че ще се изпоти.
това важи и за дрехите - по-добре един кат по-малко дрехи, отколкото изпотено, претоплено бебе от страх да не му е студено.

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ужас,толкова противоречиви мнения Shocked  Shocked  Shocked Една майка казва,че няма нужда от дъждобран,друга казва,че трябва Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Явно наистина всяка жена си има собствени методи за гледане на детето. Thinking

# 41
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Liorena

по-добре един кат по-малко дрехи, отколкото изпотено, претоплено бебе от страх да не му е студено.


подкрепям!
Лио, като дойде бабата на Ния, искаш ли да те пусна да и обясниш как стоят нещата, че на мен ми няма вяра нещо Wink  Шъ черпя Laughing

# 42
  • Мнения: 7 821
Цитат на: biliana333
Ужас,толкова противоречиви мнения Shocked  Shocked  Shocked Една майка казва,че няма нужда от дъждобран,друга казва,че трябва Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Явно наистина всяка жена си има собствени методи за гледане на детето. Thinking


От друга страна в България е традиция да се навличат и претоплят децата  Wink , сигурно за това и има толкова рахит  Rolling Eyes .

Иначе, по тази тема съм изцяло на мнението на Лио.

# 43
  • Мнения: 3 663
Цитат на: arrows
стиога бебето да е облечено и zавито хубаво, с шапчица на главата и zадължително сложен найлонов дъждобран върху цялата количка.

И каква е точно идеята тогава от "разходката" ? да си направим сауна ли що ли .... за дъждобрана иде реч
дъждобрана си е за дъжд - затова така се и казва - ДЪЖДобран, а не ветробран ....
аз бих го сложила (освен ако не ме завали дъжд изневиделица) само ако е -15 и има ураган....

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: agneshka
Цитат на: Liorena

по-добре един кат по-малко дрехи, отколкото изпотено, претоплено бебе от страх да не му е студено.


подкрепям!
Лио, като дойде бабата на Ния, искаш ли да те пусна да и обясниш как стоят нещата, че на мен ми няма вяра нещо Wink  Шъ черпя Laughing



о-о-о ама разбира се, нямам опит в дресировка на баби, ама ще се пробвам. smile3508

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Аз бая съм се замисляла много ли го обличам. Преди 2- 3 дни времето беше супер и излязохме. Беше си с камизола+блузка, ританка и дънкен гащеризон. Това му беше сложих му едно якенце и пантофки, хвърлих го в лятната количка и метла. Заспа си и като се наспа ела да видиш ми то шапката му беше вода. А не е дебела съвсем тъничка памучна шапка. Гледам другите бебчовци около нас като ескимоси милите не им стига шапка ами и качулка. Незнам дали не го навличам.

# 46
  • Мнения: 157
Аз знам,че студения вятър е опасен за ушичките на бебчетата,но като е с шапка няма проблем,пък за топъл съвсем.Иначе и аз я изкарвам във всякакво време,пък свекървами все вика "ами то подухва като че ли",а на мен ми идва да #Bad Talk  и  #Sniper

# 47
  • Мнения: 1 512
Цитат на: kiki
Иначе и аз я изкарвам във всякакво време,пък свекървами все вика "ами то подухва като че ли",а на мен ми идва да #Bad Talk  и  #Sniper


Хаха, а не ти ли казва : " Ама на туй дете му трябва едно елече"?  Wink

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Sesana
Незнам дали не го навличам.


аз ти го казвам, да, доста е Simple Smile
точно това не могат да разберат доста майки, че главите под шапките врят и кипят, което е няколко пъти по-лошо, а като видя шапка+качулка - ами такава майка ми иде да я питам, защо тя не си сложи 2 ката шапки на това слънце навън.
Моята като беше бебе в количка - шапка никога, никога не съм искала да я свиквам с шапка от бебе - по-защитено нещо от бебе в количка, легнало - няма.
и до ден днешен , зимно време ходи само с една шапка, която свалям доста преди всички други майки да посмеят да свалят шапките. и други неща......ама не си пише повече, че ми прави впечтление, че 99% от БГ майки много ги е страх.

# 49
  • На небето
  • Мнения: 5 530
То по тази логика ние от Варна вообще не трябва да си вадим бебетата, то тук и зима и лете духа.

# 50
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Liorena
Цитат на: Sesana
Незнам дали не го навличам.


аз ти го казвам, да, доста е Simple Smile
точно това не могат да разберат доста майки, че главите под шапките врят и кипят, което е няколко пъти по-лошо, а като видя шапка+качулка - ами такава майка ми иде да я питам, защо тя не си сложи 2 ката шапки на това слънце навън.
Моята като беше бебе в количка - шапка никога, никога не съм искала да я свиквам с шапка от бебе - по-защитено нещо от бебе в количка, легнало - няма.
и до ден днешен , зимно време ходи само с една шапка, която свалям доста преди всички други майки да посмеят да свалят шапките. и други неща......ама не си пише повече, че ми прави впечтление, че 99% от БГ майки много ги е страх.

Абе и аз не искам да слагам шапка ама ми е първо бебе и нищо не разбирам страх ме е да не истине с тази рядка косичка. Ти кога махаш шапките? И колко дебело обличаш бебчето си? Като имаш предвид, че ние скоро ще станем на 2 месеца!
Аз като ходих на консултация го облякох с 2 ката дрехи (едни по тънки и едни по дебели) + бельото и го бях завила с едно одеало и педиатърката ми се развика, че било много леко облечено детето.

# 51
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Tinka79
Аз като ходих на консултацията го облякох с 2 ката дрехи + бельото и го бях завила с едноодеало и педиатърката ми се развика, че било много леко облечено детето.

Ами то принципно зависи каква е била температурата, но ако е като тези дни определено му е много, а педиатърката не е права
аз над 15 градуса не слагам шапка сега, понеже бебето си спи в количката легнало и то е все едно да му сложа шапка вкъщи Simple Smile
лятото може би ще и слагам такива "капелки" да и пазят от слънцето....

# 52
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: T o n i
аз над 15 градуса не слагам шапка сега, понеже бебето си спи в количката легнало и то е все едно да му сложа шапка вкъщи Simple Smile


  202uu

# 53
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Tinka79
и педиатърката ми се развика, че било много леко облечено детето.


е щом се е развикала..... Neutral Face

# 54
  • Мнения: 819
Аз съм чела в книга на Владимир Леви, че според него комбинацията от  вятър и слънце е най -вредна за здравето....и най- изтощителна. И мисля че е прав.

# 55
  • Мнения: 1 704
Мойта бебочка като и духне студен вятър в лицето и ревва.. затова като е силен (а в люлинско вечно са виелици Rolling Eyes )винаги дърпам дъждобрана.. отдолу може без шапка да е, за разкопчано яке и съвсем леко завита, НО вятър в лицето не търпи.. а и какви прахоляци се вдигат ужас.. а и аз вече я извеждам в лятната количка, която е ниска, доста открита и без това отвсякъде духа!

Общи условия

Активация на акаунт