За съжителството без брак

  • 1 839
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 439
Съжителството без брак се нарича фактическо съпружеско съжителство и ще бъде уредено от разпоредбите на новия семеен кодекс, когато влезе в сила. на практика ще представлява регистриране на съвместното живеене от двамата партньори в отделен регистър, но на практика няма да промени статута на сегашното фактическо съжителство без регистрация.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Става въпрос за съжителството на семейни начала, смятат да го узаконят и например като си подавам молбата за детски там ще вписвам и дохода на бащата на децата ми и т.н. Ако имаме жилище придобито по време на връзката ни, аз ще имам статут на съпруга, а той на съпруг.
Ми то си е същото като брака. Хем не искат да се женят, хем искат да си узаконят връзката.

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
нал' съм франкофон  това във франция се казва concubinage.
 Peace с две ръце да го има и в България
засега сме се отказали от сватба с цялата и там суетня

Може да се подпише без суетня и пак ще е същото.

аз съм на принципа или всичко, или нищо. половинчати работи не харесвам.
всеки има право да живее както му харесва. това си е мое мнение.

# 18
  • София
  • Мнения: 160
Според мен е по-успешно от "бракуването". Веднъж вече съм се женила и не беше успешно - разведох се. Сега бих живяла без излишни подписи.. и деца бих родила...само да Го срещна.... НЕГО ! - другото не би ме интересувало изобщо

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
Ами направете си адресна регистрация на едно място

иначе  #Crazy направо не виждам смисъла, отиде му кяра от съвмедното жителство, без брак: хем подписваш, хем вече не те признават за самотен родител, не можеш да придобиваш нищо на половинката

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Институтът се нарича Конклубинат, известен е още от Римското право!

Общи условия

Активация на акаунт