Как се проверява колко сантиметра е разкритието?

  • 10 526
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 607
А на видеозон вижда ли се дали има някакво разкритие или само с друг преглед става?

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Става и с добър ехограф с вагиналния накрайник. Поне на мен при такъв преглед лекарката ми е казвала, че каналът е затворен, тоест вижда, че няма разкритие. Но като дойде време за раждане, си проверяват с пръсти.

# 17
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Точно преди раждането ме провериха за разкритие и ми причерня от болка. Беше много неприятно, но започнаха да ми изтичат водите и прегледът се прекрати. След като влязох в преродилна зала много пъти ме проверяваха, но тогава вече бях с епидурална и не съм и разбрала.
Както каза Ним различни хора, различен праг на болката. За мен раждането се оказа доста неприятно изживяване преди упойката, а момичетата до мен гък не казаха и си родиха без проблеми, че и с усмивка

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не търся спор, подразни ме назидателния тон.  Peace
И както сама казваш момичето пита дали боли. Вярно е, че получава и двете гледни точки, но как разказа ти, че почти си припадна би и помогнал? За да попита значи е притеснена. И какво се случва: чете тя 20 мнения, че не е толкова страшно, но както обикновенно се случва, това лошото, че боли ужасно се загнездва в съзнанието. Отива тя на лекар със свито сърце и вдървена от страх и о, чудо! Боли та не се трае! Ами как да не боли?!?! Та тя това очаква?! И както знаем всички нагласата е много важна.
Не се заяждам с теб! Мир!   bouquet

# 19
  • Мнения: 728
..При мен най-най-най-болезнената част от раждането бяха проверките за разкритие. ..
И при мен

И при мен така беше.

# 20
  • Мнения: 1 081
Никак не ме боля, аз и раждането толкова усетих, какво остава за проверка на разкритие. Но аз явно съм с много висок праг на болката и ниска чувствителност.

# 21
  • Мнения: 3 634
Най-добре е да се информираш само през какви процедури се минава, което е и твоя въпрос. Всичко останало е личен опит, който е чисто субективен. Едва ли някой може да ти пресъздаде усещането.

# 22
  • Мнения: 228
От момента на приемането до раждането ме проверяваха 3-4ма доктори, като едната даже ми помогна да се увеличи разкритието(тогава ме позаболя). Болеше ме, ама не беше нещо особено Simple Smile

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе само мене ли не са ме проверявали за разкритие  newsm78

Това е, сигурно защото бях секцио  newsm78

# 24
  • Мнения: 802
Защо пък без констатации!?!?
Според мен, да припаднеш от туширане ми се вижда прекалено. Или лекаря е бил пълен варварин или твоя праг на болка клони към нулата.

ЕЕЕ ... еми .. не е хубаво така да говорите !
Наистина всеки човек има различен праг на болка - това зависи и от нервната система и от страха, който изпитва !
Всеки организъм е различен - какво има толоква ?!

как някой раждат лесно, бързо и без проблем, други пък се мъчат с часове ...
еми .. то е същото .

# 25
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Абе само мене ли не са ме проверявали за разкритие  newsm78

Това е, сигурно защото бях секцио  newsm78
Peace

# 26
  • Мнения: 1 243
Проверяването на разкритие е гадничко и боли  Peace

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ами "ръчно" се проверява  Mr. Green . Не ме болеше при прегледа за разкритие нито докато бях бременна, нито по време на раждането.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
Има и такива, които твърдят, че усещането е приятно, предоргазмено... Аз лично не им вярвам.

# 29
  • Мнения: 405
Мдаа, "ръчно е"  Joy
Засега веднъж са ме проверявали /7месец/, ама аз и не разбрах, че това са правили  hahaha Чак после като ми каза доки - нямаш разкритие, всичко е ок, аз зацепих, че това е прословутото "Проверяване на разкритие"  което било ТОлкОВа страшно  Crazy 
Незнам как е по време на контракции.
Явно за едни е страшно, а други дори не разбират, че им го правят  Joy
Желая ти от сърце да си от вторите   bouquet

Има и такива, които твърдят, че усещането е приятно, предоргазмено... Аз лично не им вярвам.

Теоретично - защо не?  Mr. Green  Само че това значи, че би трябвало да съм настроена на вълна секс, а моята лекарка просто не е мой тип  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт