Сирклаж - Ужас! Помощ!

  • 5 225
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Направен ми бе серклаж този петък в "Майчин дом" София от д-р Карагьозова. НЕ е толкова страшно!
Успех!

# 16
  • Мнения: 1 868
Виждам , че не си от София ,но поне попитай може и при вас някой да го прави.Или водещия лекар ,ако прецени да дойдеш в София.

Хм, струва ми се доста рисковано едно такова дълго пътуване... newsm78
                         Имах в предвид ,ако организма и по някаква причина изхвърля конеца .   

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На мен ще ми го правят в майчин дом Варна при д-р Капка Атанасова , надявам се всичко да е ок, че и вече взе да ми писва от четене на разни писания за болежки Sad

# 18
Zdraveite otnovo! Днес ме изписаха вече след серклажа. Докторката искаше да ме понаблюдава повечко дни този път и ме здържа с 5 дни повече. В болницата едната акуюерка, с повече чувство за хумор, ме попита дали не съм извънземно, защото такова нещо никой не бил виждал там. Докторката, която ми прави серклажа и двата пъти се казва Д-р Стела Минчева и е шеф на Отделението "Патологична бременност в Русе. За нея не съм чувала от никого лоша дума.
Изобщо не бях чувала обаче за този пръстен.  newsm78 Ще се позаинтересовам.
Малко ме е страх сега, защото тя ми каза, че ако пак изхвърлям конеца, ще ми резервира едно легло в Патологична за до края на бременността. Моля се всичко да е наред. Стискам палци и на вас! Пазете се!

# 19
  • Мнения: 229
Ани , аз съм със серклаж и ще ти кажа много, ама много да се пазиш.Разбрах,че имаш малко детенце-не го вдигай!На мен ми казаха - да не вдигам тежко,никакъв секс, помалко да се движа, никакво стоене около печката, да не вдигам повече от 3кг.Това, което не спазвам е карането на кола.Правя го всеки ден по малко.Успех

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
То било ад бе мацки  Confused Значи , че трябва пълно пазене след манипулацията така ли? Аз си мислех, че си спестяваш по нататъшните неприятности , а то какво било...тъц, тъц, тъц

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
То било ад бе мацки  Confused Значи , че трябва пълно пазене след манипулацията така ли? Аз си мислех, че си спестяваш по нататъшните неприятности , а то какво било...тъц, тъц, тъц
Не е ад да лежиш. И да се въздържаш от секс няколко месеца в името на детето си.

Направен ми бе серклаж този петък в "Майчин дом" София от д-р Карагьозова. НЕ е толкова страшно!
Успех!
Всичко е индивидуално- аз имам два серклажа и разликата между манипулациите при поставянето и махането беше огромна.
Вторият серклаж д-р Карагьозова се опита да ми го свали, но не можа. За сметка на това ме подложи на такива болки, че помислих, че бебето е тръгнало да излиза! И в първата ми бременност се намеси не на място, та не съм очарована от нея...

# 22
  • Мнения: 1 868
ani russe много се радвам че са те изписали, дано този път конеца задържи .Почивай си сега ти е паднало.А относно това дали е ад,това не е ад ,това е желание да си износиш бебчето .

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Намерих това по темата.
Само не мога де си обясня защо ми казаха , че ми направят завсеки случай... след като нямам оплаквания.Другата седмица ще го обсъдя сериозно с доки  Confused

Какво представлява истмикоцервикалната недостатъчност (ИЦН)?
ИЦН е анатомична несъстоятелност на мускулите на шийката на матката в областта на вътрешния й отвор.
Какви са причините за ИЦН?
Обикновено подобно състояние се среща при жени вследствие на тежко раждане, когато разкъсванията на маточната шийка не са се възстановили. Често този анатомичен дефект остава след аборт, защото по време на тази операция се използват метални инструменти. Основната причина за възникване на ИЦН е дефект на мускулната тъкан.
В резултат на това вътрешният отвор на маточната шийка не удържа растящия през бременността плод, шийката се отваря и настъпва спонтанен аборт или преждевременно раждане.
Има и други схващания по въпроса какво предизвиква ИЦН. Например, причина могат да бъдат заразни заболявания на половите органи, хормонални нарушения, на чийто фон отслабва тонусът на мускулната тъкан, и вътрешният отвор омеква и се разтваря под тежестта на растящия плод. Ако жената е имала предходни спонтанни аборти, наблюдаващият гинеколог на първо място преглежда шийката на матката инструментално и бимануално (тоест просто с две ръце).
Какво се прави, когато се постави такава диагноза?
Ако по време на бременността ви поставят така диагноза, не се огорчавайте, има методи за корекция на ИЦН. С обща анестезия (пълна упойка) на шийката на матката в областта на вътрешния отвор се правят шевове с копринен или найлонов конец, а в редица случаи се слага специален пръстен. Тук всичко зависи от анатомията на шийката и от уменията на хирурга.
Препоръчва се операцията да се прави от 13 до 18 седмица то бременността само в болнични условия. Този вид операция се нарича серклаж.
Няколко дни след операцията бременната жена трябва да лежи и да се намира в пълен покой. Обикновено своевременно проведената операция дава добри резултати и в много голяма част от случаите бременността се запазва. През деветия месец шевовете се свалят и се чака естественото настъпване на раждането. През цялото това време пациентката се намира под лекарско наблюдение.
На жените с ИЦН категорично не се разрешават сексуални контакти през цялата бременност. Механичното въздействие може да задълбочи проблема и да стане причина за прорязване на направените шевове. Именно затова лекарите се стараят да увеличават времетраенето на болничното наблюдение на жената. Режимът на легло, добрият сън и абсолютният покой са залог за успех. За да облекчите разбирането в семейството и за да преодолеете заедно временните трудности, предложете на съпруга си да прочете тази информация.

# 24
  • Мнения: 3 069
Мисли позитивно и слушай лекарите. Всичко ще е наред.
Серклаж.
Щом има такова скъсяване, ако не направиш серклаж  бременността ти е доста застрашена.

Не е съвсем така...
На мен трябваше да ми направят задължително серклаж, защото маточната ми шийка е пчти цялата ампутирана след конизация.
Когато дойде време са манипулацията се оказа, че просто няма какво да зашият.

Не се притеснявай.Не само, че минах беш серклажа но и бях със страшно много контрации от 5-я месец и пиех до последно Магнерот.
Най-сигурния начин е на легло, ставане само до тоалетната и обратно в леглото.След конизация поради рак на маточната шийка и контракции над 20  ден успях да влезна в 9-я месец, но много стрикно спазвах този постелочен режим!
Не е лесно но успях!

# 25
  • Мнения: 1 523
И на мен д-р Минчева ми прави серклаж,също така ми беше казала,че ако тръгне бебето да се ражда конеца няма да го спре.

# 26
  • Мнения: 1 868
Конеца няма да го спре ,ако организма го изхвърля например отлепване на плацента и други ,но когато е слабост на самата шийка процента е много голям.Сега няма да разказвам за моите случки да не плаша бременигите ,но при всички случаи процента на износване след серклаж е доста голям разбира се в комбинация с колкото се може повече почивки.Успех на всички.

# 27
  • Мнения: 1 081
Пази се повече, щом имаш контракции си застрашена. Стискам палци всичко да е о.к. Щом е минал втория серклаж и вече си по добре се пази (само дето не ми е ясно как ще стане с дете на няма годинка, но стискаме палци) Чакаш януарче.2008, аз съм с януарче.2007. Успех!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Въпрос? Искам да попитам тези на които вече им е правен сирклаж. Изписаха ли ви  глобули за прочистване на влагалището преди тази манипулация? Понеже скоро ми предстои и направо се  newsm45 стресирам.

# 29
  • Мнения: 229
Изписаха ми Полижинакс - това е за прочистване на влагалището.За кой ли път казвам ,че серклажа не е страшен.Аз имам  такъв.Правиха ми го в 17 г-с . В момента съм в 26г.с. В началото лежах повече , но откровено казано през последния месец не се спирам , чак се чуствам виновна.Пия Магнерот и не правя никакъв секс #Cussing out Sick HugКарам кола , пътувам на близки разстояния / имам впредвид на 50 км./За сега всичко е ок.Надявам се и за напред
Успех!?

Общи условия

Активация на акаунт