Как сте със самочувтвието?

  • 1 678
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 188
Аз съм супер, не ми липсва самочувствие, може би го допринасят всичките неща, които правя за мен и за семейството ми.
НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ. Намери начин да си по уверена и да се чувстваш удоввлетворена от всичко което правиш, независимо какво е това
  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 036
Зле съм със самочуствието!
"Не се  чуствам комфортно в своята кожа"
Не ми харесва живота в малкия град, заплатата ми, общественото ми положение.
Не ми харасва това че ставайки на 40 години виждам че нищо не съм постигнала, като се обръщам назад.
Трябва  да се гледа позитивно ама Laughing не

# 17
  • София
  • Мнения: 3 408
Една латинска сентенция казва, че мъжът е като огледало.
Ако се оглеждаш непривлекателна, огледай се някъде другаде.
А сега свриозно.
Самочувствието е самоусещане.
Това е усещането ти за самата себе си и то няма общо с мъжа ти или с който и да било, това е вътре в теб и ти трябва да се грижиш за него, а не някой друг.
Да познаваш силните и слабите си страни - отнася се за външността, включително и да работиш върху себе си.
Когато постигнеш напредък, ще имаш самочувствие.

# 18
  • Мнения: 3 036
Azzy много хубаво си го казала, но звучи заучено!  bouquet
Хайде сравни заплатата на един учител със заплатата на човек, който работи в банка
Откъде това самочувствие?!На кое отгоре.

# 19
Да, самочувствие означава това как сам чувстваш себе си. Ако се развиваш и цениш определено ще се чувстваш по-добре. И друго смятам ,че до голяма степен то няма нищо общо с външността по скоро е състояние на духа, а още по-малко зависи от мъжа до теб.Даже съм забелязала ,че нашите мъже май умишлено се опитват да ни комплексират Rolling Eyes Също така спрете да се сравнявате с другите всеки е уникален сам по себе си. bowuu

# 20
  • София
  • Мнения: 3 408
desi_minkova, заучено или не, това е истината.
Отдавна мина времето, когато цитирам "цветни" фрази, срещнати кой знае къде.
За протокола- в банките не взимат големи заплати.

# 21
  • Мнения: 1 682
Azzy много хубаво си го казала, но звучи заучено!  bouquet
Хайде сравни заплатата на един учител със заплатата на човек, който работи в банка
Откъде това самочувствие?!На кое отгоре.

На мен, пък, ми звучи научено, Azzy smile3501
И то добре научено.
desi_minkova, ако самочувствието се основаваше главно на заплатата, нямаше да има хора с ниско или не толкова високо самочувствие, а с действиетелно прилични доходи. И какво сега, аз като отказах предложение за работа в банка, за заплата по-висока, от тази, която получавам в момента, би трябвало да се комплексирам нещо от работещите във въпросната банка ли? Честно да ти кажа, не ми дреме и обикновено не страдам от липса на самочувствие, ама си се грижа за него Grinning

# 22
  • Мнения: 1 172
Много съм добре откъм самочувствие.

Вярвам в себе си. Самочувствие ми дават всички малки и големи успехи - и в личен, и в професионален план. Знам какво мога, знам къде съм сгрешила, знам какво трябва да коригирам. Имам цели.

desi_minkova, самочувствие съм имала и когато съм работила по 8 часа на ден за заплата 2 пъти по-малка от учителската. И мога да ти задам точно обратния въпрос - дали човек няма самочувствие, защото работата му е ниско платена; или работата му е нископлатена, защото няма самочувствие и увереност да търси и намери по-добре платена?


# 23
  • София
  • Мнения: 3 408
И мога да ти задам точно обратния въпрос - дали човек няма самочувствие, защото работата му е ниско платена; или работата му е нископлатена, защото няма самочувствие и увереност да търси и намери по-добре платена?
Един въпрос, зададен точно на място.
Далеч съм от мислълта да омаловажавам финансовия аспект на нещата.
Също така, хора, които отричат финансовия аспект, за мен не гледат адекватно на живота и рано или късно тежестта на мизерията би се стоварила на плещите им, искат или не.

# 24
  • Мнения: 80
Samo4uvstvie  imam v izli6uk  Mr. Green . Tva  ne  e  oba4e  za6toto sum  Vasilisa Prekrasnaq.Spored men e izgrajdano kato dete ot roditelite mi i priqtelite mi,a kato golqm 4ovek ve4e ot   mujete , s koito sum bila i otnovo ot priqtelite. Zasluga ima predpolagam oba4e i tova,4e  az  deistvitelno si se haresvam kato 4ovek.Dovolna sum ot  uspehite i stremejite si.Ot ne6tata ,koito sum postignala. Tova mi dava  nqkakvo spokoistvie i vutre6en mir. Za  vun6en vid dale4 nqmam  pretencii  .   261uu .

# 25
  • Мнения: 2 005
В момента зле Cry Cry Cry Като си претиснен финансово , то каквоти самочуствие Rolling Eyes

# 26
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
Да, самочувствие означава това как сам чувстваш себе си. Ако се развиваш и цениш определено ще се чувстваш по-добре. И друго смятам ,че до голяма степен то няма нищо общо с външността по скоро е състояние на духа, а още по-малко зависи от мъжа до теб.Даже съм забелязала ,че нашите мъже май умишлено се опитват да ни комплексират Rolling Eyes Също така спрете да се сравнявате с другите всеки е уникален сам по себе си. bowuu
Единствено не съм съгласна, че самочувствието ни не зависи от мъжа до нас. Според мен даже много си и зависи, защото ако той ти дава увереност, че си красива, умна и обичана жена, самочувствието ти ще порастне доста. Лошото е, че в днешно време на мъжете май не им остава много време да показват на половинките си, колко ги обичат.

# 27
  • Мнения: 80
Да.  Много  и  от  мъжа.   yes

# 28
  • Мнения: 2 556
Самочувствието ми е на ниво и досега мъж не е успявал да го разклати, но виж, веднъж навремето изпаднах във финансова криза и това определено по може да ми повлияе, не знам дали толкова по отношение на самочувствие, по-скоро на настроение и т.н.

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да, самочувствие означава това как сам чувстваш себе си. Ако се развиваш и цениш определено ще се чувстваш по-добре. И друго смятам ,че до голяма степен то няма нищо общо с външността по скоро е състояние на духа, а още по-малко зависи от мъжа до теб.Даже съм забелязала ,че нашите мъже май умишлено се опитват да ни комплексират Rolling Eyes Също така спрете да се сравнявате с другите всеки е уникален сам по себе си. bowuu

Самочувствието ми е по-добре от преди, независимо, че мъжът ми не ме харесва колкото преди, това наистина си е състояние на духа.

Общи условия

Активация на акаунт