Кашлица в 12 г.с.

  • 1 776
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Milagros, и аз имах кашлица в ранна бременност, поне 3 седмици не можех да спра да кашлям, още на 3-тия ден имах мускулна треска на корема и ме болеше при всяко кашляне. Не можех да спя по цяла нощ от кашляне.
Пробвах всякакви неща, хомеопатични сиропи, бабешки методи, стрепсилс и какво ли не.
Помогна ми само Тантум Верде спрей. Още от първото пръсване ми се успокои гърлото и за един-два дни цялата кашлица напълно изчезна.

# 16
  • Мнения: 2 005
Вземи и опитай хомеопатичния сироп "Стодал", със сигурност няма да ти навреди.Бързо излекуване  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • у дома
  • Мнения: 965
Докато бях бременна през две седмици бях с хрема и кашлица, особено последните месеци. Мисля, че толкова настинки не бях карала докато забременея взети заедно! Нищо му няма на детето! Не се притеснявай, лекувай се!  И взимай мерки да не се повтаря   bouquet

# 18
  • Варна
  • Мнения: 691
Определено вече ще се пазя но аз и преди това се пазих. Имунната система на една бременна е толкова слаба че с пазане или без ако е писано ще се разболея. Този спрей на Тантум верде предполагам може да се ползва от бременни нали?

# 19
  • Мнения: 1 092
не че не може да се ползва , но избягвай каквито и да е лекарства през бременността,изпий една опаковка витамини за бременни /напр.Топ Левюр/  bouquet

# 20
  • Варна
  • Мнения: 691
сега всички витамини ги вземам от морковите, крушите, портокали, лимони, банани, киви и ябълки-като фрешове.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 691
цяла нощ кашлям и чесно казано незнам дали ще се оправя-стана вече една седмица.
В събота съм на 3D видеозон и там ако се разкашлям....отиде всичко

# 22
  • Мнения: 724
Отиди лекар ще ти предпишат лечение.Бързо оздравяване

# 23
  • Мнения: 4 300
На мен много ми помогна сиропа на ДрТайс с живовляк. Може да се пие от бременни.
Два пъти боледувах през бремеността, и двата пъти с такава зверска хрема, каквато не съм си мислела че съществува. Иначе по опасна е температурата, така че си я следи. Ако минеш 38 градуса на всяка цена звъниш на гинеколога си.

А съветът за тъпкане с витамини не е много добър, защото предозирането на някои от тях води до проблеми. В момента много гинеколози препоръчват витамини да се пият до 3 месец и то ако не се набавят с храната ( а сега е пълно с взякакви плодове и зеленчуци). Освен това изкуствено "надуват" бебето.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 691
Все още съм само на Фолиева киселина и си правя фрешове.
Др. витамини не вземам.
Не мога да спя от тази кашлица обаче-в момента в който си легна и почвам да кашлям.
Спала съм 4 часа на фотьойла-ужас направо.
Според доктора това била странична реакция от болното гърло и съм щяла да се оправя до няколко дни. Това бебе обаче е подложено на "земетресени" след 20,00ч.

# 25
  • Мнения: 4 555
Milagros, повярвай ми, положението ми беше същото. Минаха три седмици преди да се оправя, защото пробвах всякакви безобидни неща, като хомеопатични сиропи, витамини, мед с разни неща, стрепсилс и НИЩО не ми помагаше, а ставаше по-зле. По цяла нощ стоях сама в хола да са не преча на мъжа ми да спи, защото не можех да спра да кашлям дори за 10 минути. Събираха ми се към 2-3 часа сън на денонощие, но не последователно.
Тантум верде е безопасен за бременни, предписаха ми го, когато най-сетне отидох в ИСУЛ на преглед.
Ако искаш все пак иди на лекар.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 691
нощи пак мн кашлях и днес изхвърчах на "уши, нос, гърло" доктор.
Заключението е -лек фарингит, нямам секрет в носа и кашлицата ми е Х за него.

Каза да се огледам дали не правя някаква алергична реакция от нещо и си мисля да разкарам китайската си роза която всеки момент ще цъфне.

Общи условия

Активация на акаунт