Сладки мушмули

  • 8 054
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Ееее, не утраях! Спретнах ги, ама нали съм си по експериментите  /моят мъж все казва, че ще забъркам някоя гърмяща смес накрая!/,  та в половината тесто сложих наситно нарязани сини сливи и орехови ядки. Станаха бижу! Опитайте! Записвам си рецептата, защото досега такъв тип бухтички все ми остават сурови и длетави вътре и прегорели отвън. Май за пръв път направих сносни такива. Точно спазих рецептата.
Ами ето ги - едните и другите, с пълнежа.Надявам се да се вижда, снимките са джиесемски.


lina kaz , много, много   bouquet  bouquet  bouquet за сполучливата рецепта! Grinning
Хубаво е човек да е в отпуска, ама да виси все в готварския.....................растат килограмите. Mr. Green

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 15:55 от labrex

# 16
  • Мнения: 1 798
labrex, с каква гъстота ти стана тестото? И твоите, както и на авторката, са си живи мушмули. Мисля, че нещо консистенцията оплесках.
И аз благодаря на lina kaz за споделената рецепта   bouquet

# 17
  • Мнения: 22 867
labrex, с каква гъстота ти стана тестото? И твоите, както и на авторката, са си живи мушмули. Мисля, че нещо консистенцията оплесках.
И аз благодаря на lina kaz за споделената рецепта   bouquet

Уф, труден въпрос ми задаваш! Аз очаквах да е по-течно, но се получи по-гъстичко /от очакваното от мен!/ Трудно ми е да го определя като гъстота. newsm78  Ако пак правиш, просто сложи точно толкова от продуктите, колкото е дадено в рецептата. Аз направих половин доза, всичко разделих на две. Май няма да ти дам разумен отговор...... Embarassed Не мога да измисля с какво да го сравня по гъстота...

# 18
  • Мнения: 1 798
От чаша до чаша има доста разлика. Я премери колко мл е твоята чаена чаша - пълна догоре - и ми кажи брашното как го мери - с пълни чаши или как?
Аз сложих три пълни, равни чаши брашно, но пък киселото мляко ми беше малко по-малко от пълна чаша.

# 19
  • Мнения: 22 867
От чаша до чаша има доста разлика. Я премери колко мл е твоята чаена чаша - пълна догоре - и ми кажи брашното как го мери - с пълни чаши или как?
Аз сложих три пълни, равни чаши брашно, но пък киселото мляко ми беше малко по-малко от пълна чаша.

Кати, вода побира 250мл, ей такава най-обикновена чаена чашка.
С нея меря всичко. Мисля, че не е толкова важно колко е голяма чашката, важното е с една и съща чаша да се мерят всичките продукти.

# 20
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Ех,момичета много ме зарадвахте като ми харесахте рецептата.И аз ви благодаря.


Аз като видях снимката си помислих, че са мушмули с пудра захар ама после прочетох за рецептата
хванах се  Mr. Green

Абсолютно същото исках да кажа и аз  Laughing

Направих ги. Тестото ми стана малко по-рядко - малко по-гъсто от кексово. Така направих една тенджерка. Не знам защо обаче реших да го сгъстявам. Сложих малко брашно. Видя ми се гъсто. Айде малко разреждане с лъжица кисело мляко.
Какво да кажа за формата. Аз ако не направя някой гаф, кой друг  Laughing
Моите приличаха по-скоро на дяволчета - с 2 рогчета и опашка, че може и с тризъбец, коренчета, грудки и всичко друго, но не и мушмули  Rolling Eyes  Laughing Искам да кажа, че станаха с доста разклонения  Laughing
Много са вкусни, едни такива дунапренени... Мисля, че ако се правят с малко по-рядко тесто (както се получи моето първоначално тесто), стават по-пухкави. Наистина трябва да се внимава с температурата на олиото - много бързо се загрява. След първите намалих котлона на 2 степен, но сменях, ту първа, ту трета. Ето ги и тях. Станаха две пълни такива купи
А след тях трябва да се влезе задължително в банята, защото доста се препотява човек над котлона  Laughing


Станали са много интересни.И на мен са ми ставали в тези форми и тогава децата ми се надпреварваха да оприличават на какво прилича всяка една бухтичка.Голям смях падаше! Laughing

# 21
  • Мнения: 1 798
Станали са много интересни.И на мен са ми ставали в тези форми и тогава децата ми се надпреварваха да оприличават на какво прилича всяка една бухтичка.Голям смях падаше! Laughing

А да забеляза кога ти стават такива - при по-гъсто или при по-рядко тесто? Иначе наистина са интерсни, да. Забавлявах се и аз да определям  Laughing , ама все пак не можах да убедя никого, че това са мушмулчета  Rolling Eyes, колкото и да се напъвах  Laughing

# 22
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
При по-рядко тесто,когато се разлива в олиото и тогава заема най-причудливи форми.

# 23
  • Мнения: 1 798
При по-рядко тесто,когато се разлива в олиото и тогава заема най-причудливи форми.

Ясно!  И аз се усъмних в това, но не бях сигурна. Вкусът е същият обаче  Wink

Общи условия

Активация на акаунт