Мартенските МАМИ най-ще са засмяни,с бели и червени бебенца новородени!

  • 11 331
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 575
Били, взимай мерки навреме. И да идеш при лекаря, какво ли може да ти каже и изпише...лекарствата в този период са забранени. Доколкото знам, лекарите препоръчват само Парацетамол, ако вдигнеш температура. В никакъв случай не пий аспирин. Дори знам, че смучещите хапчета за гърло не са препоръчителни. Ефизол може, но той какво ли ще помогне...Пробвай с бабешки методи, не с медикаменти. Прави си чай с мед, пий витамини и дано организма се пребори бързо! Вземи си и витамин С.

# 256
  • Мнения: 48
Мисля, че идва време поетите да мислят име за нова темичка. Доста бързо ги пълним, което ме радва  Laughing

# 257
  • София
  • Мнения: 211
Момичета, вижте на мен ми дойде една темичка на акъла:
МАРТенско коремче започва да личи, а бебо вътре смело се върти!
(МАРТенско коремче започва да личи-бебе вътре смело се върти)  Laughing
От утре съм отпускаааааа  10 денааа newsm44

# 258
  • Мнения: 82
Ето го и обещания от мен адрес,само 4е не го знам то4но,за това през google-Birth story diaries
На който не му е минало повръщането,съветът ми е да не гледа.

# 259
  • Мнения: 48
Момичета, вижте на мен ми дойде една темичка на акъла:
МАРТенско коремче започва да личи, а бебо вътре смело се върти!
(МАРТенско коремче започва да личи-бебе вътре смело се върти)  Laughing
От утре съм отпускаааааа  10 денааа newsm44



Името на темичката ми харесва много, а за отпуската ти завиждам МНОГО!!! Аз бях 2 седмици и тази вече ми беше първата на работа Sad

# 260
  • Мнения: 198
Здравейте   bouquet
Били за болничните това, което си решила да се осигуряваш на по-голяма сума за да взимаш след това по-голямо обезщетение не е точно така. Сега ще поясня мен ме осигуряват на по-висока сума отколкото ми е нетната (тази думичка е важна) заплата и си мислех, че ще взимам повече пари ако изляза болничен и след това за майчинството, но не се оказа, че е така излязох за три дена болничен първият ден веднага ми го изплатиха, а другите два след разправии в нои и няколко месечно закъснение се оказаха, че са някаква незначителна сума. След запитване към централата на нои от там ми отговориха, че сметките са им верни т.е. независимо че ме осигуряват на по-голяма сума НЕ можело да получавам повече отколкото ако съм на работа #2gunfire #Cussing out.Мисля, че болничният за бременност и майчинство е 90%, а не 80%. И да след 9 месец наистина получаваш само майчинството, което говорят, че догодина ще е 220 или 240 лв.

# 261
  • Мнения: 83
Името за новата темичка ми харесва Hug
Днес повърнах след 4 дена пауза и сега пак ми се гади и още нищо не съм яла  Sick
По въпроса с килограмите - предната бременност в началото бях 44 кг и отидох да раждам 75кг -слон,бебето беше 4 кг 53см.
За акне и пъпки не ми говорете,това ми е тема-табу в повечето случаи дължи на дуфастона(тук е 14лв без някакви стотинки0нали е хормон пък и ние сега си ги имаме в повече и вече сериозно започват да ме нападат гадните пъпки smile3511бясна съм.Препоръчвам Скинурен и Зинерит помагат на мен поне.......
Ох момичета нямате си представа как се чувствам ,ще ви помогна малко.....
Живеем в една 100 годишна къща под наем newsm11не стига ,че се боря с оси като трябва да ида да пишкам като се има предвид че тоалетната е в коридора и си е ок ама така и не можем да разберем от къде идват ,а наскоро като ходих една нощ с мъжа ми разбира се защото ме е страх една гадна Мишка мина през краката ми smile3514 smile3514 smile3514питайте ме как спях после.......след няколко дни уж я намериха уж обезвредиха и не би трябвало да има други да ама не......една сутрин решавам да пусна пералнята (след 3 дни след предната)слагам спалното бельо и бъркам сънена в коша за пране на дъщеря и който е в кухнята и познайте какво ми каза "Здрасти"от вътре и мъжо си дойде от работа веднага и я изхвърли ,а дрехите на детето нагризани newsm61.По цял ден съм сам сама с детето и се налага да готвя и да пера ,а ме е страх да вляза в тоалетната и в кухнята.Как да се справя с това.Да купихме си апартамент но още не е годен за живеене и няма да е така като гледам до октомври,а може и по-късно и направо се отчайвам още повече newsm45.Какво да правя и как да се справя...........незнам

# 262
  • Мнения: 3 621
Диана К не се отчайвай от сърце ти пожелавам по скоро да си оправите апартамента и да нямаш повече такива проблеми , мисли си хубави неща за бебето и ще видиш че всичко ще се оправи   bouquet  bouquet  bouquet

# 263
  • Мнения: 48
Мисля си, че щом не е сигурно кога ще се преместите в новото жилище, по- добре е да смените квартирата, защото това положение не е добре нито за детето ти, ноти за теб и бебето, а все пак си малко или много стрес да се чудиш кога и от къде ще връхлети някой мишок. От личен опи ти казвам, че плановете за това кога ще се нанесете и действителното нанасяне могат да не съвпаднат съвсем точно. Дано се преборите с ужасните гадинки

# 264
  • Мнения: 48
Имам предложение за албумчето със снимки. Освен пупи, да слагаме там и цели снимки, за да се запознаем. Аз бих го направила още сега, но в офиса нямам снимки  и ще бъде довечера.

# 265
  • Мнения: 1 710
Името на новата темичка много ми харесва. Както сме тръгнали да пълним темите, до март ще ни трябват поне още 15 имена.  Simple Smile Умните да мислят в рими, че до седмица - две и новата тема ще е пълна.

Диана К, обърни се към районната РИОКОЗ, които или да дойдат да унищожат осите и мишката, или да ви препоръчат фирма, която да го направи. В офиса, в който работя пръскат редовно с препарат, за който твърдят, че е безвреден за деца и домашни любимци. Вярно препарата е против хлебарки, но все пак проучи. Ако хазяите ви поемат разходите - ок, ако не разберете се да ви намалят наема или нещо друго.

# 266
  • Мнения: 1 446
Здравейте, момичета, да ви се оплача: вече не мога да спя: снощи заспах в 4, сутринта се събудих в 7. На всичкото отгоре трябва да съм на една страна, защото иначе ме боли, а пък аз съм свикнала по гръб. И през нощта се събуждам от болката, защото не съм се усетила да се обърна.

Дано бебчо да е добре, живот и здраве, другата седмица съм на преглед. На ЖК ще се записвам в 13-14г.с., тогава ще си пусна и изследванията.

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 14:36 от Славундер

# 267
  • Мнения: 2 132
Здравейте на всички!
Много сте изписали тези дни Laughing Прибрах се в БГ , ама тук много голяма жега. Как издържате не знам Laughing
В нас е лудница тези дни. Сестрите ми се прибраха и те от чужбина, че тази която си е от БГ се жени утре  bouquet ( имам 3 сестри  Laughing ). Снощи бях на моминско парти и добре , че не беше много задимено.
Относно спането аз спя или по гръб или на дясно. Като се обърна наляво и леко ме боли и изобщо не ми е удобно. Аз не се притеснявам за разните болежки от време на време и без това на лекар съм за първи път в понеделник. По -добре да не се тревожа излишно Laughing
На мен ми е мъчно за таткото. Sad Sad Той остана в Лондон и сигурно в близките 1-2 месеца няма да го видя Sad

Иначе в предишната ни тема имаше няколко подходящи заглавия за нови теми. Може и от там да вземем някоя Simple Smile
И аз така и не разбрах разликата между ЖК и прегледите при гинеколога.

# 268
  • София
  • Мнения: 3 123
Здравейте, момичета, ад ви се оплача: вече не мога да спя: снощи заспах в 4, сутринта се събудих в 7. На всичкото отгоре трябва да съм на една страна, защото иначе ме боли, а пък аз съм свикнала по гръб. И през нощта се събуждам от болката, защото не съм се усетила да се обърна.

Дано бебчо да е добре, живот и здраве, другата седмица съм на преглед. На ЖК ще се записвам в 13-14г.с., тогава ще си пусна и изследванията.


 и аз така и за това сега едвам гледам  на работа.Даже много се стреснах за бебчо,защото вече два дни не ми е и лошо.Сутринта не издържах и отидох на лекар-бебчо си е ок. Grinning,само майка му е луда. Crazy

 Заглавието и на мен много ми харесва! Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 48
Вие се оплаквате от безсъние, а на мен все още ми се спи като за световно!!! Не мога да издържа на работа и до обяд, камо ли целия ден, но със страхотни мъки стоя, какво друго мога да направя. Другото кофти е, че започна да ми се гади, до сега беше следобед, а днес ми е лошо от сутринта. Чудя се дали е нормално да започва чак сега да ми се гади  78.  Виждам, че на някои от вас вече им свършва гаденето, а аз да започвам от сега. В такъв случай до кога ще продължи?!?!?! Много е коти. Преди до някъде ви завиждах, че усещате че сте бременни, пък на мен нищо ми няма, а сега ми се иска да не е така, но... Има една приказка "Внимавай какво си пожелаваш, че може да се сбъдне"

Общи условия

Активация на акаунт