Към кого да се обърнем по разни проблеми?Гражданска съвест?

  • 1 451
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Лилянче, съгласна съм с теб, че забраната няма да доведе до добро. И се всъщност се чудя, кое би довело обаче.

Ако знаех отговора нямаше да си чаткам из форумчето.

# 16
  • Мнения: 652
Мърморана, точно това ми е мисълта. Винаги съм те смятала за бурна и адекватна личност. Нечитавите напоследък стават обаче множко.
Предполагам, че всяко дете би могло да си купи алкохол, въпреки закона и въпреки надписите във всеки магазин. Защо не спазваме собствените си нормативи? На незнание ли се дължи или на нещо друго? Какво друго, това ме интересува.
Защо в една тема поздравяваме потребителка дръзнала за занимае Комисията по защита на потребителите за проблема си със сандали, а лошата инфраструктурата по градовете класифицираме като тъпо обаждане?

# 17
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не, не че обаждането ти в случая е тъпо, просто идеални неща няма, няма и да има, нищо не можем да направим и не ми обяснявайте, че е така заради този начин на мислене. Ако се дрогираха, вандалстваха, пречеха на теб и околните, повярвай ми, щях да съм твърдо зад оплаквания където се сетиш, но в момента повечето такива групички тийнове са от този тип и наистина твоите с бирата и тихите приказки в градинката ми се струват съвсем безобидни и при положение, че и на тийнейджърите не им е лек живота, и те си имат грижи и проблеми и тн и тн, мисля че това, че се събират вечер да побъбрят на по бира не би трябвало да те притеснява. Много хора го правят вечер вкъщи, те просто си нямат собствена къща където да се събират заедно, в повечето случаи...

Мда, темата е отпреди сто години... Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 494
Много е лесно да има един човек или институция, която да решава проблемите...но няма и не може да има. Проблема е в обществото и като прочетох писаното по темата си лъсна истината. Повечето не го намират за проблем... Sick
И аз наблюдавах веднъж край Дунав една алея, пълна с тийнейджъри с двулитрови бири в ръка. Но сякаш на никой не му правеше впечатление, освен на мен.
Не си консерва shedi, но отговора не е там, където го търсиш. И не е проблема, че тийновете са пийнали бира, а че го правят в парка, без да им пука от нищо и никого. И защо да им пука?! Много неща са объркани и се надявам времето да ги сложи на мястото. Дано има повече хора като теб! Hug

# 19
  • Мнения: 6 417
Ми по-добре да пийват кротко биричка, отколкото да се друсат. На кого пречат?  newsm78

# 20
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И аз не го намирам за проблем ?! Какво толкова - пият си бира тихо и кротко и на никой не пречат... И ние сме пили като тинейджъри ( но не бира, ами водка по градинките) Когато аз бях тинейджър - водка се пиеше... Не сме станали хора ли ? Факт е, че много от законите не се спазват, но ...Какъв проблем в обществото видяхте - по-добре обърнете внимание на всички други гадости, които се случват и там вземете мерки  Peace

# 21
  • Мнения: 7 114
Едно време един приятел казваше: "Ако знаят само наш`те родители какъв късмет имат, че сме само алкохолици".
Имаше дребна подробност - че вече бяхме завършили образованието си и работехме.

# 22
  • Мнения: 652
Оплакване в общината не се наложи да подавам, защото 2 дни по-късно дойдоха едни хора и подредиха плочките и пръстта. Още може да се желае, но сега можем спокойно да се движим по улицата.
Колкото до тинейджърите - вярно е, че тези деца бяха тихи. Но това не променя нещата. Ще те запитам Шушон - ако видиш друсащи се тинейджъри какво ще направиш? Ако отчетем акселерацията, развитието на технологията и въобще динамиката на съвремието каква ли ще бъде следващата стъпка, как ще изглежда тинейджърския бунт след 5 години например?
Всъщност не бирата май е проблема. По-скоро на никой нищо не му прави впечатление. Каквото и да се случи. Така че, как Presiqna да очакваме, че ще се спазват останалите закони? Явно едните закони са по за спазване, а другите са само за отбиване на номера.
Все пак може би трябва да разграничим нещата. Ясно ми е, че тинейджърите имат право на своя бунт - всеки един от нас го е преживял - било водка, цигара е т.н. Но нека не смесваме двете  - спазването на закона и особеностите на развитето. Явно в самото начало не съм обмислила поста си. Сега започвам да звуча малко отвлечено, но искам да си променя питането - как вие конкретно спазвате законите и как изграждате за себе си обществено чувство?

# 23
  • Мнения: 160
Преди време на домашния ни телефон се обади един господин, който се представи че е от районното и започна да ме разпитва за един от нашите съседи: дали парадирал с пари, имал ли проблеми е семейството и тн.

Аз му казах в прав текст,че няма да давам информация за съседите си по телефона ако иска да ми прати призовка и тогава. Накарах го да ми даде името си и телефона на управлението от което твърди, че се обажда.

Като един буден гражданин звъня на този телефон и обяснявам така и така получих обаждане от един господин и ми даде вътрешен номер при Вас може ли да проверим дали е същият човек и дежурният като ми се развика цитирам "Абе госпожо това да не Ви е номер справки я не ме занимавайте с глупости" и ми затвори     Shocked

Това получаваш когато решиш да поемеш  инициатива и да направиш нещо.

И така и не разбрах кой ми се обади.

# 24
  • Мнения: 652
Е, да си инициатиативен понякога е трудно.

# 25
  • Мнения: 73
. Ще те запитам Шушон - ако видиш друсащи се тинейджъри какво ще направиш? Ако отчетем акселерацията, развитието на технологията и въобще динамиката на съвремието каква ли ще бъде следващата стъпка, как ще изглежда тинейджърския бунт след 5 години например?
Всъщност не бирата май е проблема. По-скоро на никой нищо не му прави впечатление. Каквото и да се случи.
И е така , и не е...Ако видиш друсащи се тийн...Работя сред такива...всеки ден...само аз си знам, какво ми коства да удържам вярата си, че чавек се ражда чист и невинен. Тези ДЕЦА не са виновни и имат нужда някой да им го каже и да им покаже алтернатива. Поемала съм инициатива. Имах случай, при който момчето само чакаше да го забележа, за да сподели, че иска да се лекува. Говорих с родителите, които поради една или друга причина, не смееха да си признаят проблема и да поговорят с детето си. Издействах индивидуален план за завършване на средното образование и сега момчето е с висше образовение и живее в Англия. Има надежда. Само да я забележим! Grinning

# 26
  • Мнения: 652
Ето за това говоря averbod! Възхитих ти се!
Благодаря ти, помогна ми да си отговоря на доста въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт