Жена от " класа"....

  • 12 477
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 407
Класата и красотата не са несъвместими, Франзела.
Разбира се, че биха се обърнали. Но не биха подсвърквали.
Съгласна съм, че високата класа се разпознава от километри, но все пак влиза и в класификации, просто, защото има различни класи.
Високата класа предполага определена семейна принадлежност, на първо място, след това възпитание от ранна детска възраст, което развива многостранно младата дама. Музика, класически балет, езици и изкуства са задължителна част от образованието. Възпитанието, разбира се също е според ценностите на въпросната класа.
Излишно е да казвам, че безупречният вкус е задължителен, разбира се.

# 16
  • Мнения: 1 813
Ето такива въпроси ме мъчат и ще се радвам да споделим.


не се мъчи, жената от класа се разпознава от километри и не влиза в класификации.
bowuu ..... (заключи мъдрно Lennie)

# 17
  • Мнения: 216
Класата и красотата не са несъвместими, Франзела.
Разбира се, че биха се обърнали. Но не биха подсвърквали.
Съгласна съм, че високата класа се разпознава от километри, но все пак влиза и в класификации, просто, защото има различни класи.
Високата класа предполага определена семейна принадлежност, на първо място, след това възпитание от ранна детска възраст, което развива многостранно младата дама. Музика, класически балет, езици и изкуства са задължителна част от образованието. Възпитанието, разбира се също е според ценностите на въпросната класа.
Излишно е да казвам, че безупречният вкус е задължителен, разбира се.

Не споделям мнението ти напълно, може би защото говорим за поведение, не за потекло( авторката да ме поправи ако греша) защото има доста така добре планирани дечица дето излизат не съвсем класни

# 18
  • Мнения: 4 451
Жена от класа... Личи си от километри, излъчване, маниери, финес във всяко действие... Grinning

# 19
  • Мнения: 5 877
Класата означава да познаваш добре понятието за мярка и да можеш да го използваш.
Да си ерудиран, без да го демонстрираш, да не натрапваш хубавата си фигура в очите на всички и във всеки възможен момент, да имаш чувство за хумор и все пак да се усетиш кога не е добре да го използваш, да усетиш кога не е добър тон да говориш за пари (а то рядко е).

Класата е да не играеш всичките си козове, да си достатъчно силен, за да си позволиш да бъдеш слаб.
И се отнася еднакво за жените и за мъжете.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Сигурно ще прозвуча странно, но аз не съм виждала и не познавам такава жена, макар че ако се заровим в семантиката на въпроса ще изнамеря куп такива  ooooh!. В смисъла, в който пита Буболина- не познавам. На всички нарочени жени от класа в Бг, все нещо им се "изплъзва" в класата...

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 23:52 от Катюша

# 21
  • Мнения: 1 813
Аз пък се сещам за Дарина Павлова  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 521
Жена от клас - с нея се чувстваш една идея по-нисък без да ти разбива самочувствието. Българката доближаваща се най-много до виждането ми за такава жена е Зорка Първанова. Peace

# 23
  • Мнения: 4 733
 Предполагам и жените от класа хапват бобец и търпят последствията  Laughing
 Класните жени си личат най-вече по маниерите. Имат една такава особена осанка, която навява благоговение.

# 24
  • Мнения: 3 491
Класата означава да познаваш добре понятието за мярка и да можеш да го използваш.
Да си ерудиран, без да го демонстрираш, да не натрапваш хубавата си фигура в очите на всички и във всеки възможен момент, да имаш чувство за хумор и все пак да се усетиш кога не е добре да го използваш, да усетиш кога не е добър тон да говориш за пари (а то рядко е).

Класата е да не играеш всичките си козове, да си достатъчно силен, за да си позволиш да бъдеш слаб.
И се отнася еднакво за жените и за мъжете.
Анда, страхотно определение! Разбрах, защо не харесвам някои реални индивиди, които уж трябва да харесвам, понеже нищо лошо не са ми направили, дори са добронамерени, и всъщност са добри хора. С това определение ми спестяваш чувството на вина, че не ги харесвам, а като нямам чувство за вина, мога да ги приема спокойно.  Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 428
направо се чудя какво ново мога да кажа по темата - за мен класата е интелект, деликатност, излъчване и стил - но нищо, което да се натрапва. Принцеса Даяна за мен беше олицетворение на жена от класа.

# 26
  • Мнения: X
за мен класата е интелект, деликатност, излъчване и стил - но нищо, което да се натрапва
Добавям и сила на характера.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Пипна ме по болната тема! Класа имам, защото на първо място ми идва отвътре и второ, защото съм я подплатила с добро образование, много социален опит от работата и пътувания по света.
Но ярко грее в близост пример за "пази биже..." - иначе твърде образована, от интелектуално семейство жена с непреодолим дефицит в посока класата......

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Сигурно ще прозвуча странно, но аз не съм виждала и не познавам такава жена

Ела на някоя форумска среща и ще ти покажа една такава, имаме си във форума Flutter

# 29
  • Мнения: 920
Хапва бобец с люти чушки по такъв начин, че всички захвърлят хайвера и шампанското и си поръчват бобец.

Общи условия

Активация на акаунт