Тасос в средата на септември

  • 14 221
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Да няма да е лошо да имам телефона. Ще чакам на личния.   
Последен въпрос. може ли да се спи спокойно в това хотелче, в смисъл дали има шумни  таверни наблизо newsm78. bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 724
Да няма да е лошо да имам телефона. Ще чакам на личния.   
Последен въпрос. може ли да се спи спокойно в това хотелче, в смисъл дали има шумни  таверни наблизо newsm78. bouquet

Споменах, че най-добрия ресторант е до хотела, казва се Федра, но не е таверна и не е шумен. Съвсем не знам има ли места, обаче...
Изобщо Тасос не е мястото, където си обграден от какофония, напротив...

# 17
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Преди месец ходих на Тасос, за ден, на плаж само. Иначе бяхме в Кавала. И в Кавала и на Тасос морето е страхотно чисто, не видях морски таралежи. Плажовете са направо безлюдни, сравнено с нашите, където е фраш. Супер спокойно и релаксиращо се отразява тишината и страхотната гледка. Приятно изкарване на всички.

# 18
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Майчето- ще споделиш ли повече за кавала- - как е там, доволни ли сте от хотела?

Сетих се да питам има ли комари там newsm78

# 19
  • Мнения: 2 159
veleva може ли телефона и на мен на лични, явно няма сайт хотелчето?

# 20
  • Мнения: 1 299
четох предупреждения за таралежите, благодаря и на вас.
Таралежите близо ли са до пясъка, тъй като ще ходим с малката и тя вероятно ще се пляцика на вълните.
Близо са до ...пясъка (до колкото плажовете там са със пясък, повече е камъчета), а аз там вълни не видях, в смисъл не е така като на нашето море, там вълни аз не хванах (може би само при мен беше така спокойно). Много внимавай малката да не стъпи на такова чудо, че горкото детенце после. Те таралежите се виждат, може да покриват големи участъци, гледайте внимателно.

# 21
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Морските таралежи се захващат на камъните (големи) и скалите, никога по пясъка, така че лесно се виждат.
Изглеждат така
На Тасос се случва да има вълни, както и вълнение, характерно е за почти всички острови.

# 22
  • Мнения: 2 309

Сетих се да питам има ли комари там newsm78

Има, има. Освен това са доста отровни, прибрахме се преди 2 месеца, а малката още има белег на бузката. Запасете се с апаратчета за през нощта в стаята, а за навън с някакво мазило. Освен това има доста оси, предимно около заведенията. Съветвам ви на плаж да ходите по-далечко от ресторантите, че се навъртат направо на талази и лазят по пясъка и е опасно да не ги настъпиш. Нормално е да има оси, острова е производител на мед, а осите го крадат и нападат пчелите.

На Голдън бийч, една вълна не видях, всъщност имаше само една, и точно тя оплиска малката и така я уплаши, че повече не е стъпила във водата  ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 724
Сигурно сте били на различно място, на Голдън сандс морето е плитко поне 10 метра навътре.

# 24
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Нещо ме стреснахте с тези оси.  Имам починал роднина от ужилване.  Снощи и аз четох някъде за тях. Не се сещам продават ли се накакви мазила против тях или не newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 1 230
Радвам се, че темата стана интересна с много информация. Даже едно мамче ми прати ЛС с предложение заедно да пътуваме.
И аз се стреснах от осите, ако някой знае да каже, с какво да се пръскаме, ако има такъв препарат, де ...
А  от тези обувки за плуване има ли размери за малката?

# 26
  • Мнения: 1 299
Аз бях септември месец в Лименас. Оси нямаше, само Ежко Бежко. Бяхме се събрали една групичка от хотела и обикаляхме с кола да си търсим свестни плажове и правехме така - един слиза, тича до водата и поглежда каква е хавата. Ние се провикваме - Ежко Бежко тука ли е? А той/тя отговаря - Тука е и си е довел и приятели. И хайде пак в колата и към следващия плаж  Crazy . Оси обаче нямаше. Може би по друго време на годината и те пристигат и добре, че не ги засякох, че таралежите ми бяха достатъчни, за да реша повече да не стъпя там  Naughty

...направо на талази и лазят по пясъка и е опасно да не ги настъпиш....


 Shocked Shocked Shocked

лелелееее, ужас.... на пясъка оси, във водата - Ежко Бежко...  ooooh!


П.П. Сега се сетих - имаше един много симпатичен манастир там - минете да го видите  Peace

# 27
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Напълно вярвам за осите и таралежите, но от друга страна не мога да направя резервация, всичко е пълно newsm78 Това ме обнадеждава, че не е толкова лошо, само дето гърците не си дават труда да отговарят на емейлите ми, а малкото които отговориха нямат свободни стаи.

veleva  още чакам за телефона на хотелчето, моля Hug

Сетих се да попитам и за водата - става ли за пиене или трябва минерална newsm78
 
 
 

# 28
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Майчето- ще споделиш ли повече за кавала- - как е там, доволни ли сте от хотела?

Сетих се да питам има ли комари там newsm78

Тиси, бяхме настанени в хотел Нефели. Намира се на главната улица близо до парка и морето. Хотела не е супер лукс, но колкото да изкараш нощта става. Закуските бяха шведска маса, но бяха много бедни от гледна точка на асортимента. Плажът беше на 5-10 минути пеша от хотела. В Кавала е спокойно през деня, за разлика от вечерта, когато всички, и малки и големи, излизат по хладното на разходка или пийват нещо на крайбрежната улица. Аз лично комари не видях, нито пък морски таралежи. Ние пиехме минерална вода.

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 23:01 от майчето

# 29
  • Мнения: 2 309
Е не е чак толкова страшно, след като аз с дете на година и три месеца се оправих и вие ще успеете, просто трябва да сте внимателни, да гледата къде стъпвате по пясъка. Всъщност аз бях през юни, може пък тогава да им е сезона на осите, а през септември да няма, айде дано  Wink иначе е много хубаво, водата е кристално чиста, топла, разкошна, таралежите са закачени по скалите, тъй че ако не ходите встрани да се гмуркате при скалите, а си плувате и цопкате на пясъка няма проблем, има и много миди, що народ ги събираше и си изкара вечерята на тия миди  Grinning

Вода сме пили само минерална, много им е гадна, ако сте с кола и ви остане място си купете няколко 5 литрови български води, аз бях взела само за детето, хем си я знам, че е гадна гръцката.

Общи условия

Активация на акаунт