Все още има жълтеница, а е на 2 месеца

  • 9 611
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 209
И моето бебче имаше много силна жълтеница - след изписването от болницата започна доста да пожълтява и на първата консултация (на 20-тия ден от раждането) лекарката като я видя и пребледня - така ме уплаши, че щях да откача - каза ми да спра кърменето за 4-5 дни и ни даде направление за детската педиатрия - там ни направиха кръвни изследвания и се оказа, че сме с ужасно висок билирубин - приеха ни фиктивно в болницата и ни дадоха да пием фенобарбитал  #Crazy - а аз като прочетох в нета за това лекарство и щях да припадна пред компютъра - ходихме и при друга педиатърка в "Детско здраве" - тя също потвърди това лечение - та горе-долу се успокоих - тя ни каза, че много по-безопасно е лечението с това лекарство, отколкото детето да е с жълтеница дълго време -  жълтеницата или по-скоро билирубина във високи количества можел да доведе до увреждане на мозъчната кора и затова трябвало да се направят на всяка цена кръвни изследнавия - нашите показатели бяха наистина много високи - билирубина на малката беше над 300, при нормални стойности около 20-30 (май толкова беше). Но в Педиатрията бяхя абсолютно категорични по отношение на кърменето - никакво спиране, при никакви обстоятелства!!! - не че от толкова притеснения и сълзи замалко не ми спря - та едвам се справих и с това - но с желание и постоянство стана. Малко дълъг стана този постинг, но дано на някой бъде от полза - аз също много търсих и четох по въпроса, когато имах огромна нужда от това. Успех!!!  Peace

# 16
  • Мнения: 11 607
Над 2 месеца продължи при големият син жълтеницата....Бялото на окото е най-точен показател и той най-бавно и последен се чисти. Ако имаш - само кърма и никаква глюкоза или подсладена вода.

# 17
  • Мнения: 887
Довери се на педиатърката си.
Знам, че се дава подсладена водичка, на 100 гр. вода 1ч.л. захар.
Peace Аз също бих послушала педиатъра си. На сина ми точно по този начин му премина жълтеницата - с подсладена вода.

Общи условия

Активация на акаунт