Последно как се прохожда - боси или обувки?

  • 4 036
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Вкъщи - босо (т.е. без обувки, а не босо босо). Може по-дебел чорап или от онези чорапи със силикон отдолу.
Навън - обувки, които добре обхващат глезена.
Мая роходи лятото, така че носеше сандали - няма лятна обувка, която да обхваща глезена. Все пак гледах сандала добре да придържа крачето, доколкото може.

# 16
  • Мнения: 4 414
Цитат на: звезделина

   А това, с меки подметки, да не обхващат глезена - ами аз такива обувчици не съм виждала, всички бебешки обувки са до глезена. И цървулки не съм виждала People Angel

еее, така наречените "буйки" се има предвид:)
ето тези

# 17
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Ruri
Стига с тея ортопеди!Баба ви само при тях е ходила Sign Exclamation Това е някаква нова мода -да се ходи при ОРТОПЕД.Вас като не са ви водили да не са ви криви краката и да сте дюстабани

ами не съм съгласна, че е мода. това е ПРОФИЛАКТИКА. и е по-добре да има профилактика, отколкото лечение! а и мен са ме водили на ортопед/за протокола, не съм първа младост - на 31 съм/. по въпроса за плоскостъпието - не си мисли, че е нещо несериозно. аз имам много силно изразено плоскостъпие и сума проблеми от това - измества се тежеста към стави, които не би трябвало да я носят...при мен резултатът е операция на коляното. така че за мен прегледът при ортопед е задължителен! за теб - ти си решаваш Wink
иначе, за терлиците съм абсолютно съгласна! по мои наблюдения, само спъват дечурлигата. що битки водихме с бабите за пустите терлици  #Bad Talk   341uu  bash  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 211
Според мен за прохождане са най-добри буйките на Колев (има и на други фирми), те са изцяло от естествена кожа и Габи си проходи много добре с тях и в къщи и навън. Най-добре е боса, но абсолютно боса, за да се създаде чувствителност на крачето, но тъй като сезонът не го позволява, с буйки.
Само ако има проблем, тогава е необходимо ортопедични обувки, а и сега всички ги правят уж ортопедични дори и най-евтините, а пък за нищо не стават

# 19
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Ruri
Стига с тея ортопеди!Баба ви само при тях е ходила Sign Exclamation Това е някаква нова мода -да се ходи при ОРТОПЕД.Вас като не са ви водили да не са ви криви краката и да сте дюстабани(незнам дали го написах правилно)Ама ще ви кажа едно-буйките са за прохождане я си турете 3-4 чифта терлици да ви видя имате ли чувствителност на крака-не! Разбира се че бос се ходи по пясъка! Grinning

Въобще не мога да се съглася с твоето мнение, че консултацията при ортопед е някаква мода  Naughty . При ортопедичните проблеми при децата, основният фактор, е фактора ВРЕМЕ. Мине ли определена възраст, лечението става все по-трудно, а в някои случаи дори невъзможно.Една консултация не би навредила на детето по никакъв начин. Дори да няма видима причина, не е лошо то да бъде консултирано. Да не говорим за бебетата, родени седалищно. При тях е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Имаш ли представа, от времето на баба ти, колко са хората с ортопедични заболявания? Знаеш ли колко хора в зряла възраст ежедневно се оплакват от болки в ставите? И моето лично убеждение е, че ако по тяхно време медицината беше на нивото на днешната, то част от сегашните им оплаквания щаха да бъдат елиминирани.

# 20
  • Мнения: 137
Аз няма да се включвам в спора. Всеки има право да решава за детето си сам. Само ще споделя моя опит. У нас навсякъде е паркет. Опитваха се милите да ходят, но се пързаляха и падаха много. Така и не събраха кураж да се пуснат спокойно. Взехме им буйки и проходиха за няколко дни. И сега са с тях. Пробвала съм да ги пущам боси, но пак се пързалят и не могат да вървят. За сега така ще караме, а за лятото ще видим.

# 21
  • Мнения: 6 206
ОК,  Лиорена, имах предвид ортопед. Но съм написала педиатър, то един ли, двама ли са докторите където се мъкнем...
Както и да е, пратих майка ми днес до ортопеда д попита по въпроса и ако трябва да му заведем малкия. А този ортопед, който преглеждаше с ехограф във Втора Градска и в една от частните, как му беше името, Янакиев ли беше?

# 22
  • Мнения: X
Аман от спорни теми #Cussing out  и начукване на канчета......моята няма как да я пусна да ходи боса, защото навсякъде е паркет....решила съм да и взема буйки, мисля, че ще е най-добрия вариант.

# 23
  • Мнения: 2 494
Вчера имаше по скат точно интервю по темата. Това както знаем е спорен въпрос!
Лекарят препоръча лятото да прохождат боси, а зимата с терлички!Той каза, че може да се прохождат и с буйки, но в никакъв случай с твърди подметки! Трябвало да са с меки, за да се избегне плоското ходило. Като прохождат с твърди обувки 2-та мускула които трябва да се развият, не им помня имената, стават лениви и ходилото ставало плоско.

# 24
  • Мнения: 790
Цитат на: PoliaSp
ОК,  Лиорена, имах предвид ортопед. Но съм написала педиатър, то един ли, двама ли са докторите където се мъкнем...
Както и да е, пратих майка ми днес до ортопеда д попита по въпроса и ако трябва да му заведем малкия. А този ортопед, който преглеждаше с ехограф във Втора Градска и в една от частните, как му беше името, Янакиев ли беше?


Да, Янакиев се казва - 0888 98 88 32 . Преглежда на няколко места - виж тук

# 25
  • Мнения: 4 406
абсолютно съм съгласна с Лиорена- важно е детето да бъде консултирано от ортопед и така да се изберат обувките.
аз лично съм ЗА босото ходене всеки път, когато е възможно

# 26
  • Мнения: 639
Голямата ми дъщеря е с вродена слабост на съединителната тъкан ( наследено от мама) и на две години и половина забелязах, че не може да си събере изправени крачетете едно до друго - ако събере глезените кръстосва коленете едно пред друго, ако събере правилно коленете между глезените има 15 сантиметра разстояние като го видях направо щях да припадна  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Puppy dog !
Хукнахме по ортопеди всякакви! Накрая в Горна Баня  ни казаха следното : децата до три годинки са с физиологично плоскостъпие, до 8 годинки менят ъгъла на коленете си  - първо коленете са навън ( като буквата О )после ги сгъват навътре - като Х и едва към 8 годишна възраст приемат окончателната си позиция. Носим ортопедични стелки - супинатори, направени по отпечатък на крачето, сменяме ги на всеки 6 месеца, носим ги непрекъснато, във всички обувки и пантофи, даже имаме едни чехли на които са залепени, обувките ни трябва да са със меко стъпало , без това дунапренче вътре дето е уж ортопедично, със висока и твърда пета. Правим гимнастики за крачетета и ходим боси. По всичко ! Доктора ме попита " вие да сте чували за цигане с плоско стъпало ?".....
Слава Богу поизправи почти напълно коленете и вече си имаме сводче , но още не сме махнали стелките, играем редовно на балеринка - висооко -  висооко на пръстчета  newsm18

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Ортопеда ,при когото заведох Жоро,каза че ако е ходел с твърди обувки до 3 години ,сега нямаше да има плоско стъпало...включително и пантофите в детската градина трябва да са от тези ,които описах по-горе....
Аз не мисля ,че се караме и нападаме ....просто има различни мнения Grinning Никой не може да си налага мнението-просто споделяне на опит ,нали ? Wink
Чак  сега ,когато е на почти 10 години ни посъветва да ходи бос -цяло лято бос, вкъщи бос....и т.н. ,а когато е с обувки -те да са твърда пета .Виж за Йоан е друга работа-това вече го написах ooooh!

# 28
Искам да се уточня-много ме нападнахте!Ако детето ми наистина има проблем ще потърся помощ от специалист.Но не бих отишла да ми пълни главата с бръмбари-да махам стелките на обувките!Та те са изработени по БДС!Ако не трябваше да ги има нито един от големите производители на обувки нямаше да ги слага.Е това е  Grinning

# 29
  • Мнения: 2 332
Цитат на: StaM

Та по темата-Йоан "ходи"  с обувки с твърда пета ,високи ,обхващащи глезена.Така ни каза д-р Драганов-ортопед във ВМА ....
А пък всеки сам решава.... Sunglasses

И ние по съвета на д-р Драганов си ходим и в къщи, и на градина, и навън с такива обувки (сандали, пантофки).

Общи условия

Активация на акаунт