Как се храните? Как поднасяте храната?

  • 2 061
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Embarassedаз съм от немърливите в това отношение. Не правя специални приготовления. През седмицата се храним обикновено навън, а ако останем вкъщи то караме на свежа салата според сезона и сандвичи.В събота понякога ми се случва да приготвя нещо. Явно съм станала много мързелива в последно време. Преди готвех поне 3 пъти седмично, но откакто фурната изгоря и решихме, че ще купим нова след няколко месеца, когато започнем да обзавеждаме новото жилище то ми се отщя изобщо да готвя.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Опитвам се да поднасям храната на красиво подредена маса. Много харесвам така... чиста бяла покривка, красиви и лъснати съдове и прибори, апетитно поднесена храна... Но моите деца се хранят още като прасенца- ниски са им столовете, неудобно им е и много цапат, уливат се... Crazy А мъжа ми все бърза, гледа просто да си напълни стомаха и бяга Tired Но съм решила- ще ги стоявам в две редици Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 22 439
Опция 2 е най-често случващата се при нас.
Едно време се събирахме всички на масата, но сега с това забързано ежедневие и т.н. всеки сяда, когато е гладен.
Обикновенно вечер може да се засечем на масата, но всеки яде със различна скорост, така че става, когато се нахрани.
Някак си странно ми е вече да се изчакват всички, да се подрежда маса и т.н. Дори ми е дразнещо.

# 18
  • Мнения: 585
на вечеря ядем готвено 99% ,седим на маса,на покривка,с не-пласмасови чении и прибори;имам един кат,зелени,и да искам не мога да ги съобразя с цвета на манджата
основно ядене и салата ил супа и салата;
децата ядат преди нас,всеки на стола си,сервирано по същите правила
"на крак" не понасям да се яде;
закуска и обяд-на работа сме,уикенда важат правилата от вечеря
навън не ядем почти хич;
вълнува ме даже много как се яде,това е култура която за мен е много важна
десерт правя уикенда,докато се изяде има,после плодове и шоколад..

Същото е и при нас, но десертите са задължителни след всяко ядене, все повече са купени и много рядко домашно приготвени!! Върл поддръжник съм на домашно приготвената прясна храна, особено за децата ,но това  е в мой ущърб защото се налага да готвя всяка вечер почти!!

# 19
  • Мнения: 474
Гласувах с 3-та опция, въпреки, че до скоро беше 4-тата. Но синът ми е малък и вече не мога да смогвам да си изпълнявам "ритуалите" за хранене. По принцип също съм от тези, които подбират чиниите според храната, салфетките според покривката... старая се да създавам атмосфера. Преди почти всяка вечер имахме и запален свещник на масата или  димяща ароматна пръчка след вечеря - мъжът ми е фен на "живото огънче" в дома. Нооооо това е вече само история. С малко дете просто не става.

# 20
  • Мнения: 2 197
Събираме се заедно за вечеря. Той прави салатата. В повечето случаи аз съм сготвила. Изобщо не се старая да подреждам масата. Важното е да има салата, ракия, вино за вечерята и нещо за ядене. Ако чашите не отговарят на нещото, което пием го преживяваме. През уикендите обикновено  сме навън.

# 21
  • Мнения: 8 999
Категорично изключвам 4та опция /рядко готвя, не готвя сложни манджи, обикновено имат вид на нещо, тайно домъкнато от котката вкъщи, та не си заслужава да ги подреждам чак толкова/. В ежедневието ни се редуват първите три варианта. И изобщо не обръщам такова внимание на храненето, не издигам в култ храната - това е естествена част от живота, като дишането например. Не си заслужава да се впрягам. Красиво и подредено е в ресторантите, но там това им е работата. Моята работа е друга и не се напрягам да върша перфектно несвойствени дейности.

# 22
  • Мнения: 636
Всички варианти важат за нас. Зависи от моментното положение.
В момента най-често се храним навън.

# 23
  • Мнения: 1 339
Всеки яде както и където му попадне  Laughing  Никакъв ред и график не спазваме Wink

# 24
  • Мнения: 315
храним се всички на масата но не се престаравам с украси и наредби

# 25
  • Мнения: 867
Гласувах с последната опция.
Ние закусваме и вечеряме заедно. За мен задължителна е хубавата поквирка и салфетките. Красивите чинии допринасят за настроението.
Детето се храни на свое столче-на него също съм му купила красиви пластмасови чинийки.
Готвя всеки ден, като задължително правя салата, десерта е пресни плодове.
Според мен това е начина да се видим и поприказваме за това как е минал денят ни!
Въпрос на желание е, аз работя и имам малко дете, но считам че  е важно как е поднесена храната и това че семейството се събира заедно!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
То ние само вечеряме в къщи и през уикенда сме заедно, но пак не винаги сядаме заедно на масата. Ми аз като не ям на работа и често в 18ч. вече съм освирепяла от глад. Сядам и ям. Или пък изям нещо към 16-17ч и когато мъжа ми вече огладнее, аз още не съм. Знам, че не бива да се храня толкова нередовно, но... Embarassed
Събота и неделя задължително готвя, мога да прекарам часове в кухнята (и го правя де), но не се престаравам в подреждането. Ползвам си едни плитки и едни дълбоки чинии и това е.
Понякога ме хваща музата и се старая да правя по-интересни неща, но украсявам самото ястие, а не масата. И това го правя повече заради себе си, то мъжа ми не яде, той зарежда. Това дали съм набъркала нещо за 30 минути, или съм готвила цял ден рядко го впечатлява. Всичко му е вкусно, все едно какво е.

# 27
  • Мнения: 6 958
Последната опция  Peace

# 28
  • Мнения: 1 233
Храним се всички заедно. В моето семейство винаги е било така. Украси и аранжировки - само с повод  Peace

# 29
  • Мнения: 6 993
Че какво да им подреждам на едни кренвирши и лютеница...или пък на поръчана пица.
Като имаме нормален апартамент и кухня, може и да се трогна.
Иначе ядем заедно. Не обичам да ям сама. Когато остана сама, ям веднъж на ден, колкото да не е без хич. Гадно ми е да ям сама Rolling Eyes и тогава пък още по-малко ме интересува колко е красиво и подредено. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт