Дуфастон?

  • 27 654
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 88
аз пих Дуфастон 5 дена по 3 на 11 .08 ми беше последния прием кога трябва да ми доиде  Embarassed?

# 16
  • Мнения: 73
Как си изсладвала прогестерон, като не ти е следена овулацията?
Изследва се 7 дни след доказана ову.
Мило момиче, потърси второ мнение. Така ще се тормозиш още кой знае колко ...
Пожелавам ти много успех! И пиши как се развиват нещата   bouquet
Прогестерон се изследва както и останалите хормони - чрез взета кръв от вената и няма връзка с проверка на овулационен цикъл. Нали, ако имаш проблем с МЦ и нямаш овулация, точно затова ти правят такова изследване, за да установят нивото на хормона и да назначат лечение.

# 17
  • Мнения: 4 324
Прогестерона е хормон, който подпомага маточната лигавица да нарасне и да "задържи" оплодената яйцеклетка в матката.
Прогестерона трябва да започне да нараства от момента на инплантацията на оплодената яйцеклетката в матката или по точно вочакваният момент на имплантация, защото може да няма такава. Това е точно 7 дена след овулацията.
За това и прогестерона се изледва 7 дена след доказана овулация. Ако той не е в норми, това би попречило на евентуално оплодената яйцеклетка да се имплантира.

# 18
  • Мнения: 73
Имах предвид, че ми направиха изследване за 6 хормона, след като нямах МЦ от 24 юни и нямаше как да се проследи овулация .Констатираха единствено намалено ниво на прогестерон , а чрез вагинална ехография установиха 5мм лигавица при норма 15мм. Има ли нещо нередно в процедурата?

# 19
  • Мнения: 3 376
аз пих Дуфастон 5 дена по 3 на 11 .08 ми беше последния прием кога трябва да ми доиде  Embarassed?

Теоретически вече трябваше да ти е дошло. Но всъщност и при мен единственият път, когато пих Дуфастон, ми дойде 2 седмици след последния прием. Направи един тест за бременност за всеки случай.

# 20
  • Мнения: 73
аз пих Дуфастон 5 дена по 3 на 11 .08 ми беше последния прием кога трябва да ми доиде  Embarassed?

Теоретически вече трябваше да ти е дошло. Но всъщност и при мен единственият път, когато пих Дуфастон, ми дойде 2 седмици след последния прием. Направи един тест за бременност за всеки случай.
Между 2-6 ден.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 88
аз пих Дуфастон 5 дена по 3 на 11 .08 ми беше последния прием кога трябва да ми доиде  Embarassed?

Теоретически вече трябваше да ти е дошло. Но всъщност и при мен единственият път, когато пих Дуфастон, ми дойде 2 седмици след последния прием. Направи един тест за бременност за всеки случай.

тест правих ама  - така че продължавам с чакането .....Praynig

# 22
  • Мнения: 135
Защо  ли си мислих,че това лекарство предизвиква овулация.А то се оказа,че може дори да я подтисне.Незнам какво да правя сега.Дали вообще някой ще ме вземе на сериозно след моите 3 месеца опити.Лекарите са толкова "отзивчиви".

# 23
  • Мнения: 73
Защо  ли си мислих,че това лекарство предизвиква овулация.А то се оказа,че може дори да я подтисне.Незнам какво да правя сега.Дали вообще някой ще ме вземе на сериозно след моите 3 месеца опити.Лекарите са толкова "отзивчиви".
Току що прочетох упътването за дуфастон и никъде не пише, че забавя овулацията. Спокойно.

# 24
  • Мнения: 3 376
Защо  ли си мислих,че това лекарство предизвиква овулация.А то се оказа,че може дори да я подтисне.Незнам какво да правя сега.Дали вообще някой ще ме вземе на сериозно след моите 3 месеца опити.Лекарите са толкова "отзивчиви".
Току що прочетох упътването за дуфастон и никъде не пише, че забавя овулацията. Спокойно.

Дуфастона не забавя овулацията, а направо я потиска, ако се приеме преди да е минала. Познавам много момичета, на които Дуфастона е предизвиквал ановулаторни цикли именно от подобни схеми, предписани на изуст от "кадърни" лекари  #Cussing out А на упътването няма да прочетеш такива неща... По принцип според всички упътвания на света, лекарството "се понася добре, с изключение на много малък процент случаи, в които предизвиква следното..."  Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 73
Защо  ли си мислих,че това лекарство предизвиква овулация.А то се оказа,че може дори да я подтисне.Незнам какво да правя сега.Дали вообще някой ще ме вземе на сериозно след моите 3 месеца опити.Лекарите са толкова "отзивчиви".
Току що прочетох упътването за дуфастон и никъде не пише, че забавя овулацията. Спокойно.

Дуфастона не забавя овулацията, а направо я потиска, ако се приеме преди да е минала. Познавам много момичета, на които Дуфастона е предизвиквал ановулаторни цикли именно от подобни схеми, предписани на изуст от "кадърни" лекари  #Cussing out А на упътването няма да прочетеш такива неща... По принцип според всички упътвания на света, лекарството "се понася добре, с изключение на много малък процент случаи, в които предизвиква следното..."  Twisted Evil
По принцип харесвам категоричността, ама не си ли даваш сметка, че освен стандартното състояние на редовен цикъл и относително системна овулация, има и състояния на липсващи такива, а тогава няма как да се "съобразим" с овулация, която не е налице?! newsm78 newsm78Мисля, че всеки случай е сам по себе си уникален и състоянията на различните организми могат да понесат едно и също лекарство по коренно различен начин...

# 26
  • Мнения: 3 376
По принцип харесвам категоричността, ама не си ли даваш сметка, че освен стандартното състояние на редовен цикъл и относително системна овулация, има и състояния на липсващи такива, а тогава няма как да се "съобразим" с овулация, която не е налице?! newsm78 newsm78Мисля, че всеки случай е сам по себе си уникален и състоянията на различните организми могат да понесат едно и също лекарство по коренно различен начин...

Никой не твърди обратното. Само че това, което ти казваш, изобщо не е аргумент в полза на това да повярваме сляпо, че Дуфастона не вреди на овулацията, ако се приеме преди нея. Никой не може да е сигурен, че цикълът ще е ановулаторен, та да предписва Дуфастон на изуст! А и дори да се окаже такъв, каква ще е ползата от взимане на Дуфастон тогава? Единствено за предизвикване на цикъл, но тогава изобщо не е нужно той да се взима от толкова рано (а и не е задължително при липса на овулация да се забави цикълът, момичето никъде не е споменавало такова нещо). По принцип и аз обичам да успокоявам хората, ама в случая няма да има полза, ако им се дават фалшиви аргументи в полза на некадърно лечение.

# 27
  • Мнения: 73
По принцип харесвам категоричността, ама не си ли даваш сметка, че освен стандартното състояние на редовен цикъл и относително системна овулация, има и състояния на липсващи такива, а тогава няма как да се "съобразим" с овулация, която не е налице?! newsm78 newsm78Мисля, че всеки случай е сам по себе си уникален и състоянията на различните организми могат да понесат едно и също лекарство по коренно различен начин...

Никой не твърди обратното. Само че това, което ти казваш, изобщо не е аргумент в полза на това да повярваме сляпо, че Дуфастона не вреди на овулацията, ако се приеме преди нея. Никой не може да е сигурен, че цикълът ще е ановулаторен, та да предписва Дуфастон на изуст! А и дори да се окаже такъв, каква ще е ползата от взимане на Дуфастон тогава? Единствено за предизвикване на цикъл, но тогава изобщо не е нужно той да се взима от толкова рано (а и не е задължително при липса на овулация да се забави цикълът, момичето никъде не е споменавало такова нещо). По принцип и аз обичам да успокоявам хората, ама в случая няма да има полза, ако им се дават фалшиви аргументи в полза на некадърно лечение.
Ямно говорим за две различни състояния Simple Smile Не коментирам проблема на сайта, а се опитвам да кажа, че дуфастон се изписва за различни състояния и неможе да се твърди категорично, че влияе единствено и само по един начин на организма, защото може да се изписва и поради друга клинична картина, напр., за да възстанови нормалното състояние на лигавицата на матката и пр...но ми се струва, че разчитаме прекалено много на нашия опит, кйто за съжаление не е подплътен достатъчно с медицинско образование и практика. Съвет: Ако се съмнявате в диагнозата си, потърсете алтернативно професионално мнение.

# 28
  • Мнения: 4 306
Сайтът е за обмяна на опит. За по-компетентно мнение - има лекари!
А интересно ми е да видя твоите размишления защо прогестеронов препарат се изписва за лечение на ендометриоза и по този начин се блокира месечния цикъл?

# 29
  • Мнения: 3 376
Стори, ти се изказа в отговор на мнението на tazi sa6tata и дори я цитира. Ако искаш да говориш "само по принцип", моля те недей да го правиш под формата на съвети. Много ясно, че Дуфастонът няма само описаното влияние върху организма - никой не го пие с цел "подтискане на овулация", нали? Но да твърдиш, че можело и да не я подтисне, щото иначе защо го изписват в други случаи - това е смешно. Все едно да отречеш страничните действия на химиотерапевтиците, защото лекували рака. Че лекуват - лекуват, ама кой ги пие профилактично, да не вземе да се разболее?

Общи условия

Активация на акаунт