Важно - машина за хляб - 4 част !

  • 45 619
  • 354
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 113
Много красиви неща:) Страхотен ентусиазъм и размах, момичета Grinning

# 16
  • Мнения: 11 607
Лео е заключила старата тема и е пуснала нова  bouquet, ама и вие не сте си заключили клавиатурите...Писали, снимали, обеснявали.......Хвала на т`кива хлебарки като вас! Heart Eyes

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Е не можах да се стърпя.
Ми 5 дена почива, стига толкоз Crossing Arms.
Нямах мляко, пък вкъщи най обичаме Френския хляб с мляко. Та направих един бъркоч - джурнах му няколко сухи сметани, останали от кафенетата, стори ми се малко и маргарин цопнах. Ще видим какво е станало Rolling Eyes.
Иначе ухае много хубаво и на външен вид си е добре...

Пък тез кифлички-възелчета на Лабрекс как ме грабнаха...
Ще си нося май машинката в родилното, ама де да видим Mr. Green...

# 18
  • Мнения: 1 798
 Laughing

Между другото всеки ден се чудя дали ще се появиш. Вече всички сме в очакване. За всеки случай не се захващай с рецепти, отнемащи доста време по приготвянето  Wink

# 19
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аааааа, няма да раждам скоро аз  Whistling...

# 20
  • Мнения: 11 607
Laughing

Между другото всеки ден се чудя дали ще се появиш. Вече всички сме в очакване. За всеки случай не се захващай с рецепти, отнемащи доста време по приготвянето  Wink

Аууууууу,Лео да не ме бие......Жена на възраст била на лекар и след това тя го попитала какво и е здравословното състояние и доктора и казал - Ами, моят съвет е да не започвате да гледате сериали.....

Още малко спам - Евентуално на 22.08. ще има материал за нашето семейство във в-к Седмичен Труд.

И да не ме изгонят съвсем......Днес ще правя моя си хляб, като се приберат децата - задължително ще опитам и кифличките! Благодаря за тях!

# 21
  • Мнения: 14
оффтопик (За мамите които се записват) :

Уважаеми,
бутона "Извести", който се намира над темата има за цел да абонира потребителя за въпросната тема. Няма смисъл да флоодите , само заради известяването. Ако продължавате с тия темпове , към Коледа , ще четете Важно - машина за хляб -  89та част !. Heart Eyes

Поздрави и наздраве 
Peace  Peace Peace

# 22
  • Мнения: 11 747
аз да не спамя,ама по повод "извести" - четох на друго място,че се предлага с цел да се избегне "запис".Реших да го пробвам,ама то взе,че ме "извести" на имейл!Доста неудобно за следене на темата и доста натоварващо за имейла ми... Tired

# 23
  • Мнения: 1 798
аз да не спамя,ама по повод "извести" - четох на друго място,че се предлага с цел да се избегне "запис".Реших да го пробвам,ама то взе,че ме "извести" на имейл!Доста неудобно за следене на темата и доста натоварващо за имейла ми... Tired

Абсолютно. Аз си мислех, че "извести" означава, че ще ми изскочи прозорец или нещо такова. Като си отворих кутията, щях да падна  #Crazy И отмених естествено.

# 24
  • Мнения: 11 607
аз да не спамя,ама по повод "извести" - четох на друго място,че се предлага с цел да се избегне "запис".Реших да го пробвам,ама то взе,че ме "извести" на имейл!Доста неудобно за следене на темата и доста натоварващо за имейла ми... Tired

Абсолютно. Аз си мислех, че "извести" означава, че ще ми изскочи прозорец или нещо такова. Като си отворих кутията, щях да падна  #Crazy И отмених естествено.

Подкрепям...Може да е удобно за темата да не се напълва със записи, но е неудобно за потребителя,че все чрез имейла си трябва да влиза и да следи нужното...А и аз започвам да се замислям....Че напр. дадена тема те интересува - интересува те(самият факт,че си я отворила,зачела и решила да напишеш запис говори само за себе си), не смятам,че тук момичетата не могат 2 думи в изречение да съберат...ами защо тогава не напишат поне 1 излечение по темата вместо да пишат запис - хитър начин за да избегнеш спама.......

Стана традиция да правя хляб = брашно Грахам на Емилова 1 част + бяло брашно 2 части, и за разкош слагам семки - слънчоглед, сусам, мак......Понякога пропорциите на хляба да и равни,но станахме фенове с мъж ми на този хляб.......Ех, пък в началото как  се тормозех,че нищо не става от мен, машината и хляба.....Как страдах....Станах си и аз хлебарка, ех......

# 25
  • София
  • Мнения: 9 860
Мама Цоцоланка,тъкмо днес правих селски хляб на Техра.Стана много хубав,не знам,може и да му слагат нещо вътре,но така се наду.Дрегия път ще пробвам по твоята рецепта с бяло брашно.
Днес в Плевен ни отвориха Кауфланд,надявах се да продават брашна на Техра заради този пусти градинарски хляб,ама...тц,няма.Другата седмица ще ходим до Варна,може да посетим тамошното Метро и да си понакупя. Laughing

# 26
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка,тъкмо днес правих селски хляб на Техра.Стана много хубав,не знам,може и да му слагат нещо вътре,но така се наду.Дрегия път ще пробвам по твоята рецепта с бяло брашно.
Днес в Плевен ни отвориха Кауфланд,надявах се да продават брашна на Техра заради този пусти градинарски хляб,ама...тц,няма.Другата седмица ще ходим до Варна,може да посетим тамошното Метро и да си понакупя. Laughing

Казвам ти без да си питала.....

10гр. прясна мая
около 450 мл. хладка вода
1с.л. сол(равна)
Грахам + бяло брашно - 1:2 ,могат и малко по-други да са пропорциите до 1:1,но с преобладаване на бялото брашно

По желание - сусам, слънчоглед, лен и др. или директно така да се слагат - сурови и необработени -  при звуковия сигнал, или при втасването(първото)за да полепне по външността на хляба, или евентуално да се смелят като каша(но тогава става малко по сложно)

Успех и заради рецептата да почерпиш една опаковка Селски хляб...Ех, от години не съм го виждала.....

# 27
  • София
  • Мнения: 9 860
Благодаря!
А за селския хляб-аз имам предвид селски хляб на Техра,щом и в Плевен го има,значи лесно се намира.Страхотен стана.

# 28
  • Мнения: 11 607
Благодаря!
А за селския хляб-аз имам предвид селски хляб на Техра,щом и в Плевен го има,значи лесно се намира.Страхотен стана.

Е, за него и аз приказвам.....Последните ми спомени са от това,като го месих на ръка.....И накрая като започна да ми свършва...го разреждах с бяло брашно.......Ех, ама и тези запаси заминаха....А и ни един диетичен магазин не остана в града,а в Метро не съм го виждала.....Знам,че е страхотен, той май е и с триците....

# 29
  • София
  • Мнения: 9 860
Баш!Аз като много умна реших да го пресея и то взе,че половината от брашното/триците/останаха в ситото Laughing.После пак си го смесих,де.Освен с тебе да менкаме градинарски за селски! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт