Важно - машина за хляб - 4 част !

  • 45 694
  • 354
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 176
Като сме почнали със снимките, хайде и аз да покажа...ЕйгУйна моя козунак от машинката.
Тия чудеса в машината ли са печени? Питам, защото имат коричка. newsm78

# 211
  • София
  • Мнения: 3 818
Само са месени в машинката, а пък са печени във фурната. Peace

# 212
  • Мнения: 4 176
Само са месени в машинката, а пък са печени във фурната. Peace
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ разби ми илюзиите Simple Smile
Аз помислих, че машината го е и сплела на плитка. Пу, че глупава машина.

( шегувам се).
Ще купувам тия дни. Само се чудя каква. Искам най-добрата. Ама като така и не разбрах коя е?
Я кажете ( не ч няма да попитам в магазина) Браун имат ли? Аз съм фен на марката.

# 213
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ разби ми илюзиите Simple Smile
Аз помислих, че машината го е и сплела на плитка. Пу, че глупава машина.


Тя и моята приятелка като ми дойде на гости и сервирах кифлички с кафето пита - "Ама как ги завива така хубаво машината?"  hahaha

# 214
  • Мнения: 458
Lebeduna, а твоите козуначета по коя рецепта са правени? Има ли я в темата за рецепти?

# 215
  • София
  • Мнения: 2 118
Ще купувам тия дни. Само се чудя каква. Искам най-добрата. Ама като така и не разбрах коя е?
Я кажете ( не ч няма да попитам в магазина) Браун имат ли? Аз съм фен на марката.

Не съм срещала информация за машина на Браун, но можеш да погледнеш в техния сайт и да провериш.
За всички, които искат да погледнат нещо за машините, мисля, че този руски сайт дава информация за доста марки, но кои, къде и дали ги има у нас - ????? Thinking

http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

(Моля, ако не сте попадали на информация за петицията за промени в детското здравеопазване, вижте исканията и ако решите, подпишете я...http://www.bgpetition.com/detsko-zdraveopazvane/index.html)

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 22:52 от dimitrina73

# 216
  • Мнения: 812
Lebeduna, а твоите козуначета по коя рецепта са правени? Има ли я в темата за рецепти?

Веднага обяснявам: Рецептата е на свекито, ето я и нея (рецептата де...)
Козунак
130 мл. прясно мляко
3 яйца+един белтък (жълтъка за намазване)
125 гр. масло (разтопено)
150 гр.захар
15 гр. мая (жива)
600-700 гр. брашно(слагам на око, докато престане да лепне)
1-2 ванилии, стафиди
Аз слагам яйца от мамините кокошчици, оттам е жълтия цвят. Измесих 2 пъти в машината на програма тесто, оплетох и втасвах във фурната. Следващия път обаче ще измеся 3 пъти( за разкош) За първи път го меся в машината, нали ми е отскоро...От същото тесто правя козуначени кифлички с мармалад.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 11:31 от Lebeduna

# 217
  • Мнения: 1 811
Неотдавна си мислех за козунак. Ама се въздържах.
Но явно въздържанието ми няма да го бъде  Twisted Evil след вашите прелести, Кампари и Лебедуна. Срам нямате, ей  bowuu

# 218
  • Мнения: 4 176
Ох, не ме свърта на едно място. По цял ден съм с малкия в къщи и исках сега да отида да си купя машина. Звънях в Тхенололис и в Техномаркет, обаче имат само на Моулинекс. След прочетеното тук стигнах все пак до извода, че ще си взема някоя по-евтина.
Къде другаде да проверя?

# 219
  • Мнения: 1 811
Най-евтини са ФИФ-ките. Но ги има на ограничени места. По ТСМ-ите, на друго място не знам.
На сайта на Бон Апети можеш да разгледаш и поръчаш машина. Там ще те и консултират. Доставка - до вратата ти  Wink Моята я взех така.

# 220
  • София
  • Мнения: 9 909
Мамица,ако аз сега трябваше да купя машина,бих си взела Аляска.Отиди в Метро,последно май бяха там около 80-90лв.

# 221
  • Мнения: 458
Аз сега сложих да се върти рулцето на Мариета, което ми беше любезно предоставено от Кампари (по Сопранов), за оето благодаря. Проблемът ми е, че моята машинка няма програма само за месене и втасване. Всъщност има, но тя е за тесто за пица. Дали става и за други теста newsm78. Струва ми се прекалено кратка (1ч 10мин)  Thinking. Пуснах го на програма за сладко тесто, пък дано успея да го хвана преди да започне да пече, че какъвто съм заплес, нощо чудно и да го забравя  Whistling. Ако става за гледане, ще се отчета по-късно  Laughing

# 222
  • Мнения: 11 747
gabby,1h и 10мин е малко за месене и втасване на тесто,особено за козунак!НО,ако месенето е 30 мин е достатъчно,а след като свърши втасването по програма и запищи машината,че е готово,можеш просто да оставиш тестото вътре в машината на топло да си втаса още 20-30 мин.После вадиш,плетеш,пак втасва и така по познатия начин.
Аз поне така бих направила! Peace

# 223
  • Мнения: 458
 pina, благодаря ти   bouquet. Вече го пуснах на друга програма. Не съм много запозната с козуначеното тесто, но мисля, че стана много добро тестото. Сега се пече. Сложих го във фурната, защото му сложих шоколадче Simple Smile. Ще видим какъв ще е крайният резултат
А на програмата за тесто, месенето е 18 мин. останалото е втасване.

# 224
  • Мнения: 4 176
Мамица,ако аз сега трябваше да купя машина,бих си взела Аляска.Отиди в Метро,последно май бяха там около 80-90лв.
Купих си такава от Метро.
бясна съм. няма инструкции за ползване. Нищо.
Пуууу такова желание имах.
Сега като индианец, ще се пуля.
Ако на мен не ми с еразвали кефа то не може.

Общи условия

Активация на акаунт