Важно - машина за хляб - 4 част !

  • 45 667
  • 354
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 295
Ето козунака. на мен всичко ми се пука Sad
http://picasaweb.google.com/eleonoraa/Testa/photo#5109339980746141810
С локум и стафиди и има парче с мармалад.
По коя рецепта го прави?
aууууу супер изглежда, почти го подуших  Crazy

и аз трябва да спретна един, ама половинката съм го сложила на диета Wink
явно ще правя малък...
На вкус е невероятен и е много на конци.
                                                                                                            По коя рецепта го прави ?

# 286
  • Мнения: 4 176
По рецептата на Evjeni от линка " пецепти за машина за хляб"

Ето тази:
Козунак
3 яйца + 1 белтък(жълтъка остава за намазване отгоре)
½ ч.ч прясно мляко
1 ч.ч захар
¼ чаша разтопено масло + ¼ чаша олио
1 tbs(чаена лъжица) мая
около 3 и 1/2 ч.ч. брашно, всеки път ми отива различно количество
настъргана кора от един лимон
.................
 Само, че ми е малко захарта май. Аз обичам доста сладко. Беше ме страх да сложа повечеко захар, за да не разваля рецептата. Бях чела някъде, че за козунак е важно да не се слага повече захар в рецептата.
Следващият път обаче, ще пробвам с повечно захар, пък да става каквото ще.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 10:32 от Mamica

# 287
  • Мнения: 812
Ей го моя черен хляб - комбинация на ръжено - пшеничен на "Техра"и бяло брашно...

# 288
  • Мнения: 182
Много добре изглежда - досущ е като моя Грахам  Wink Твоята машинка е Аляска нали?

# 289
  • Мнения: 812
Аляска е и съм много доволна. Дано да работи машинката, че ни разглези да ядем топъл и вкусен хляб всеки ден...А покрай хляба ме хвана "желязото" и то не бяха козунаци, кифлички и всякакви глезотии...Сега съм замислила едни гевреци от козуначено тесто. Тези дни ще им се нахвърля и после ще докладвам  chef

П.П.  Не смея да доближа кантара...

# 290
  • София
  • Мнения: 3 817
Да се оплача, много ми е мъчно, повреди ми се машинката. Cry На едната врътка отдолу, където влиза в машината се е счупила гайка или нещо подобно.На две половинки е и сега върти само едната бъркалка. Ще чакам мъжът ми да се прибере от работа и да види дали може да се поправи. Точно една година от както я купихме, тя по принцип е в гаранция, но се чудя дали да я нося. Confused

# 291
  • Мнения: 4 176
Да се оплача, много ми е мъчно, повреди ми се машинката. Cry На едната врътка отдолу, където влиза в машината се е счупила гайка или нещо подобно.На две половинки е и сега върти само едната бъркалка. Ще чакам мъжът ми да се прибере от работа и да види дали може да се поправи. Точно една година от както я купихме, тя по принцип е в гаранция, но се чудя дали да я нося. Confused
Ехххх милаааааааа
Има и по-страшни неща. Така се успокой.
Каква е машината ти? да знам, дали да се тервожа за моята, защото ми е още нова и все още съм влюбена в нея.

# 292
  • София
  • Мнения: 3 817
Машинката ми е Делта, но е едно към едно с ФИФ, от както съм я взела не е спирала да работи. Ако не може да се поправи ще си купим нова  Crossing Arms, така свикнахме у дома да похапваме домашен хляб, че ми е немислимо да купувам от магазина. Но все си мисля, че мъжът ми ще измисли нещо за да тръгне, иначе всичко друго си и работи. ooooh!

# 293
  • Мнения: 11 747
geleva,ако мъжът ти нищо не измисли,пробвай все пак с гаранцията,макар да не вярвам да ти я оправят.
Хубавото е,че вече се намират машини за не много пари...,но все пак дано не се чупят!

на мене нищо гаранционно не са ми поправяли

# 294
  • Мнения: 812
geleva не се предавай! За къде без хляба...Ако трябва чука и теслата вземи, но не бива без машина. Дай шанс на мъжо да я оправи, ако не - купувай нова. Това е инвестиция която ти се връща хилядократно. Ако искаш пробвай и в сервиза, но от личен опит знам, че докато ти я оправят(ако въобще я оправят) ще забравиш какво си им занесла...

# 295
  • Мнения: 1 249
Да се оплача, много ми е мъчно, повреди ми се машинката. Cry На едната врътка отдолу, където влиза в машината се е счупила гайка или нещо подобно.На две половинки е и сега върти само едната бъркалка. Ще чакам мъжът ми да се прибере от работа и да види дали може да се поправи. Точно една година от както я купихме, тя по принцип е в гаранция, но се чудя дали да я нося. Confused


Ако си с Аласка - в сервиза са били много учтиви с моята съседка миналата година.

Имаш ли му телефона, че и аз го търся, а съседката е на море.

Намирал се близо до "Сливница" и май "Опълченска", ако не се лъжа.

Не си намирам документите от Метро, а там е телефона. Ако някой го има - моля да го пусне тук !

# 296
  • Мнения: 784
Търси се потребителката Лалка, която е направила ей туй чудно сладко от портокали в трета част на темата, а не му е написала рецептата - веднага да си поправи пропуска!
може да се включи и друга потребителка, която разполага с книжката за рецепти на машина Аляска - оттам била рецептата

# 297
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Тука съм бе  Mr. Green

Веднага се поправям  Laughing

3 големи портокала
1 лимон
1  и 1/4 чаши захар
2 чаени лъжички ябълков пектин (тук не съм много сигурна, че пиша по памет. Някой с машина Аляска да провери колко бяха лъжиците пектин)

Сладкото е страхотно, но трябва да се изкиснат (поне 2 дни) в студена вода портокалите и лимоните, с надупчена с вилица кора. Иначе горчи.

По същата рецепта правих сладко от праскови и то стана убиец.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 15:23 от Лалка

# 298
  • Мнения: 11 747
включвам се с книжка на Аляска - 2 ч л. пектин  Peace
и лимонът е само 1
Аз правих от череши,стана убиец,ама ме стреснаха,че мога да повредя машината и повече сладко не правя... Tired

Бе я направо да препиша,туй което е дадено,аз не съм го правила

3 големи портокала
1 лимон
1 и 1/4 чаша захар
2 ч.л. пектин

# 299
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Как един лимон бе? Аз го правих с 2. За това поне съм сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт