23 дни до термин,а бебето е 2.00кг.

  • 2 757
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
Не се притеснявай! Важното е да се роди живо и здраво,апък колко кила е... със сигурност няма да е 2кг. Ехографите никога не могат да покажат точното тегло,ориентировъчно показват +- 600гр. Като нищо може и да е и 2.600. Имай в предвид,че последните 2-3 седмици децата наддават най-много. Успокой се,защото това малко слънчице,което е вътре в теб усеща всяко едно твое негативно настроение,а то се нуждае само от положителни емоции и цялата любов,която можеш да му дадеш  Heart Eyes Успех Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 1 075
Лекаря,който ме следи изражда в Шейново.Отидох за направление и обм.карта.Той вместо да ме прегледа,ме попита ще го избирам ли за екип.Казах му,че ще му дам пари ей така без да го избирам и той побесня.На ехограф не ме е гледал от 2месеца,а корема ми почти не личи.Притесних се и днес отидох в Медива на платен преглед.
В 37 г.с.съм,а бебето отговаря на 32 г.с.-тежи само 2.00кг.
Органите му са развити,плацента-добра,води в норма.
Къде е проблема????
Та въпросния лекар от Шейново е АНГЕЛ ИЛИЕВ!!!!!!!!!!!
Бягайте от него и от такива,които искат пари,а насреща-НИЩО!!!!!!!!!!!!!!!
Как да му  доверя живота на бебето си,та и моя дори.А и да си платя за това!!!!!!!!!!
Единственото нещо,което правеше за мен 8мес.бе да ми дава болнични,а накрая ми намекна,че съм му длъжница.
Човека се пазари с мен без дори да знае в какво състояние сме аз и бебето ми.
Нямам думи,изумена съм и не мога да реагирам трезво!

Въобще да не ти пука!
Гледай себе си и бебето. Моето беше също отговарящо на по-малко седмици и като резултат го родих 9 дена по-късно. Беше 3 кг.
Не се притеснявай за нищо, не се тревожи излишно - всичко ще е наред, бъди сигурна. Близначета се раждат от по 1,250 и нищо им няма, живички и здравички. С времето ще качи и още, бас ловя, че ще "преносиш". Имай предвид, че терминът е нещо условно и твърде често няма общо с истината.
23 дни съвсем не са малко време!

# 17
  • Мнения: 3 268
Успокой се,бебенцето ти няма да е гигант явно,но съм сигурна,че ще се роди в норма.На мен в началото на деветия месец ми казаха,че е 3.200 кг,а се роди 4 кг.Всичко ще е наред.Дете,с тегло над 2.500кг е в норма при раждане.

# 18
  • Мнения: 2 159
не се притеснявай, ехографите са много приблизителни
а и бебетата трупат килцата точно последните 2 седмици
леко раждане Peace

# 19
  • Мнения: 490
Успокой се, всичко ще бъде наред Heart Eyes
Значи първо ехографите винаги дават отклонения, второ дори и да е толкова малко бебето има достатъчно време да стане поне 3 кг. И ако това ще те успокои - аз също имах такива притеснения, през цялата бременност всички казваха че не си отговаря на седмиците, а накрая бебо се роди 3500кг 3 дни след термин.
Успех и леко раждане ти желая!

# 20
  • Мнения: 814
 Всичко ще бъде наред, не се притеснявай. И на мен ми казаха , че беба ще бъде малка, а тя се роди 3200.

# 21
  • Мнения: 5 026
Винаги има +/- разлика в теглото. Не се притеснявай, всичко ще е ОК  Peace

# 22
  • Мнения: 1 992
Дори и да е било точно измерването на ехографа, има още поне 23 дни, ще качи със сигурност. Моята дребосъчка се роди 2600, не се притеснявай.

# 23
  • Мнения: 1 233
Не вярвай много на мерките на ехографа. Моята дъщеря я очакваме под 2,500, а се роди 3,100. Peace

# 24
  • Мнения: 3 698
Органите му са развити,плацента-добра,води в норма.
Супер !!!
За килограми не се тревожи, ехографите подвеждат.Щом всичко си е ок, почивай си и си мисли за бебчето.Успокой се  Hug .Желая ти леко раждане !

# 25
  • Мнения: 7 723
Не се притеснявай, мойто беше 4.700кг по същото време... Grinning
Не винаги ехографите са точни!

# 26
  • Мнения: 953
Важното е да е износено а ти имаш няколко дена до 37 седмица
Ако отвориш отчетени ще видиш че има доста дребосъчета 2,400 - 2600 износени и напълно здрави дечица.
Моето се роди 2,700кг, имаше отклонеие от 0,5 кг от това което видяха на ехографа, бяха ми казали 3,200 кг.

# 27
  • Мнения: 187
През цялото време ни казваха, че бебо расте голям, едва ли не гигант.
А той се роди 2.800. Е, как да вярвам на ехографа!

Не се притеснявай, бебетата растат  последните дни най-много!
Важното е органите му да са развити.

# 28
  • Мнения: 3 743
Не се притеснявай Peace две приятелки родиха преди месец, на едната ехографа й показваше, че бебето е около 3.100кг, а се роди 4 кг. А на другата казваха, че бебчето ще е около 3.300кг, а се роди 2.350.

# 29
  • Мнения: 288
Те определят килограмите според големината на главичката,т.е, това са някакви приблизителни изчисления,щом органите са добре развити- това е най-важното.А за въпросния лекар не ми се коментира, направо нямам думи,аман от изнудвачи

Общи условия

Активация на акаунт