Осигурявате ли се на реалната си заплата

  • 4 081
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 270
На реалната.
Трябва да има и опция- на реалната, която е над 1400. Защото и това го има Mr. Green

 Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
Трябва да има и опция- на реалната, която е над 1400. Защото и това го има Mr. Green

Има го, но над 1400 лв се увеличава само ДДФЛ(данък върху доходите на физическите лица), а осигуровките - не. А нали въпросът е за осигуряването все пак.

Аз никога досега не съм осигурявана на реалната си заплата - винаги на минимума за бранша.

# 17
  • Мнения: 525
Мен на малко повече от реалната с цел да си взимам това което трябва.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679

Трябва да има и опция- на реалната, която е над 1400. Защото и това го има Mr. Green
Това не може да го има, защото 1400 лева е максималният осигурителен праг. И 5000 да взимаш, пак ще те осигуряват на 1400.

# 19
  • София
  • Мнения: 337
На реалната.
Трябва да има и опция- на реалната, която е над 1400. Защото и това го има Mr. Green

аз това имам предвид под реалната ( в моя случай поне за това става въпрос), ама данъците са ми 800-900лв ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз тогава не разбирам за осигуряване ли говорим или за данъчната тежест. Защото са различни неща все пак Rolling Eyes

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Реалната - работя в държавният сектор  Peace

# 22
  • Мнения: 1 172
Не мога да се осигурявам на реалната, защото има максимален праг.
Иначе бих искала.

# 23
  • Мнения: 4 651
Да.
Аз самата не съм никак щастлива от размера на удръжките ми, но смятам че, ако искам да станем нормална държава, това е един от начините.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 702
да, на реалната.
Дали мога да използвам темата да попитам: При осигуровките прави ли се годишно изразвняване, както при ДОД или удръжките се изчисляват само за месеца, без да се преизчислява за годината?

# 25
  • Мнения: 2 180
На новата ми работа от март месец- на реалната. В БГ май само чужденците-работодатели осигуряват на реалната.Повечето се скатават с осигуровките, но ако въведат плоския данък, нещата ще се оправят донякъде.

# 26
  • Мнения: 474
На реалната.
Трябва да има и опция- на реалната, която е над 1400. Защото и това го има Mr. Green

аз това имам предвид под реалната ( в моя случай поне за това става въпрос), ама данъците са ми 800-900лв ooooh!

Това е и моят случай  Peace
Работя в западна фирма и дори всяка премиялна стотинка е официално дадена и включена към заплатите. Данъците са ми огромни... но и заплатата ми е голяма за Бг.  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 5 735
Не съм на реалната и мисля,да поискам увеличение на тази, на която се осигурявам.Дано не ми се наложи,но при едно болнични ще получа такава смешна сума,че ще ми се реве.

# 28
  • Мнения: 1 172
Дано не ми се наложи,но при едно болнични ще получа такава смешна сума,че ще ми се реве.

Точно заради това не ми харесва, че има максимална сума, на която могат да ме осигуряват. Защото при болничен губя пари, въпреки, че  всичко ми е легално и изрядно. Но с този праг до 1400 лв е такова положението.

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Повечето се скатават с осигуровките, но ако въведат плоския данък, нещата ще се оправят донякъде.
Някъде ще се оправят, другаде ще отворят пак черните каси.
Песимист съм по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт