Еднакви или различни професии в семейството..

  • 3 727
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Еднакви по същество, но с различно ниво на пост и отговорности. Добре ни е така, защото се разбираме, знаем проблемите на сферата, в която работим, особеностите и т.н. 

# 16
  • Мнения: 4 651
В една и съща област, не е изключено някой ден да работим и на еднакви длъжности.
Често се случва да се събират хора със сходни професии - образование на едно и също място, приятелски кръгове със сходни занимания.....
+помагаме си с акъли в работата
- караме се за работа
Различни и толкова далечни една от друга, че на практика никога не можем да си говорим за работа.

Както казах и другото си има кусури Simple Smile. Не е лесно и да си мерите ... ммм таковата по работа Simple Smile.

# 17
Нашите са различни

# 18
  • Мнения: 3 447
Когато професиите са еднакви, години наред можете да поддържате илюзията, че все още има за какво да си говорите  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 800
Работехме заедно, докато учихме. Беше забавно. С доста различни професии сме сега, но пак си говорим за работата ни. Даваме си идеи. Ние сме от двойките, които си споделят и ние е приятно да си говорим за  всичко, което ни интересува или ни се случва в живота.

# 20
  • Мнения: 1 152
Работихме заедно известно време, въпреки различните професии. Смело заявявам, че се чувствах прекрасно, и в служебно, и в лично отношение.

# 21
  • Мнения: 2 161
Не работя.Но ако работех това,за което съм учила,професиите ни щяха да бъдат без нито една допирна точка.Каквото и да работех,нямаше да са свързани.

# 22
  • Мнения: 2 673
Да, еднакви.

# 23
Много различни,дизайнер и полицай,но се разбираме перфектно.

# 24
  • под слънцето
  • Мнения: 30
Paботим заедно на едно и също място и сме 25 часа в денонощието заедно. Не ни пречи - свикнали сме, на работата колеги в къщи съпрузи.  Laughing

# 25
  • Мнения: 2 353
  Професиите ни са различни, но в една сфера. Случвало се е да работим на едно място. На практика не се виждахме повече, освен на път за работа и за вкъщи, защото бяхме много заети. Говорим си на професионални теми, отвреме-навреме си даваме идеи, спорим, допълваме се...Няма отношение към връзката ни, по работа си говорим като колеги.

# 26
  • Мнения: 3 271
Няма отношение към връзката ни, по работа си говорим като колеги.

Когато работехме на едно място там си говорехме като колеги, но извън работа, когато говорехме за проектите беше като партньори. Не виждам лошо в това, не ни се е отразило на отношенията, даже ми липсва това време. По принцип сме в една сфера, но вече на работим на едно място. Все пак професията ни заема мозъка и не можеш да си оставиш всичко в работата, често говорим за това, даваме си идеи и т.н. разтоварваме се на път за вкъщи.

# 27
  • София
  • Мнения: 442
Много различни, аз съм икономист, мъжа ми - локомотивен машинист
но пък се разбираме добре Grinning

# 28
  • Мнения: 884
Нашите професии бяха еднакви и работехме на едно и също място, карахме се постоянно по служебни въпроси, просто имаме различни възгледи за работата. Това се пренасяше в къщи, а проблемите там-на работа. Това не е много професионално, на напрактика така се получаваше. Сега аз работя на същото място, той-на друго, но в същата сфера, през деня се чуваме по служебни въпроси, семейните -оставяме за вечерта. Неписано правило вече е-в къщи много рядко се говори по служба, и проблемите от преди ги няма. И просто да уточня-аз съм собственикът на фирмата , в която работя, а той-на неговата фирма. Аз съм търговец на авточасти и аксесоари, той-на автомобили втора употреба, на практика различни неща , но много тясно свързани, но преди просто се задушавахме един друг с постоянното си присъствие наоколо!

# 29
  • Мнения: 479
Аз икономист той строителен инжинер.

Общи условия

Активация на акаунт