Как най-добре ви върви приказката...

  • 2 268
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Но след 6 и в почивен ден. Аз съм за. И без това не остана много от лятото.

# 16
  • Мнения: 984
Виж, в легнало положение ставам много общителна hahaha
Ех, мила, трябва да е обратното, бей! Joy Joy

# 17
  • Мнения: 2 070
Виж, в легнало положение ставам много общителна hahaha
Това в какъв смисъл? Не съм присъствала или канила някого на "легнало гости" Laughing

Що бе... С приятелка някоя, ако си някъде - екскурзия, лагер, домашно посещение. Не сме живели и спали цял живот с мъже все пак, макар, че Белиндата може би това имаше предвид. И на мен в легло много ми се отваря приказката. И тъмно да е - съвсем.

# 18
  • Мнения: 2 353
  Дещовиди, да! Но ако ще е толкова грандиозно, нека да е и с идея. "Не карам пил. Ходя пеша." Sunglasses

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 207
И аз не обичам да се застоявам на едно място. По добре ми е ако стоя права или се разхождам. Но обичам да ни идват гости все пак съм си в у дома и ми е удобно. Обожавам да говоря по телефона тогава ми е най-сладко

# 20
  • Мнения: 3 491
Най-сладко ми върви приказката, когато съм на вратата, независимо дали тръгвам или изпращам. Все има още и още нещо, което не може да бъде пропуснато.
Както и на врати в не толкова буквалния смисъл на думата - например гарата, автогарата, летището. Като че ли най заприличвам на човек, когато съм на път.

Един приятел описваше това като същностна характеристика на българското общуване. Седиш  у някого на масата, цъкаш с език какви са тапетите и каква чубрица само са сложили на картофите, чудиш се за какво да приказваш и като тръгнеш да си отиваш, една приказка като ти се отворииииии..... за чудо и приказ!
Така ни учеха в началното училище, да не говорим на маса, в столовата имаше плакат "Когато ям, съм глух и ням".  Mr. Green
Който както ще да си приказва всъщност, като чувството е приятно и взаимно какво значение има. И не знам дали е съвсем българско, в народопсихологически теории не вярвам.

# 21
  • Мнения: 2 673
Аз не съм човек за на маса
Когато съм след работа заспивам на масата. Всички ме питат какво ти е...
Ама покрай мен - фризьорки, козметички, домакини..а аз ...Работя като пчела, тичам и денем и нощем..Тежък ама много тежък труд.  TiredПсихически и физически. Плачеше ми се направо\когато не бях по майчинство, де\.
И ...така забравих ЩО Е ДА ЗАСЕДНЕШ на маса и просто да си бъбреш, пийваш и за нищо да не мислиш. Мозъка ми все работи на бързи обороти.
Приказка ми се отваря само във форума.

# 22
  • Мнения: 2 070
 Дещовиди, да! Но ако ще е толкова грандиозно, нека да е и с идея. "Не карам пил. Ходя пеша." Sunglasses

"Не карам пил. Ходя пеша."
 Кърмя пет години и съм зелена...Аз съм Просто Естествена..."  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 070
А вкъщи ми се сърдят, че приемам хапването като абсолютно физиологичен акт и почти никога не ги изчаквам да седнем заедно на вечеря /това сега вкъщи с наще и сестра ми/... Пък аз не обичам да вечерям късно, до 7 трябва да съм яла, те се прибират в седем и нещо...пък се къпят, пък салати режат...пък после се почва едно висене на масата. Ако съм седнала с тях само се наяждам и офейквам с детето някъде навън или във форума, ужас.

# 24
  • Мнения: 5 468
Трябва ми двойно кафе с безалкохолно, кутия цигари в кафене с тиха музика..., кръстосвам краката и ми се отваря приказката яко Peace.
Много обичам да е зима, да вали сняг и аз да се свра в някое кафене с някоя приятелка след работа... и да дуднем, дуднем...
На гости не обичам да стоя на софрата. Стяга ме шапката.

# 25
  • Мнения: 2 792
 Аз мога навсякъде да се отпусна, стига да ми е приятна компанията и да ми е интересно и по опашки съм се забавлявала, последно на една опашка в НАП преди половин месец, бая се посмях с напълно непознати хора, самата ситуация беше толкова абсурдна, че чак комична.
 

# 26
  • Мнения: 2 673
Трябва ми двойно кафе с безалкохолно, кутия цигари в кафене с тиха музика..., кръстосвам краката и ми се отваря приказката яко Peace.
Много обичам да е зима, да вали сняг и аз да се свра в някое кафене с някоя приятелка след работа... и да дуднем, дуднем...
На гости не обичам да стоя на софрата. Стяга ме шапката.

ох, страхотно Hug ..случвало ми се е ..чак ми се прииска да завали Mr. Green

# 27
  • Мнения: 3 521
Ако е приятна компанията и има кой да сменя редовно чашите с вино/бира мога да осъмна в дуднене Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 334
Навсякъде ми върви приказката, важно условие е да има с кой. Мога в заведение да пия бира/вино/мента/мохито.Също така на пейка, или облегнала се на нечие удобно рамо Laughing

# 29
  • Мнения: 5 877
Най-сладко ми върви приказката, когато съм на вратата, независимо дали тръгвам или изпращам. Все има още и още нещо, което не може да бъде пропуснато.
Както и на врати в не толкова буквалния смисъл на думата - например гарата, автогарата, летището. Като че ли най заприличвам на човек, когато съм на път.

Един приятел описваше това като същностна характеристика на българското общуване. Седиш  у някого на масата, цъкаш с език какви са тапетите и каква чубрица само са сложили на картофите, чудиш се за какво да приказваш и като тръгнеш да си отиваш, една приказка като ти се отворииииии..... за чудо и приказ!
Така ни учеха в началното училище, да не говорим на маса, в столовата имаше плакат "Когато ям, съм глух и ням".  Mr. Green
Който както ще да си приказва всъщност, като чувството е приятно и взаимно какво значение има. И не знам дали е съвсем българско, в народопсихологически теории не вярвам.

Нямам наблюдения върху други народи, обаче на мен ми е симпатично и нямам нищо против да го цапцарапна като местен колорит.

По темата - нямам нищо против да си говоря и на маса, стига на нея да има място за жестикулация, а да не е отрупана с десет вида кИфтета. И по време на разходка нямам нищо против да говоря, даже ми е твърде приятно. Единствено възразявам срещу опитите да се говори с мен през вратата на тоалетната и когато съм заседнала пред компютъра.

Общи условия

Активация на акаунт