диети за бременни

  • 4 866
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 368
Според мен е добре да се поразровиш из чуждите сайтове (този на д-р сиърс примерно - asksears.com) и да прочетеш от кои храни какви вещества си набавяш. Наистина не е важно да ядеш в количество за двама, а като качество.

Сега организмът ти се нуждае от 300 калории повече на ден, не от много повече. Хубаво е храните да са пресни (особено плодовете и зеленчуците, които са в изобилие сега като сезон), да не прекаляваш с пържени и мазни храни - то и в началото на бременността едва ли ти е до това де  Wink

Съвсем скоро ще си създадеш хранителен режим, който ще ти понася.

Munkamm, твоят доктор трябва да знае, че има разлика между растителна захар и синтетична такава!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
Диета...не точно, но може да ограничиш сладкишите.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Не му е сега времето. Износи и роди здраво бебче, а за фигурата ще мислиш после. Wink

 Peace

# 18
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА СЪВЕТИТЕ! НО АЗ ИМАМ ПРОБЛЕМИ С ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕ И ЛЕКАРИТЕ МЕ КАРАТ ДА ПАЗЯ ДИЕТА ,А НЕ КАЗВАТ С   КАКВО ТОЧНО МОГА ДА  СЕ ХРАНЯ.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 258
Диета, в смисъл на режим на хранене, да. Наблягаш на салати, плодове, месо и млечни; избягваш тестяно, сладкиши, шоколад (за мен последното е особено трудно  Rolling Eyes). Щом си с високо кръвно предполагам трябва да внимаваш със солта, мазните меса, кола, кафе.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Това е съвсем друго. Трябваше да го питаш (лекаря)

# 21
  • Мнения: 421
BUBOLINKA NIK   понякога по-бързото напълняване води до високо кръвно налягане.Имах позната,която беше с ПОДнормено тегло преди да забременее и напълня около 25кг.Не и личаха особено,но заради рязкото качване вдигна жестоко кръвно и и казаха да се храни само с ябълки и кисело мляко  ooooh!  Аз обаче съм против това,защото натоварва психически! Не може по време на бременност да се стесняваш ястията си до два продукта  Naughty

ще ти кажа обаче аз какво правя...може би всичко е и въпрос на ген,но аз съм си запалена по здравословно хранене от години и продължих да се храня така и сега! Вече въм в 7-ми месец,напълняла съм 4.5кг и Бебораната ми се развива чудесно - както каза доцента,който ме гледа последния път - "Перфектни мерки"  Blush  (похвал)   Blush

Винаги закусвай - така подтикваш метаблизма си да функционира по-усилено.
                          - със ставането пий кафенцето си /ако го правиш/ и 30мин след това яж плодове - ако са ябълки повечеко,ако е банан или пъпеш примерно /по-сладки и повечко захар/ по-малко количество. Можеш да хапнеш и мюсли с прясно или кисело мляко.
       
Към 10.30  хапни половин кофа кисело или пък плодове...Удачно е и да хапнеш сладичкото тогава /ако държишна такова,но попринцип не е препоръчително - например филийка пълнозърнест със мед и масло е най-добре за теб и бебето,а не вафли/

           От там нататък се постарай да хапваш по-начести и по-по малко,като наблягай на месо,мляко,сирене,яйца,зеленчуци и пълнозърнести храни.  Избягвай ориза и картофите. Ако пък се е уцелил ден да ядеш зърнени /боб,леща.../ нека това да не е на вечеря,а на обяд!

                И приеми едно просто правило - въглехидратите ги поглъщай до обяд - защото те ти оасигуряват енергия,но ако не я изгориш ще се превърне в натоваращи мазнини!  Както и запомни,че НИКОГА не бива да смесваш  плодовете с други храни. Ориз,картофи и хляб се съчетават поотделно със месо например,но не бива да присъстват заедно в едно хранене. Лещата,боба и граха се ядат без хлаб.

            Съжалявам,ако някой съм натоварила.Можех да пиша и на лични,но може да има и някой друг на който да му е интересно! Много лесно е да не се качват килограми по време на бременност - със здравословно хранене,което е НАЙ-ДОБРО за бебето.  И ДИЕТА означава режим на хранене,а не ...гладуване!   Peace 

П.П - това,което  Ваня е казала,също е много важно! кафето,обаче може да го пиеш,заради тоалетната,ако ти помага. 

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 11:22 от ProstoAz

# 22
  • София
  • Мнения: 191
И аз доста съм разпитвала мои приятелки и познати по този въпрос и смятам, че отговора е в здравословното хранете и движението Simple SmileЛека бременност момичета Grinning

# 23
  • Мнения: 4 621
Диета, в смисъл на режим на хранене, да. Наблягаш на салати, плодове, месо и млечни; избягваш тестяно, сладкиши, шоколад. Щом си с високо кръвно предполагам трябва да внимаваш със солта, мазните меса, кола, кафе.

 Peace

Лека бременност  bouquet

# 24
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА ЗА ПОЛЕЗНАТА ИНФОРМАЦИЯ! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт